čtvrtek 28. března, 20:44 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výživa
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výživa
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

Stravování malých dětí

Datum: 08.03.2007 12:01
 

Jsem babička (ale čilágrinning smiley ) a už jsem zapomněla co se dává dětem k odpolední svačině. Spíš, co dáváte. Já jim dávala co zrovna bylo , Jogurt, s rohlíkem, chleba s něčím atd. Snacha dává jogurt,občas pribiňák, puding a nějaké ovoce. Mladýmu,ale jogurty přestávají chutnat. Když jsem nanesla, chleba, tak ten prý dostává k večeři. Tak nevím. Já kvůli manželovi vařila teplé večeře (celý den to jinak flákal,na obědy nechodil) Tím jsem měla rozhodnuto.

Maminy, prosím dejte mi radu,čím ty prcky krmíte?confused smiley

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (08.03.2007 12:46)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 08.03.2007 14:24
     

    Nevím kolik je mladýmugrinning smiley tak napíšeu co mně zrovna napadá

    rozmačkané jahody s tvarohem

    banán

    domácí vařený pudink a v něm rozmočené piškoty

    buchtu, koláč co jsem upekla, případně kupované koláčky

    rýžový jogurt

    Kinder mléčný řez

    Bebe brumíka (toto dostávají i děti u nás ve školce)

    naloupu jablka a mandarinky a kiwi, či jiné ovoce

    namazaný rohlík (moje dcera miluje nezdravé paštiky, zdravý sýr Almette s bylinkami )

    chlebík se šunkou a cherry rajčátka

    Prostě jak píšeš co máš zrovna doma.

    Moje máma dětem ke svačině či k večeři dělá palačinky nebo lívance.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Stravování malých dětí

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 08.03.2007 14:26
     

    hespo, u nás je to podobné - jogurt, smetánek, vyjímečně puding, nakrájené ovoce - jablka, jahody, kiwi, pomeranče, mandarinky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 08.03.2007 14:27
     

    a jak píše Amee: někdy cherry rajčátka a Bebe brumíka (když koupěj babičky, já to nekupuju).

    kiwi bylo dnes, zítra dopo podám fotodokumentaci smiling smileygrinning smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 08.03.2007 14:35
     
    Anavi, já miluju Bebe brumíka, kupuji si ho pro sebe. spinning smiley sticking its tongue out
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 08.03.2007 14:57
     
    Všechno už bylo řečeno. Co je zrovna doma.winking smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 08.03.2007 20:09
     
    maminky, DĚKUJU. smiling smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 08.03.2007 21:53
     

    Amee, tak já se přiznám - babičky to přinesou dětem, já počkám pár dní, až na to zapomenou a sním je!!! eye rolling smiley moody smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 20.08.2007 08:38
     

    Zrovna dneska jsme to posnídali, tak mě to sem napadlo dát jako nápad na dětskou svačinu.

     

    1 polotučný tvaroh

    1 vanilkový cukr¨

    1 polévková lžíce cukru krupice

    asi půl hrnku mléka

    Rozmíchat lžící, mléko přilévat, dokud z toho není taková hladká krémová hmota (konzistence asi jako smetánek).

     

    Pak jsem do toho rozmíchala na větší kousky rozsekanou čokoládu (hodila jsem do robota čokoládové zajíčky smiling smiley ) a byl to takový smetánek "stračatela", moc nám to všem chutnalo. Taková změna oproti klasickým smetánkům nebo jogurtům, které snídáme nebo svačíme běžně.

    mls smiley 

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 08.11.2007 09:47
     

    Co vaše děti snídají?

    U nás to jsou smetánky, jogurty, chleba jen hodně vyjímečně. Nejvíc letí Prince kuličkový jogurt, pak Pribináček, Bobík, Tvaroháček, do toho občas Choceňský jogurt s příchutí nebo Jurášek. Přesnídávku posnídají tak třikrát do roka, ty u nás poslední dobou moc úspěch nemají.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 02.01.2008 12:10
     

    Pomóc!!!

    Nekdo mi asi vymenil díte.grinning smiley Dneska snedl bez odmlouvání kvetákovou polívku a jeste si pridal. Vcera se mnou sel dobrovolne na hodinovou procházku a vubec neremcal. Kdyby to tak bylo jak na Nový rok....grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 02.01.2008 12:15
     
    Didi...Mates právě snědl sám (!!) dva knedlíky s rajskou. thumbs down
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 02.01.2008 12:18
     

    Mono: to nám ten nový rok zacíná dobre, co?grinning smiley Ted jeste ten zbytek.

     

    MMCH. rajskou (aspon takovou tu klasickou, sladkou) tu bych nepozrela ani já, natoz kluk.winking smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 02.01.2008 12:48
     
    Didi...u nás naopak...chci-li ho nějak ,,vykrmit´´ (protože skoro nejí), uvařím rajskou a je jisté, že se nacpe.Jinak to jeho stravování stojí za starou belu. eye rolling smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stravování malých dětí

    Datum: 02.01.2008 16:03
     

    Tak já už z kluků šílím, co se týká stravování... Uvařím něco, na co maj chuť, pak snědí dvě lžíce a konec. Starší pravidelně před jídlem hlásí, že se mu chce spát - taková naivní finta, aby nemusel vůbec jíst. Mladší se sice nadšeně chopí náčiní, ale po dvou soustech taky konec. Dřív baštili jak zjednaný aspoň u babiček, teď už ani to ne. Dneska si vymručeli bramborovou kaši a párek. Tak jsem se s tím dělala, i přes svůj, šílený zdravotní stav sad smiley, a oni se toho ani nedotkli!!! Manžel byl na mrtvici, jenže já už nemám sílu je do toho nutit. Tak jsme jim jen řekli, že skončili bonbony a čokolády, na což oni řeknou, že to neva, hlavně, když to nebudou muset dojídat.... Jsem z nich docela hotová. A to byli oba všežravci, ten malej byl vůbec Otesánek, říkali jsme mu : Mámo, já bych jed... smiling smiley protože jedl desetkrát denně, cokoli a v jakémkoli množství a tlustej nebyl, protože s jeho energií to v pohodě vyběhal. No a teď tohle. Troufám si říct, že za celej den snědí jeden smetánek k snídani a večer kousek chleba, tím to hasne.

    Já teda byla, bohužel, stejná - někdy byl prý výkon (podle slov mý mamky), když do mě dostala hrnek mlíka za den! Takže se mi to asi vrací sad smiley.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výživa (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.