sobota 20. dubna, 14:06 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: adida
Status: nováček
Klikni pro filtrování

Štěkání

Datum: 05.04.2011 18:09
 

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak odnaučit tříměsíční štěně štěkat. Nejčastějši štěká, když si ho nikdo nevšímá nebo když si třeba lehnu na postel kam nemůže. Pracuji doma, takže si ho potřebuju nevšímat docela často. Pomáhá, když ho vyhodím za dveře, ale nevím zda je to správný způsob. Navíc máme hodně nervózního souseda, který po dvou zaštěkáních začne mlátit na topení a hlavně už nám píše dopisy o nevychovaném čoklovi, tak bych to potřebovala vyřešit co nejrychleji.. Děkuji

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 06.04.2011 08:56
     

    Drahus... dovolím si oponovat. Pokud štěká, že si vynucuje pozornost a my mu jí dáme tím, že ho oslovíme a mluvíme na něj tak má co chtěl. Nápad dobrý, ale osobně si myslím, že to nepomůže ba naopak.... Jinak jestli je to knírač tak to jsou hrozny ňafny.. my ho máme taky doma. Když jsme pryč tak neštěká, ale když někdo zvoní tak jí může klepnout pepina.

    Myslím si, že z toho pesan prostě vyroste. Pokud štěká na vynucení pozornosti tak bych ho ignorovala, když štěká.. nebo ho vysadila na pelech se slovním trestem a všímala bych si ho jen když je ticho.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Štěkání

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 06.04.2011 13:39
     

    Jenže Helo, pelech za trest nesmí být. Je to malé štěně a tam je trest naprd. Musí být povzbuzované a musí napřed pochopit povel. To je vůbec první zásada. pak teprve to ostatní. Ano, je fajn si ho všímat, když je potichu, ale musí být účinek při povelování. Je to do budoucna velký pes a tam musí kázeň být a když mají potíže se sousedy, nemůžou si dovolit čekat, až se pes uklidní sám od sebe a pak si s ním hrát. To je soused brzy ukamenuje nebo jim psa při první příležitosti otráví

     
  • Autor: Zuza.B
    Status: nováček

    Re: Štěkání

    Datum: 23.08.2012 09:32
     



    adida napsal(a):

    Tak to, že mu držím tlamičku a říkam ticho dělám taky..

    tyjo jedině se poradit s orborníkem , náš pes štěkal jen když bylo štěně a pak se to odnaučil a nemuseli jsme ho mlatit nic. PS: mám bílého labradora :-)

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 23.08.2012 11:36
     

    Náš pes silně štěká když si hraje s manželem.když se mě to nelíbilo tak jsem si ho zavolala a drbala jsem ho za ušima a rekla jsem mu ticho.dnes mu řeknu ticho tak ješte chvilku brble a přestane.Je to srandovní jak kdyby mě brblal co si to dovoluju když on chce štěkat.Váš pejsek je ještě malinky a vyžaduje pozornost.chce si hrát.hodte mu balonek nebo ho polaskejte,mluvte na něj příjemně.je to kus práce než se pes vychová.náš má rok a to jsem si myslela že nikdy nebude posluchat,a jsem s ním docela spokojená. grinning smiley

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 30.09.2012 21:17
     

    Sousedka pořizovala kde co bylo možné i u veterináře a pejsek se toho nezbavil.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 10.12.2012 20:16
     

    ta naše Bestije je tak uštěkaná pro nic za nic když ji pustím ven na zahradu a nedá se nijak uklidnit......zuřim pokaždý, páč zburcuje psy v celé čtrti. Nevěřím, že by to šlo odnaučit. To samý když někdo dojde domů, skáče na každýho jak hopík a můžem okřikovat, odstrkovat, nevšímat si jí a málo platný angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 10.12.2012 21:16
     

