čtvrtek 28. března, 22:48 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výživa
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výživa
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Stravování malých dětí

Datum: 08.03.2007 12:01
 

Jsem babička (ale čilágrinning smiley ) a už jsem zapomněla co se dává dětem k odpolední svačině. Spíš, co dáváte. Já jim dávala co zrovna bylo , Jogurt, s rohlíkem, chleba s něčím atd. Snacha dává jogurt,občas pribiňák, puding a nějaké ovoce. Mladýmu,ale jogurty přestávají chutnat. Když jsem nanesla, chleba, tak ten prý dostává k večeři. Tak nevím. Já kvůli manželovi vařila teplé večeře (celý den to jinak flákal,na obědy nechodil) Tím jsem měla rozhodnuto.

Maminy, prosím dejte mi radu,čím ty prcky krmíte?confused smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (08.03.2007 12:46)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 02.01.2008 16:29
     

    Anavi: malej jedl asi do 4 let taky krásne a vsechno,ale ted poslední 2 roky to je hruza.

    On uz nechce ani tu br. kasi. Ale jenom samá moucná jídla nebo rýzi a vsechno bez prílohy. Z masa jí jenom kure. Výjimecne si dá neco s omáckou, ale to musí být. O polívkách ani nemluve. proto jsem byla tak vyvlalená. ALe zabral muj psychologický trik. On chce porád být vetsí tak jsem mu rekla, ze kdyz nebude jíst polévky, tak neporoste. Tak se hned chtel zmerit. A jak koukal, kdyz jsem mu pak rekla, ze jedl kvetákouvou, on kveták nenávidí. (drív ho mel rád)

    Aspon, ze jabka jí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Stravování malých dětí

     
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 02.01.2008 20:05
     

    Akorát lituju mámy těch našich mrňousků,co stojí kojenecká strava.To je přímo hrůza.Už aby mohli knedlo,vepřo,zelo.

    JABRAKA

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 03.01.2008 21:42
     
    Didi, oni jedí oba ovoce a zeleninu - za syrova. Naštěstí jedí i ty polévky, jenže mi připadá šílené, když jsou týden na polívkách k obědu sad smiley. No a pak milují sladká jídla. Nudle s mákem, ovocné knedlíky, palačinky, atd. jenže to přece taky nemůže být pořád. Ten malej si dneska s takovou chutí poručil k večeři chleba s eidamem. Tak jsem mu to hned s radostí dala na stoleček, on si sedl a řekl: Mami, já to nebudu hamat. A vstal, a skutečně šel spát o hladu.chjo. já se pořád nechci dostat do stadia, kdy jim budu hrozit: Dokud to nesníš, nepůjdeš od stolu! doma to naši nepraktikovali, tak já to dělat taky nehodlám. Hlady jsem neumřela a to jsem byla stejnej nežravec jako oni.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 03.01.2008 21:43
     
    jabrako, když na to nebudou mít, budou si to holt zase muset vařit sami, jako to dělaly dřív naše mámy... já jsem to taky většinou střídala, zdálo se mi šílený dát 40 Kč za lahvičku k obědu, když z toho pak dítě třeba snědlo půlku a už to nechtělo.
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    petruša

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 07.06.2009 22:58
     

    Zdravím všechny smiling smiley Jenom co se týče jídla pro děti, rozhodně bych nedoporučovala nejrůznější tavené sýry. Obsahují totiž spoustu konzervantů, které mohou bránit vstřebávání vápníku do organismu.

    Naopak na svačinku doporučuji Lučinu, která je vyrobená jenom z přírodních surovin, tedy velmi zdravá, a navíc mým dětem moc chutná smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 18.07.2009 15:42
     

    Někdy jsou dobré inspirace na dětská jídla i na mimibazaru. Též oceňuji názory "pod čarou", člověk si z toho udělá obrázek, jestli je to poživatelné nebo ne smiling smiley.

