čtvrtek 28. března, 14:18 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Miminka a batolata
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Miminka a batolata
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: mominka
Status: nováček

Stále se nekulí-poraďte

Datum: 17.07.2010 22:08
 

Ahojky,mám 6 měsíční holčičku.Byly jsme před pár týdny na půlroční prohlídce u doktorky,které se nelíbilo,že se naše Karolínka ještě nekulí na bříško a obráceně.Řekla mi že s ní musím cvičit,ale přijde mi to nesmyslné.Řekla mi,že v poloze na bříšku jí mám přitláčet zadeček k podložce a držet nožičky pokrčené jako žabka- to se jí nebude líbit,tudíž se prý začne točit.Můžete mi prosím poradit nějaký fígl,který bych mohla použít a ulehčit to tak té naší princezně?děkuji všěmplease smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Stále se nekulí-poraďte

    Datum: 18.07.2010 12:19
     

    Ahoj. Myslím, že bys měla paní doktorku poslechnout a cvičit s ní. Ona ti jistě ukázala jak se to dělá. Dítě má nějaký vývoj. V každém měsíci se naučí něco nového. Z bříška na záda se překulí hodně brzy a obráceně je to trošku těžší, ale to už by mělo umět v šesti měsících. Pohyblivější jsou, když jsou nahatý a bez plínek. Tak jí na to cvičení dopřej volnost.

    Moje dcery tohle zvládly ve čtvrtém měsíci, v šestém se samy posazovaly a jedna z nich v šestém měsíci dokonce i lezla!!!eye popping smiley Každé dítě je jiné, některé je čipernější, některé pohodlnější. Ale pokud tě paní doktorka na něco upozorní, tak cvič. Rozhýbej ji trošku.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Stále se nekulí-poraďte

     
     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Stále se nekulí-poraďte

    Datum: 18.07.2010 12:21
     

    Možná by stálo za to vyhledat někoho, kdo by tě naučil Vojtovu metodu. Používá se u nezralých a postižených dětí a hodně pomáhá. Naše dcera měla jako maličká zkrácené svaly na jedné polovině těla a po třech měsících cvičení vojtovky bylo vše v pořádku.

    [cs.wikipedia.org]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Stále se nekulí-poraďte

    Datum: 20.07.2010 22:12
     

    Vojtovka je určitě účinná, jen jsem slyšela, že je na ni potřeba mít náturu. Kamarádka měla opožděného syna, cvičení zabíralo, ale prý si malej poplakal... a ona u toho taky. sad smiley

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Stále se nekulí-poraďte

    Datum: 21.07.2010 11:36
     

    Naše plakala taky , ale není to tím, že by je něco bolelo, ale proto, že jsou v poloze, která do té doby pro ně nebyla přirozená (mají naučenou jinou - špatnou) a brání se jí, není jim příjemná

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Stále se nekulí-poraďte

    Datum: 23.07.2010 14:49
     

    Doktoři mají tabulky a dítě, které si dovolí se od tabulek odlišovat, to má hóóóódně těžké. sad smiley

    Možná má fakt nějaký pohybový prolém, možná je jenom její pohybový vývoj o maličko pomalejší...

    Asi bych u svého dítěte tomu dala trochu času, nechala ji hodně nahatou na zemi na dece a uvidíš. Nabízej jí v leže na zádech svoji ruku ze strany tak, aby se o ni mohla přitáhnout.

    Jestli se to nebude lepšit, chtělo by to začít cvičit.

    (Vojtovku jsem cvičila s nejmladším, oblíbil si polohu "paragraf" a za pár týdnů byl ok)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Miminka a batolata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.