čtvrtek 28. března, 11:07 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Střední Čechy
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Čechy > Střední Čechy
Posílejte fotografie! Všude dobře, doma nejlépe
 
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Solenická podkova

Datum: 06.08.2018 16:48
 
38489383_1827873473969337_3945169869330186240_n.jpg
Další fotografie:
Vyhlídka Solenická podkova – romantický výhled na meandr Vltavy

Ve Středním Povltaví, mezi přehradami Kamýk a Orlík vytváří řeka Vltava jeden z úžasných meandrů Vltavské kaskády, kterému se přezdívá Solenická podkova. Nejhezčí pohled na něj je ze skaliska Na Vraném nedaleko vrchu Na Altánku u obce Solenice, kde skalní ostroh strmí asi 160 m nad řekou.
Krásná vyhlídka na Solenický meandr ze skaliska Na Vraném patří bezesporu k nejkrásnějším vyhlídkám na Vltavu. Nachází ve skalách v lese mezi obcemi Zduchovice a Solenice na Příbramsku. Solenická podkova nabízí pohled z výšky přibližně 150 metrů nad vodní hladinou. Kromě meandru odtud uvidíte obec Solenice a také Orlickou přehradu.

Místo leží v místech, ke kterému nevedou turistické značky. Nejlepší přístup k vyhlídce je z obce Zduchovice, odkud se dá dojít po zelené k vyhlídce Na Altánku. Pak pokračujte lesní cestou jižním směrem. V lese, kde se cesta zužuje, musíte v místě, kde je na stromě značka „k Altánku“ odbočit vpravo. Tento poslední úsek cesty je dosti strmý, avšak cesta se vám odvděčí krásným výhledem.
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Solenická podkova

    Datum: 06.08.2018 17:09
    Hodnocení fotografie "Solenická podkova": 5
     
    Dík za podrobný popis cesty. Na tohle místo se chystám už dlouho, ale nějak to zatím nevyšlo.
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Solenická podkova

    Datum: 06.08.2018 17:15
     
    Věko, ten pohled stojí opravdu za to. My jsme tam šli s mladýma, prý zkratkou a samozřejmě jsme se pak museli brodit strmým srázem v lese dolů, aby jsme se napojili na cestu, po které jsme původně šli. A nahoře jsem měla chvílemi strach. To když tam mladý začli šachovat s mobilama a selfie tyčí, hledali nejlepší místo na focení. Už tyhle výšky na mě nejsou, tak nějak mi bylo chvílema i mdlo. grinning smiley Ale spíš jsem měla o ně strach, aby se tam někde nesmekli..... Jako malý děti bych tam určitě nebrala.
    Teď jsem se někde dočetla, že je tam na stromě nějaká roura a píše se do ní vzkaz. Tak tu jsme neobjevili.
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Solenická podkova

    Datum: 07.08.2018 12:19
    Hodnocení fotografie "Solenická podkova": 5
     
    tam muselo být krásně. Dávám si do paměti,musíme někdy navštívit.
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Solenická podkova

    Datum: 08.08.2018 07:30
    Hodnocení fotografie "Solenická podkova": 5
     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Solenická podkova

    Datum: 15.08.2018 22:28
    Hodnocení fotografie "Solenická podkova": 5
     
    Pěkný, fakt pěkný (foto č.2) a příroda taky nevypadá špatně. thumbs down grinning smiley thumbs down
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (15.08.2018 22:29)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Střední Čechy (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.