     
  • Autor: Monina
    Status: začátečník

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 22.01.2011 11:15
     

    ja začínala od 8 měsíce pomalinku učit na jídlo to co jíme mi pomalinku a zlehka.Protože si musi zvykat na lepek a cim driv se zacne tim lip.Ale jeste davam prikrmy

     
  • Autor: Ivana52
    Status: nováček

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 15.09.2011 12:19
     

    Já nevím, taky dávám malému (4 roky) odpoledne nějaký pribiňák nebo jogurt s ovocem. Teď přes léto to bylo jednoduché, na zahradě jsme měli hromadu čerstvého ovoce, a večer jsme většinou dali nějaké maso na zahradní gril. Teď to bude zase komplikoanější. Teplé večeře se mi dělat nechce, takže asi dopadnu jako vaše snacha - chleba k večeři.

     
  • Autor: alka2015
    Status: nováček

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 24.05.2015 23:25
     

    U nás zafungovala tato jídelní souprava [presco.cz] smiling smiley Jelikož máme moc rádi kouzelnou školku, tak vždy motivuji k jídlu tak, že pokud chce Emička vidět obrázek co je na talířku musí vše spapat. grinning smiley Funguje to smiling smiley Zatim spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 25.05.2015 06:55
     

    Holky,ctu to tady a musim se smat...hodne vody uplynulo... winking smiley flower smiley

    A mohu s odstupem rict,ze nema cenu se trapit nezravymi detmi winking smiley Vcera syn povecerel asi 6 utopencu (teda ja myslela,ze veceri smiling smiley),aby me po ctvrt hodine rekl smrtici vetu smiling smiley: Tak jsem si dal svacinku a za chvilku mi muzes ohrat tu rajskou! Dostali jsme s do stadia,ze pul dne travim u linky pripravou ruznych pokrmu... eye rolling smiley A furt je to malo. Delala jsem o vikendu takovy dezert...ja jsem ho mela natrikrat!,v nich to zahucelo jednim vrzem a ptali se,co jeste am dobryho...me klepne! Chci zpet ta vrabcatka...kde jsou casy,ze jsme meli vsichni tri k veceri dve housky dohromady! To byly nakupy...ted toho privlecu plno a druhy den je lednice prazdna...uz umi pracovat i s mrazakem... winking smiley grinning smiley. Hledam parky,nejsou parky,sezrali "jen tak' parky grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: JanaNovo
    Status: nováček

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 24.10.2017 12:54
     

    Já dbám hodně na zdravou výživu u své dcery, proto pečlivě vybírám podle čeho vařím. Hodně se nechávám inspirovat na internetu. Teď jsem třeba dělala své roční dceři králíka na smetaně s trochou jalovce, recept jsem měla z mimikucharka.cz. Úplně se vyhýbám soci a cukru, myslím si, žena to mají děti času dost.

     
  • Status: nováček

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 15.04.2019 13:11
     

    Také mám problém do dcery (2,5 roku) něco dostat. Párkrát si zobne, dá talířek stranou a řekne "Ne, ne". Sleze si z židličky a jde si třeba pustit televizi ... Co ale nikdy nezklame, tak jsou špagety grinning smiley Sice jich je půlka po zemi, ale ten úsměv grinning smiley Dělám nejradši podle ty boloňské, na které jsem našla recept na [www.mimikucharka.cz] . Recept je vylepšený a přidává se tam právě ještě třeba mrkev či celer. Já navíc dávám ještě v sezoně cuketu. Máme je s dcerou obě velmi rády.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil IvonaKadlec (15.04.2019 13:13)
     
  • Autor: EllenaStan
    Status: nováček

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 17.01.2023 19:59
     

    Zdravím, malý se pomalu odstavuje od kojení (8 měsíců), jaké kojenecké mléko mám koupit? S jakým jste spokojení a vašim dětem chutná?

     
  • Status: nováček

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 20.01.2023 22:29
     

    Můj syn má rok a už od malinka mu kupuju Sunar. Napřed Sunar Premium, teď kupuju Sunar BIO. Sunar je tady už dlouho a ke značce mám důvěru.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 20.01.2023 23:28
     

    Odstavuje se, protože už mlíko nechce. Natož umělé. Dejte mu maso tongue sticking out smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výživa (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.