pátek 29. března, 03:24 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Stín a polostín - co tam zasázet?

Datum: 19.04.2007 08:24
 

Rozpoutám tady diskuzi o tom, co na polostinné záhonky, už jsme o tom někde jinde daly řeč s Monou, tak ať to máme všechno pohromadě.

Na tom svém mám:

Rododendrony, azalky, kapradiny, petrklíče - daří se jim tam velmi dobře, zahradní chudobky, konvalinky, hortenzie a pierisy.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345
    Aktuální stránka: 5 z 5
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 15.02.2022 08:32
     

    z těch fotek z r.2015 jsem málem omdlela.. to byla prostě nádhera!!! thumbs down love smiley Mně to v tom stínu takhle "nejede"... je to asi dost hluboký stín a ještě jsem nevychytala, čemu by se tam dařilo. Většinou je to pod těmi stromy holé. Na jaře cibuloviny, vyleze tam medvědí česnek, pak sem tam hosta a čemeřice, co se tam nějak samy vysemenily. Hosty tam jdou, ale ne nijak převratně. A zkouším tam pachysandru a škornici. Ale ty jsou tam od loňska, tak uvidíme, jak se jim bude dařit v průběhu roku. confused smiley

    Betas napsal(a):

    A jedna mestska zahradka z polostinu flower smiley Letos je to vsechno nejaky obri....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 15.02.2022 09:16
     

    Anavi, první červenou škornici jsem dostala od sousedky, vůbec mi tu nešla, až na 3tím místě trochu prosperuje, sousedce se množí semeny....pak jsem koupila žlutou a ta je nádherná, stále se zvětšuje, ale nesemení. Tak si myslím, že to prosperování je taky o kultivaru. Brunera mi tu naštěstí jde. Zahradní záhady. grinning smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 15.02.2022 09:36
     

    Tak jsem se musela podivat, co to tu tak chvalis! grinning smiley Uz to takhle davno nevypada, nemela jsem moc casu se tam tomu venovat, takze si to zilo vlastnim zivotem... no zilo.. - lilie a brunera zmizela, jo a taky cechravy, coz je zvlastni. Hortenzie pak roky kvuli suchu nekvetla, az vloni teprve zacla. Zahonek je totiz lehce z kopce, takze pri jejim zalevani vse stekalo pryc, tak jsem tam loni nakupila hlinu do misy a evidentne to pomohlo. Tady to je dost hluboky stin, ale ne pod stromy, takze neni sucho.. A dost kyselo, hned se to zamechovava.. Ale skimmie uz je ted obri, tak te se evidentne dari thumbs down

    Spis sem ted uz budu hrnout pripadne prebytky z chaty, tehdy to bylo vse nove..

     



    Anavi napsal(a):

    z těch fotek z r.2015 jsem málem omdlela.. to byla prostě nádhera!!! thumbs down love smiley Mně to v tom stínu takhle "nejede"... je to asi dost hluboký stín a ještě jsem nevychytala, čemu by se tam dařilo. Většinou je to pod těmi stromy holé. Na jaře cibuloviny, vyleze tam medvědí česnek, pak sem tam hosta a čemeřice, co se tam nějak samy vysemenily. Hosty tam jdou, ale ne nijak převratně. A zkouším tam pachysandru a škornici. Ale ty jsou tam od loňska, tak uvidíme, jak se jim bude dařit v průběhu roku. confused smiley

    Betas napsal(a):

    A jedna mestska zahradka z polostinu flower smiley Letos je to vsechno nejaky obri....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 15.02.2022 11:00
     

    Čechravy mi v tom místě odešly taky, několik různých kultivarů. Je to tam nějaké zakleté. Přitom půda tam je luxusní. Opadané listí z Prunusu tam nechávám, vedle je modřín, z něj jehličí též nechávám, je z toho krásně kyprá zem.thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 17.05.2022 09:49
     

    Příběh mojí rodgersie

    Vysadila jsem 2 roky nazpátek do stínu pod stromy darovanou rodgersii a byla nešťastná, že se neujala.

    Loni jsem objednala novou-rodgersii jírovcolistou- a opět nic. A stále se rozčiluji, kde se mi bere v záhonu přísavník. No až takhle jednou vyrazím v brýlích a divím se, odkud se tam OPĚT vzal přísavník a ona to je ta stále se snažící rodgersie. Takže já si ji několikrát sama zlikvidovala v domnění, že je to ten "plazivec"... Tak jen sdílím zkušenost, abyste si někdo takhle sám nelikvidoval rostliny, kterých se nemůžete pak dočkat. winking smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (17.05.2022 09:55)
     
  • Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 17.05.2022 19:33
     

    grinning smiley Ivonechala si Rodgersii dost místa mě okupovala velký kus a listy zaberou spoustu místa. Je to impozantní rostlina

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 18.05.2022 08:46
     

    Má asi metr čtvereční...? Případně hosty z jejího dosahu zase přemístím jinam, chci hlavně tu rodgersku. Roste viditelně den po dni, tak to vypadá, že se jí to místo líbí. thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 07.06.2022 20:50
     
    dsc04373.jpg
    Další fotografie:

    Hosty jsem letos neuchránila před nájezdy slimáků. Jinak by byly mnohem hezčí.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 07.06.2022 21:10
     
    dsc04367.jpg
    Další fotografie:

    Ty první budou nějaké mega listy. Ta na dvojce je teda už pořádný kolo, budu muset na podzim zredukovat.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 06.07.2022 14:05
     
    291391758_748185719636195_3585980375049111471_n.jpg
    Další fotografie:

    Ty kapradiny jsou ale plevel. Musím je trochu zredukovat, už pod nima nejsou ani vidět hosty. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 07.07.2022 08:55
     
    291735529_4926826227445655_976285457964138602_n.jpg

    Hakonea,... Gábi Tvoje zahrada mě pokaždé dostane thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 07.07.2022 19:54
     

    Holky vy běháte celý den d hadicí po zahradě, že to máte vše tak svěží?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stín a polostín - co tam zasázet?

    Datum: 11.07.2022 11:56
     

    ta je TOP flower smiley

    kordula napsal(a):

    Hakonea,... Gábi Tvoje zahrada mě pokaždé dostane thumbs down

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.