    Venku je to blbý. doma, když přijdeš a skáče a štěká, tak se otoč a odejdi z bytu. Až ztichne, vejdi a tak to opakuj a otoč se k ní zády. Hlavně se s ní NEVÍTAT. Jako by neexistovala. Mělo by to pomoct

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 10.12.2012 21:18
     

    Drahuš nezbírá......je to malej hajzlík,skáče na mě i zezadu, už mi párkrát podrazila i nohy angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 10.12.2012 21:19
     

    a nedělá to jen na nás, ale i venku na lidi, který potkáme, skáče radostí angry smiley ...se pak omlouvám jak debil, jestli je neumazala stydlin smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 10.12.2012 22:05
     

    Já toho o výcviku psů moc nevím, ale vzhledem k tomu, že máme velkého psa a malé děti, tak jsem od malička feňuli vedla k tomu, aby po lidech neskákala, respektive, abych byla konkrétní, když skočila, lupla jsem jí jednu po zadku stejně jako svým dětem, je jí rok a půl a neskákala za žádných okolností ani v přítomnosti jiných skákajících psů, trochu jsme se s touhle její nechutí, kterou jsem zavinila já laickou a nekoordinovanou výchovou, prali na podzim na cvičáku, ale napodruhé už sfoukla rozlišit žádoucí skákání od nežádoucího grinning smiley ... bo je to na rozdíl od paničky chytrý pes, co si dá lecos vysvětlit grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 10.12.2012 22:18
     

    Víš, ono je to u velkých psů jednoduchý. taky s tím nemívám problém a nikdy jsem neměla. Tam si totiž uvědomuješ, že u mimina je to sice roztomilé, ale až vyroste a bude mít padesát kilo, už to roztomilé nebude.

    Nikdy si mí psi nespojili, neskákání po nás doma s výcvikem na cvičáku. To je přece docela o něčem jiném

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Štěkání

    Datum: 11.12.2012 08:58
     

    Irisko, ti moji jsou taky děsně uštěkaní....jak vyjdem ven, spustí....občas, když nikoho nevidí, vyjdeme i potichu, ale jak tam někdo jde, tak hlásí. Ale teda neškáčou, to jen jak přijdou domu, tak se kolem mě šmrdlají a vítají, ale je to chvilku, jindy to nedělají. Venku na lidi vůbec né.

    ale to štěkání....já myslim, že to odnaučit nejde...zvlášt jak jsou dva, smečka.... eye rolling smiley objednala jsem si takový kapky - Bachova květová terapie, paní mi je namíchá přímo na Amíčka...mělo by mu to trochu snad pomoct...lahvička se musí dobrat celá, vystačí to na měsíc. Jsem na to zvědavá, on je jak plašan, jak čertík co vyletí z krabičky, jak říká moje mamina. Něco někde slyší, a spustí...hrozný. Ale taky to není pořád, to zas né, ale někdy už mě s tím vážně štve.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 11.12.2012 09:27
     

    Nebo protištěkací obojek...

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Štěkání

    Datum: 11.12.2012 09:40
     

    jako ten elektrickej? to bych teda psovi nedala.....by mi ho to asi přizabilo.....to nééé thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 11.12.2012 10:07
     

    Na elektriku jsou všechny, ale jsou už humání, že třeba zadrnčí nebo písknou nebo spustí uzoučký paprsek (prudký) vody. Jenže samozřejmě všehny musí být napájené elektrikou. A i ty, co dají výboj, psovi neublíží. Je to to samé, jako když lezeš do auta a dostaneš hybu statické elektřiny od dveří auta nebo od svetru a navíc si intenzitu šteluješ. Já jí štelovala na manžovi spinning smiley sticking its tongue out ale mám ten na přivolání, ne štěkací a budu ho muset vytáhnout, protože se z mlaďocha stává chlap a nechce se hnout od háravek winking smiley . Jenže tě můžu uklidnit, že u tvých chlupáčů by stejně nefungovaly smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (11.12.2012 10:08)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.