pátek 19. dubna, 16:30 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Psi
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Domácí mazlíčci > Psi
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: adida
Status: nováček
Klikni pro filtrování

Štěkání

Datum: 05.04.2011 18:09
 

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak odnaučit tříměsíční štěně štěkat. Nejčastějši štěká, když si ho nikdo nevšímá nebo když si třeba lehnu na postel kam nemůže. Pracuji doma, takže si ho potřebuju nevšímat docela často. Pomáhá, když ho vyhodím za dveře, ale nevím zda je to správný způsob. Navíc máme hodně nervózního souseda, který po dvou zaštěkáních začne mlátit na topení a hlavně už nám píše dopisy o nevychovaném čoklovi, tak bych to potřebovala vyřešit co nejrychleji.. Děkuji

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Štěkání

    Datum: 05.04.2011 21:20
     

    Adido, můj manžel kdysi vlastnil dvě čivavy. Měl je přes den v bytě samotné. Naučil je povel "Ticho!" Držel psovi tlamičku semknutou, že ji nemohl otvírat. Povel opakoval. Psi po jeho drezůře neštěkali ale jen "zlostně bublali".

    Zajímalo by mě, jak to dělají v Německu. Manžel tam žil asi rok. Žádný pes nikdy neštěkal za plotem, žádný pes ani neštěkal a nevyl v bytě po odchodu svého páníčka do práce nono smiley confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Štěkání

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 05.04.2011 21:22
     

    Nevím, jak účinné jsou protištěkací obojky, ale existují a je to asi nejjednodužší

     
  • Autor: adida
    Status: nováček

    Re: Štěkání

    Datum: 05.04.2011 21:33
     

    Tak to, že mu držím tlamičku a říkam ticho dělám taky..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil adida (05.04.2011 21:34)
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Štěkání

    Datum: 05.04.2011 21:36
     

    Adido,mě se to moc neosvědčilo,ale já to praktikovala na dětechsmoking smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 05.04.2011 21:42
     

    Evčo, tak na ně neštěkej, zkus s nimi normálně občas promluvit grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 05.04.2011 21:44
     

    adido, zřejmě se taky asi štěně nudí, zkus různé hračky, kousátka, tenisáky. Já nevím, prostě zabavit. Taky jsi nám nenapsala co je to za rasu.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 05.04.2011 22:30
     
    slunino napsal(a):

    Adido, můj manžel kdysi vlastnil dvě čivavy. Měl je přes den v bytě samotné. Naučil je povel "Ticho!" Držel psovi tlamičku semknutou, že ji nemohl otvírat. Povel opakoval. Psi po jeho drezůře neštěkali ale jen "zlostně bublali".

    Zajímalo by mě, jak to dělají v Německu. Manžel tam žil asi rok. Žádný pes nikdy neštěkal za plotem, žádný pes ani neštěkal a nevyl v bytě po odchodu svého páníčka do práce nono smiley confused smiley

    Měli jsme kdysi sousedy v ulici a jejich pes vůbec neštěkal, on to ani neuměl , opravdu neštěkl nikdy a vysvětlení přišlo, že byli dva roky v Německu a protože tam jsou problémy v nájmech, když má člověk psa a štěká, tak prostě od mimina se nesměl projevit a štěkat se nenaučil eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley 

    To mi už ale přijde nepřirozené nono smiley nono smiley nono smiley

     

    Jinak pomáhá proti štěkání jedině důslednost , občas štěkat povolit - vyjímečně, např. když hlásí , že někdo zvoní - u nás tomu tak je např. - jinak povelem ticho zakazovat .

    Protištěkající obojek ,pokud vše selhává.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil daga (05.04.2011 22:45)
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 05.04.2011 22:51
     

    Adida napiš, o jaké se jedná plemeno. Každopádně radit pro tříměsíční štěně protištěkací obojek confused smiley thumbs up ....to je psí mimino!

