sobota 20. dubna, 17:03 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Drtič ořechů

Datum: 04.12.2020 18:43
 

Zdravím všechny.

Rozbil se mi drtič na ořechy, používala jsem ho i na bylinky, mandle, na drcení sušenek...atd.

Máte s nějakým opravdu dobrou zkušenost?

Objevila jsem tento od Tefalu, ale skoro se mi nechce uvěřit, že to opravdu rozseká najemno i ty ořechy...

[m.alza.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123
    Aktuální stránka: 3 z 3
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 09.12.2020 20:09
     

    Pokud drtím ořechy nahrubo, dávám do igelit. sáčku (ty co jsou do mrazáku, jsou pevnější) a přejedu párkrát válečkem na těsto.

    Ale já jsem lenoch - mám robot, taky zvlášť ponorný mixer s nádoubou uzavíratelnou - tudíž jako drtič - takle je to pro mne jednodušší, nerada umývám všechna tyhle elektro udělátka. Nejjednodušší jsou pro mne ruční. Jen koření melu na el. kafemlýnku.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Drtič ořechů

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 09.12.2020 20:59
     

    Vloni jsem na drcení ořechů použila drtič z Lidlu a ořechy byly jakoby mokré, mastné, mazlavé nebo jak to napsat.

    Prostě děs. thumbs up

    Letos jsem je klasicky namlela na ručním strouhankovém mlýnku a mám je nadýchané jak peřinku. thumbs down

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 09.12.2020 22:28
     

    Je třeba dát do drtiče menší množství a pak sekat po chvilkách, ne pustit a nechat mlít do mrtva. Průběžně s tím zatřepu.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 10.12.2020 08:42
     

    Dělám to stejně, spustím jen na chvilku, protřepu a pak zase znovu... a výsledek byl pro mě docela uspokojivý.

    Včera jsem potřebovala nasekat větší množství bylinek do mrazáku, a to by se ten drtič taky hodil.

    Jen mě Gabča trochu "odradila" recenzí toho lídláckého, už jsem ho měla jako favorita... winking smiley

     

    Majka napsal(a):

    Je třeba dát do drtiče menší množství a pak sekat po chvilkách, ne pustit a nechat mlít do mrtva. Průběžně s tím zatřepu.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 10.12.2020 10:28
     

    Anavi -a to už máš nový drtič? psala jsi , že máš rozbitý ?? jak už jsem psala - vezmu mlýnek na strouhanku a je hotovo . větší kousky taky rozdrtím v ig . sáčku .. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 10.12.2020 17:26
     

    Ivčo, ale já jsem nijak nesnížila kvalitu lidlackeho drtiče. Jen jsem chtěla napsat, že ořechy jsou lepší jakoby strouhané a to líp uděláš na ručím mlýnku na strouhanku.

    Jinak drtič z Lidlu je za ty prachy dobrej.👍

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 10.12.2020 20:59
     

    Dnes jsem při pečení vanilkových rohlíčků ocenila služby drtiče. Vždycky jsem oříšky i mandle strouhala na struhadle na strouhanku, ale leckde psali v receptech, že ořechy mají být mleté. Tentokrát jsem drtila v drtiči a mandle na ty rohlíčky jsem nechala víc rozmělnit. Rohlíčky se mi nelámaly jako vždycky, asi potřebují ty mandle spíš kašovité, aby to drželo pohromadě. V pracnách jsou fajn ty drobné kousky, tam by zase ta kaše nebyla žádoucí, ale to lze v drtiči ohlídat.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 11.12.2020 08:37
     

    nemám nový... zatím jsem ve fázi vybírání a pročítání recenzí a vašich rad winking smiley

    Mlýnek na strouhanku (ani na maso) bohužel nevlastním.

    Ty ořechy by se tak daly řešit, ale pak mě ještě "trápí" právě ty bylinky... sekám si je před zimou do mrazáku, sušit nějak neumím, bojím se, aby mi to neplesnivělo. Tak mám v mrazáku různé malé vaničky s bylinkami a podle potřeby odsypávám. winking smiley

    Ale sekat to nožem je teda poměrně očistec, když je to náruč a chci to nadrobno. Takže tam by drtič určitě taky našel využití. Dřív jsem to jemně nadrcené narovnala do tvořítek na led, trochu zalila vodou a pak ty kostičky vyklopila, dala do igeliťáku a dle potřeby přihazovala třeba do polévky.

    kaaj napsal(a):

    Anavi -a to už máš nový drtič? psala jsi , že máš rozbitý ?? jak už jsem psala - vezmu mlýnek na strouhanku a je hotovo . větší kousky taky rozdrtím v ig . sáčku .. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 11.12.2020 08:38
     


    ok, tak do něj asi půjdu. thumbs down

    gabca napsal(a):

    Ivčo, ale já jsem nijak nesnížila kvalitu lidlackeho drtiče. Jen jsem chtěla napsat, že ořechy jsou lepší jakoby strouhané a to líp uděláš na ručím mlýnku na strouhanku.

    Jinak drtič z Lidlu je za ty prachy dobrej.👍

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 14.12.2020 18:11
     

    Ivo bylinky jdou v pohodě. Necrcám se do tvořítek ani náhodou, škoda času i místa v mrazáku. Dám do sáčku ze zipem, udělám tenkou placku. Pak jen odlamuju podle potřeby. V těch sáčkách nehrozí, že se to někde vysype.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 14.12.2020 19:16
     

    Když jsem objevila sáčky se zipem, tak už ani do ničeho jiného nedávám, je to skvělé, nepropouští pachy...., dělám stejně...

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Drtič ořechů

    Datum: 15.12.2020 12:29
     

    V sáčcích se zipem. Při vyndávání vždycky promnu v prstech, mrazené se to poláme, vždycky vteřinku, než to teplem povolí, ke konci pytlíku už mám bylinky uspokojivě drobné.

     
Stránky:  123 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.