čtvrtek 28. března, 09:54 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a vše okolo
hodnocení: 4.30
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
 
 
Autor: Josefina
Status: začátečník

Štípač na dřevo

Datum: 29.08.2011 14:30
 

Budeme kupovat štípač na dřevo. Máme možnost získat dosti dřeva na vytápění na zimu do krbu a potřebujeme to ale naštípat.. vůbec tomu nerozumím, tak budu ráda za každou radu podle čeho vybírat. Děkuji Josefína

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 29.08.2011 15:37
     

    Je to pomocník k nezaplacení. Bez něj bychom se udřeli.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Štípač na dřevo

     
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 29.08.2011 19:54
     

    Příjde na to, jaké dřevo budeš štípat (tvrdé či měkké, suché či čerstvě poražené)), v jaké délce, a taky perspektivně do budoucna, budeš-li mít přísun palivového dříví trvalý. Pakliže ano, bude dobré se porozhlédnout po více marketech "BAU", jednak si uděláš obrázek co je vlastně k mání, jednak získáš informace o síle (kW) štípacího stroje, a to včetně ceny. Obecně lze říct, že na delší a tvrdší dřevo budeš přece jen potřebovat trochu větší sílu .... Já štípu "jen" sekerou, ale na těch pár polínek mi to bohatě stačí winking smiley .

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 30.08.2011 07:53
     

    my za tímto účelem chováme dva syny grinning smiley

    zatím (10+11) se to učí na drobných bezsukých polínkách winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 30.08.2011 08:31
     

    Já štípu štípačkou. Máme takový nástavec s klínem a spirálou na cirguli. Zvládám to v pohodě i já, my to máme doma dělané, ale koukala jsem, že sousedka to má hooodně podobné kupované.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 30.08.2011 23:06
     

    Jájo, ty se nezdáš, já teda štípačky doma nemám (ještě to tak by mě chybělo) grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 31.08.2011 07:02
     

    štípačku jako nástavec na cirkulárku má tchán - jednou mu málem ukroutila palec, protože měl na rukou rukavice (to se nesmí nono smiley ,) jinak je se strojem spokojen.

     
  • Status: expert

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 31.08.2011 08:05
     

    Samo pracuju bez rukavic a s velikým respektem

     
  • Autor: Josefina
    Status: začátečník

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 31.08.2011 09:12
     

    Jasný, přísun dřeva bude pravidelný, proto také řeším jak s ním naložit smiling smiley Kdyby to mělo být jednorázově, tak si od někoho půjčíme sekeru a neřešíme to asi smiling smiley Mělo by být čerstvě poražené a dovezou nám to už nakouskované cca na 50 cm polena.. Zatím jsem se tak porozhlížela a našla jsem toto:

    [www.gronych.cz]

     
  • Autor: Josefina
    Status: začátečník

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 31.08.2011 09:17
     

    A to jako vypadá jak? Asi si to nedokážu představit :/

     
  • Autor: Josefina
    Status: začátečník

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 31.08.2011 09:24
     


    HanaK napsal(a):

    my za tímto účelem chováme dva syny grinning smiley

    zatím (10+11) se to učí na drobných bezsukých polínkách winking smiley

     

    To je dobrý, ovšem my na to jaksi ještě nemáme "vybaveníčko" takže musíme hold vsadit na techniku :-D

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 31.08.2011 21:12
     

    Dneska jsem v Bauhausu cosi malýho kupoval, ale když už jsem tam byl, tak jsem se nezapomněl na štípače podívat. Měli jich tam v cca 7 provedeních, v cenových relacích od 4.500 do 17.500 Kč. A daly se štípat na všech cca 60 - 80ti cm polena. Chce to se na to jít podívat, takhle od stolu je to jen "co by, kdyby" winking smiley

     
  • Autor: Josefina
    Status: začátečník

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 31.08.2011 22:03
     

    Okay, díky za radu tedy.. Zajdu se mrknout do nějakýho toho velkoobchoďáku a obhlídnout to, a pak případně pořídit někde na netu za lepší cenu smiling smiley

     
  • Autor: Josefina
    Status: začátečník

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 07.09.2011 10:26
     

    Tak jo, po nesčetných návštěvách baumaxu, bahausu, mountfiledu a nevím čeho všeho se mi výběr zúžil na dvě možnosti :-D A to tenhle: [www.gronych.cz] a tenhle: [www.namir.cz].. no ale tím jsem tak skončila :-D Teď už druhej den přád koukám na ty dvě stránky a překlikávám z jedné na druhou :-D Když jsme se ptali právě v bauhausu a tak, co je podle nich lepší, tak nám každej řekl úplně něco jinýho :-D Tak schválně, co mi poradíte vy? :-D

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Josefina (07.09.2011 10:28)
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Štípač na dřevo

    Datum: 07.09.2011 11:57
     

    Já osobně bych šel do Varia, nejde ani tak o to že je levnější, ale má větší stabilitu, konstrukce je robustnější a tudíž nebude tak náchylná k různým "deformacím" a mj. konstrukce zamezí přenosu případných "vibrací" které nám nechtěně vždycky jakýkoli (podobný mechanický) stroj někam posouvají. Technické parametry obou štípačů jsou téměř identické, takže volba dle nich je tady bezpředmětná. Přeji pohodový nákup winking smiley flower smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a vše okolo (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.