    Souhlas s Amee, štěně se nudí a chce vyvolat štěkotem pozornost paničky. Tak střídat dobu her a klidu a učit ho povelu ticho.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Štěkání

    Datum: 05.04.2011 23:06
     

    Absolutný súhlas s Missi- kúp mu elektrický obojok a nebudeš mať psa, ale psychicky zlomenú trosku. nono smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Štěkání

    Datum: 05.04.2011 23:19
     

    Dago, také mě to udivilo, když mi to manžel říkal. Ale zase na druhou stranu neštěkající pes v bytovém (panelovém) domě je výhra pro všechny sousedy. Babi s dědou mají v paneláku souseda se psem. Soused odejde do práce a pes vyje a vyje a vyje.... Hrůza. Neslyšíš ani televizi, ani rádio a pokud se chce návštěva bavit, tak jedině v kuchyni za zavřenými dveřmi do obýváku.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 06.04.2011 06:34
     

    Jen na okraj - protištěkací obojek je i na vodu, nejen elektrický. Ovšem nemám osobní zkušenost.

    Odnaučit psa štěkat není vůbec jednoduché a chce to velkou píli. Pokud sama říkáš, že si psa dost nevšímáš, je to tím. Pokud chceš psa odnaučit štěkat, chce to výcvik, který ti zabere spoustu času a kdykoli. Musíš být naprosto důsledná a nejen ty, ale všichni v domácnosti, což bývá problém. Jedná-li se o plemeno se sklonem ke štěkání je problém daleko složitější.

    Mám štěkavé plemeno a navíc pes celý aktivníé život cvičil sportovní služební kynologii, takže štěkat musel a rozlišit, kdy štěkat má a kdy ne, byl pro něj vždy problém. On totiž byl problém to rozlišit i pro ostatní členy rodiny, natož pro psa, takže nakonec je docela uňafaný, ale na povel přestane.

    Jenže o tom to asi není, když nechceš, aby štěkal doma vůbec. Tam by prostě štěkat neměl a nejen na povel přestat.

    Víš, my ti tady můžeme napsat cokoli, ale je to o ničem. Neznáme tebe, neznáme psa. Měla bys navštívit nějakou psí školičku u vás, aby tě správně vedli, posoudili psíka a posoudili, jak ty sama dokážeš být důsledná. Protože většinou jen pes nerozumí, co po něm chceš, protože muto neumíš vysvětlit. On ti štěkáním něco sděluje a ty ho nechápeš, proto štěkot graduje

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (06.04.2011 06:38)
     
  • Autor: adida
    Status: nováček

    Re: Štěkání

    Datum: 06.04.2011 07:44
     

    Co se týká rasy yawning smiley) Měl to být labrador s retrývrem, ale vypadá spíš na knírače. Nejraději si hraje s kočičíma hračkama, ale po 15 minutové hře je po nich yawning smiley/ Pracuju doma, takže si ho všímám, ale nemůžu si s ním hrát celou dobu. Není žádný uštěkaný pes, jen si chce prostě semnou hrát a tak štěká. Nám by to tak nevadilo, ale ten soused už po dvou zaštěkání začne mlátit na topení a my si nechceme dělat peklo v baráku. Už ve dvou měsících zvládl mnoho povelů, takže je šikovný. Když odejdeme, tak parkrát kňukne a je klid...

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Štěkání

    Datum: 06.04.2011 07:53
     

    Jestli je v něm knírač, tak bude víc štěkavý. S tím musíš počítat. Pro začátek zkus jednoduché - Když začne štěkat, připoutej jeho pozornost, oslov ho jménem, dej si prst na ústa a potichu řekni (jako když nahlas šeptáš) "TICHO" když ztichne a pár vteřin vydrží, dej mu piškot a hoooodně ho pomazli a chval. Postupně - tak po týdnu, začni prodlevu prodlužovat. Nezapomínej, že je to štěně a musí vždycky po dokončení cviku dostat odměnu

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (06.04.2011 07:55)
     
  • Autor: adida
    Status: nováček

    Re: Štěkání

    Datum: 06.04.2011 08:16
     

    Jak to tady tak ctu, tak se snazim spravne.. Jen asi musim byt trpeliva - nebo spis nas soused :-D Zajimalo by me, jestli i ostatnim pise takove dopisy, protoze jsem presvedcena, ze tu stekaji daleko vice jini psi...

     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Psi (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.