čtvrtek 28. března, 14:08 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: wzteklina
Status:
Výsledné hodnocení: 1
Klikni pro filtrování

Slimáci......

Datum: 15.06.2010 14:32
 

Tak po shlédnutí večerních TV.......zpravodajství.....mě napadá jediné, posbírat a poslat na adresu dotyčného ochránce....

Letos totál INVAZE.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 11.07.2022 11:16
     

    Jájo, loni jsem sbírala, ale hnusí se mi to, letos od jara poctivě sypu granule a je to lepší. Ale tchy na to "peče" (je jí líto investovat do granulí, radši si nechá sežrat úrodu), tak mi nalézají potom od ní. confused smiley sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Slimáci......

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 08.04.2023 19:21
     

    Ti hajzlíci už začínají útočit, i když zatím jen úplně malí.

    Mám v pařeništi ředkvičky, salát a kedlubny a už je to dost okousané. Hned jsem tam nasypala granule. angry smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 09.04.2023 11:06
     

    Koncem února už soused našel docela velkého, doufám, že jim to ty mrazy ted´ trochu zarazily. Ale preventivně jsem už sypala a bylo spapáno eye popping smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 16.05.2023 10:26
     

    Tak co se děje po deštích, to je něco nevídaného... slimák všude, kam šlápnu. Koupila jsem tři balení Ferramolu, jednu kilovku už jsem rozházela po záhonech. Mám už krásné brambory... na každé nati visely 3-6 kousků těch hnědých hajzlů. eye rolling smiley angry smiley

    Měla jsem po poli rozházený Hnojík, doufala jsem, že je to trochu odradí, ale asi by tam toho muselo být víc nebo už by to do sebe musely ty sazenice nějak natáhnout. Teď jim evidentně chutnaly moc. eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (16.05.2023 10:28)
     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 16.05.2023 13:50
     

    Anavi, prosím tě kolik si za ten Hnojík dala??? Za to mi zahrada nestojí, když ji pak ožere vysoká.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 16.05.2023 16:00
     

    Hodně moc. eye rolling smiley winking smiley S poštovným 1 291 Kč. A tisícovku za Ferramol. Ale mám ráda tu zahradu zdravou, něco vypěstovat a nechci chemii, tak co člověk nadělá. confused smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 16.05.2023 16:46
     

    Anavi, koupila jsem letos taky, menší balení, k tomu slvečky. Dodávka nepřišla dobře, ale reklamace proběhla rychle a napraveno hned, alespoň tak. Zázraky nečekám, hlavně kvůli borůvkám, tam bylo vloni moc larev a kořeny hodně ubyly. Udělala jsem výluhy podle návodu a teď po dešti chci znovu stříknout. Jak to děláš ty? Co se zdá lepší, sypat nebo výluh? dík

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 16.05.2023 17:41
     

    Před dešti jsem plela a pod rybizem bylo víčko nebo co za odpad. Jak jsem to zvedla, hnědo. Ti velcí, co tou dobou nebyli vidět. Jsem si říkala, co se bude dít, až zaprší. A taky jo.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 17.05.2023 08:21
     

    Jj, slimáci se vyrojili, velcí, malí, nejmenší a domkařů nespočet druhů a žerou vše na co příjdou - včetně listů na růžích - zajímavé, plevely nechávají bez povšimnutí. Budu muset začít sypat, ale bojím se - je tu pravděpodobně ježčí rodina - nechtěla bych vyhubit otrávenými slimouši. A taky se po několika letech vrátili drozdi - nevím, zda vyzobou i mrtvé šneky, živé jsem je viděla rozbíjet ulity a vyzobávat (do prkna, ta věta je trochu divně sestavená, ale pochopíte určo).

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 17.05.2023 08:28
     

    Alenko, kombinuji to všelijak možně. Posypem na listy, posypem kolem rostliny. Potom do sudu dám asi 60 polévkových lžic Hnojíku a stejný počet lžic svlečků. Nechám tři dny, míchám. Pak to teda dost smrdí. A tím prolévám zem. NEchce se mi to cedit, tak postřik nedělám. Spíš to před deštěm sypu na listy a nechám to smýt.

    alenak napsal(a):

    Anavi, koupila jsem letos taky, menší balení, k tomu slvečky. Dodávka nepřišla dobře, ale reklamace proběhla rychle a napraveno hned, alespoň tak. Zázraky nečekám, hlavně kvůli borůvkám, tam bylo vloni moc larev a kořeny hodně ubyly. Udělala jsem výluhy podle návodu a teď po dešti chci znovu stříknout. Jak to děláš ty? Co se zdá lepší, sypat nebo výluh? dík

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 17.05.2023 08:29
     

    Eli, to jsem říkala včera kolegyni... že kdyby aspoň žrali ti mrzáci plevel, ale to ne, oni si musí jít na to, co člověk v potu tváře od února pěstuje za oknem a sotva to dá ven, je to v čudu. eye rolling smiley angry smiley
    Čekám, že tchyně bude zase hořekovat, že jí vše sežrali. Ona nechce investovat do ničeho ani korunu - ani do hnojiv, ani do ničeho proti škůdům. Jenže ta představa je pěkná, nicméně v dnešní době nerealizovatelná. Nebo by toho člověk musel být obrovské lány, aby se bezstarostně se škůdci podělil a ještě zbylo dost pro něho.

    Ale nedávno ukazovala paní výsledek pěstování brambor bez zásahu proti slimákům... bez natí prostě vyrostou brambory ve velikosti třešní. A to se mi zase nevyplatí ohýbat kvůli tomu hřbet.

    Nepěstuji ani tak kvůli úspoře peněz, ale kvůli tomu, že je to domácí a je to po ruce. Takže myslím, že spousta zeleniny vyjde dráž, než z obchodu, ale to fakt neřeším.

    babkaela napsal(a):

    Jj, slimáci se vyrojili, velcí, malí, nejmenší a domkařů nespočet druhů a žerou vše na co příjdou - včetně listů na růžích - zajímavé, plevely nechávají bez povšimnutí. Budu muset začít sypat, ale bojím se - je tu pravděpodobně ježčí rodina - nechtěla bych vyhubit otrávenými slimouši. A taky se po několika letech vrátili drozdi - nevím, zda vyzobou i mrtvé šneky, živé jsem je viděla rozbíjet ulity a vyzobávat (do prkna, ta věta je trochu divně sestavená, ale pochopíte určo).

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (17.05.2023 08:32)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 17.05.2023 08:54
     

    ven se nedostanu - je moc mokro a bojím se abych někde nespadla. takže ani nevím , kolik je slimáků. ještě než zapršelo , tak jse sem tam viděla slizovou cestičku - takže asi nějací jsou , ale loni jsem je měla celkem pod kontrolou ..až oschne , nasypu jim dobrotku z granulí .

     
  • Autor: 256
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 17.05.2023 09:04
     

    než dát 1000,- Kč za Feramol, to bych radši koupila hlístice proti slimákům

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 17.05.2023 09:29
     

    S tím nemám zkušenost, hlístice na lalokáče se mi moc neosvědčily.. připadá mi, že je to proti rozhozu granulí větší věda smiling smiley... takže zvítězila lenost.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 17.05.2023 11:11
     

    256 - já jsem bývala pokusník, dnes ne ... hlísrice proti slimákům se mi neosvědčily, vyhozený peníz ... možná pozdní aplikace, možná úplně něco jinéího, noooo indické běžce ještě vyzkoušené nemám ... ani nebudu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.