sobota 20. dubna, 16:33 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Studená kuchyně
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Studená kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Benja1
Status: začátečník

Šopský salát

Datum: 08.08.2006 15:54
 

5 rajčat, 5 slovenských paprik, půlka cibule, 1 salátovka, 2 krabičky Lučiny do salátu, olej, pepř, sůl

 

Rajčata na kousky, papriky na proužky, salátovka na kostičky, cibule nadrobno + Lučinu do salátu na kostičky, trošku soli, pepř a olej. Všechno promíchat.

 

Tenhle šopák jsem dělala včera k večeři a bez balkánského sýru je taky moc dobrý. Lučina do salátu není tak slaná a na rozdíl od normální Lučiny jde nakrájet na pěkné kostičky. Pepř dávám čerstvě umletý - je hrubší než kupovaný mletý a má výraznější chuť. 

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: alika
    Status: začátečník

    Re: Šopský salát

    Datum: 08.08.2006 16:34
     
    My šopák bez cibule, ale manželovi je balkán hodně slaný, zkusím tu salátovou Lučinu.smiling smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Šopský salát

     
     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Šopský salát

    Datum: 08.08.2006 16:45
     
    Vůbec jsem nevěděla, že nějaká salátová lučina existuje.
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Šopský salát

    Datum: 08.08.2006 20:45
     
    Salátová lučina-to tiež vidím poprvé.No čo,k nám na perifériu to ešte nedorazilo.eye popping smiley
     
  • Autor: asalvo
    Status: nováček

    Re: Šopský salát

    Datum: 08.08.2006 21:22
     
    Udělaly jste mi chutě, jdu do toho zítra. Chybí mi doma jen ten sejra.
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Šopský salát

    Datum: 09.08.2006 07:26
     
    Šopák miluju. Máma má kořeny na Balkáně, takže je u nás poměrně často. Ale pozor...pravý šopák je s opečenými paprikami. To mi cpe mamka do hlavy od mala. Tu Lučinu někdy zkusím.
     
  • Autor: Benja1
    Status: začátečník

    Re: Šopský salát

    Datum: 09.08.2006 07:52
     
    Pečený papriky zbožňujeme. Taky je nakládáš do marinády? Kdyžtak sem hodím recept...
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Šopský salát

    Datum: 09.08.2006 08:02
     
    Nevím, jakou marinádu máš na mysli. Já je zkonzumuju rovnou. Opečené (nebo upečené) papriky, olej, ocet, sůl...a za chvíli je po nich. Máma je zkoušela takto zavařovat, ale už to pak nějak nebylo ono. Recept mi napiš, jsem zvědavá...
     
  • Autor: Benja1
    Status: začátečník

    Re: Šopský salát

    Datum: 09.08.2006 08:14
     

    Ten recept bude asi hodně podobný tomu, co píšeš. Akorát by se to mělo nechat uležet, ale jsou tak žravé, že nikdy dlouho nevydrží.

    Papriky ( nejlépe světlezelené slovenské - nejsou moc hrbolaté a tvrdé, dobře se opékají).
    marináda: česnek, sůl, 6 lžic oleje, 2 lžíce octa, pr. cukr.

    Papriky ze všech stran opékáme nasucho na plotně, na elektrické plotýnce, nebo elektrické pečence. Papriky mají hnědé, až černé plošky.  Nahážeme je do studené vody a po chvilce vyndáme a nožíkem oškrábeme slupku. Rozkrojíme, vydlabeme jadérka a nakrájíme na proužky.  Připravíme si marinádu - prolisujeme česnek (několik stroužků) a utřeme se solí. Přidáme olej, ocet a trochu práškového cukru. Promícháme a zamícháme do nakrájených paprik. ( papriky předtím necháme důkladně okapat, nebo lépe osušit, protože voda by zbytečně naředila marinádu). Přikryjeme nebo dáme do sklenic a dáme do chladna minimálně na pár hodin. Jíme s chlebem.
    Vynikající pikantní jídlo.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Šopský salát

    Datum: 09.08.2006 08:18
     
    Benjo...no jasně, skoro to samé, až na ten česnek...ale myslím, že ho tam máma párkrát dala. Já opečené papriky balím do novin a do utěrky. Ony se zapotí a ta slupka jde dolů skoro sama.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Šopský salát

    Datum: 09.08.2006 08:33
     

    Dobré ránko.

    Tak to jsou mi po ránu dobroty. Už to mám schované v počítači. the finger smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Šopský salát

    Datum: 30.08.2006 10:56
     
    tak já šopák pro změnu takto: okurky, rajčata, balkán smiling smiley, někdy černé olivy.
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Divad

    Re: Šopský salát

    Datum: 25.11.2008 19:48
     

    Pak tento recept ovšem není "šopák", jak se dělá v Bulharsku!!!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Studená kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.