čtvrtek 18. dubna, 15:56 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: adida
Status: nováček
Klikni pro filtrování

Štěkání

Datum: 05.04.2011 18:09
 

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak odnaučit tříměsíční štěně štěkat. Nejčastějši štěká, když si ho nikdo nevšímá nebo když si třeba lehnu na postel kam nemůže. Pracuji doma, takže si ho potřebuju nevšímat docela často. Pomáhá, když ho vyhodím za dveře, ale nevím zda je to správný způsob. Navíc máme hodně nervózního souseda, který po dvou zaštěkáních začne mlátit na topení a hlavně už nám píše dopisy o nevychovaném čoklovi, tak bych to potřebovala vyřešit co nejrychleji.. Děkuji

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 3 z 5
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Štěkání

    Datum: 11.12.2012 10:43
     

    aha, no tos mě uklidnila grinning smiley

    na ně nefunguje nic, vid? věřím, že ty kapičky ho trochu usměrní...Jennynka se dá okřiknout, ale on je plašan. Tak snad se trochu uklidní a dá pokoj. On má pořád hroznou potřebu mě chránit, to mu za zlé mít nemůžu eye rolling smiley

    u nás ted taky cosi háralo grinning smiley a Amís rejdil s čuchometrem u země, taky jsem ho musela vždy připnout a odtáhnout, ale od víkendu je to už ok, nechám ho počmuchat a písknu a přiletí...tak dobrý

    to víš, je to pro ně silnější, v tu chvíli, než jsme my...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Štěkání

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 11.12.2012 11:32
     

    Romi, tví hafánci mají kolem krku tak bohatou srst, že se jim ta čidla obojku na krk prostě nedostanou. To bys je musela uškrtit nebo tu část, kde jsou čidla, namočit vodou, což v tomhle počasí nejde, ale u normálně chlupatých psů je to O.K. To víš, to si musí každý sám rozmyslet, jestli mu štěkání tolik vadí nebo vadí sousedům a mají pak neshody... Každopádně to jakési řešení je

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Štěkání

    Datum: 11.12.2012 11:41
     

    no to jo, já vím, proto zkusím tu terapii...

    pak napíšu, jak jsme byli úspěšní thumbs down

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 00:00
     

    u nás holky musí štěknout, aby dostaly dobrotku... tak je zase včera páníček trénoval, tak prej : Terezko, štěkni !! ... Terezka vzorně zaštěkala a dostala dobrotku, na řadu přišla Enča : Eny, štěkni !!! ... Eny tupě zírá a tajtrlíkuje, jenom ne štěknout.... tak znovu: Eny, štěkni !!! ... Enča krásně zaštěkla a odběhla ze špajzu s dobrotkou v tlamě. Já sedím u stolu a najednou slyším ze špajzu : Taťko, štěkni !!! taťka krásně zaštěkal a šup s rumajzlem do krku ........ v tu chvíli jsem se smíchy málem potoooooo grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley.... tatík stál ve špajzu u regálu a štěkal na rum grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 07:12
     

    skrbli, tak to mě po ránu dokonale rozesmálo grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 09:41
     

    A pak že starýho psa novým kouskům nenaučíš winking smiley smoking smiley grinning smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 10:24
     

    Holky - grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 17:47
     

    Tento problém se dá u štěněte pochytit a to tak ,že mu budeš na nějakou dobu vázat mordu.Nejlepší je v potřebách pro psa takový stahovací náhubek ,který je i pro malá plemena. Za to ,že pak vydrží po sundání náhubku nějakou dobu neštěknout si opravdu zaslouží odměnu. Zkust to není to mučení ,ale výchova. Žádné kapičky ani obolky nezabírají.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 17:58
     

    Balanc, ten košík mám a pes umí štěkat i se zavřenou tlamou, to je blbost

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 18:07
     

    nedovedu si představit, že bych psovi svazovala čumák. To by se nemohl ani napít! Podle mě by to bylo týrání. Odnaučit psa štěkat stojí hodně práce a je to na dlouho. Nejdůležitější je naprostá důslednost. A stejně je to na povaze psa. Někteří jsou prostě "ukecanější". Mám psy - otce a syna a jeden štěká poměrně dost - po okřiknutí ale přestane a druhý neštěkne, jak je měsíc dlouhý.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 18:11
     

    Máš naprostou pravdu Janino.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 18:18
     

    drahus to není košík to je páska.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 18:20
     

    Já vím. Používají to veterináři.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 18:24
     

    Nikdo neříká ,že ho má ten pejsek mít dlouho je to pouze na to, aby pochopil co od něho kdo chce ,aby dělal.

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 14.12.2012 18:46
     

    Myslím, že to pejsek nepochopí, proč mu vážeš tlamičku. On musí dostat povel, když nežádoucí činnost dělá. A holt se musí opakovat tak dlouho, dokud to nepochopí. Třeba tisíckrát. Když mu zavážeš tlamu, neví proč.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.