čtvrtek 28. března, 17:03 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: wzteklina
Status:
Výsledné hodnocení: 1
Klikni pro filtrování

Slimáci......

Datum: 15.06.2010 14:32
 

Tak po shlédnutí večerních TV.......zpravodajství.....mě napadá jediné, posbírat a poslat na adresu dotyčného ochránce....

Letos totál INVAZE.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.05.2014 05:16
     

    [www.hubeni-skudcu.cz]

    ...Bab děkuji

     
  • Autor: Reklama

    Re: Slimáci......

     
     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.05.2014 06:48
     

    Podle toho co tam píšou by se ty hlístice daly použít i s Feramolem ten není chemický, ale přírodní, co myslíte???? Nojo ale ta cena a u mě ta plocha:-(

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.05.2014 07:04
     



    jaja99 napsal(a):

    Podle toho co tam píšou by se ty hlístice daly použít i s Feramolem ten není chemický, ale přírodní, co myslíte???? Nojo ale ta cena a u mě ta plocha:-(

    ......500,- to je dost, ale Ferammol za 200,-je jako nic,..... možná to zkusím s kamarádkou na půl a potom se uvidí,.. nebo prostě pojedu s Vanišem

    .....v drogerii už to objednává, za 450,- na 40 m2, tak si počkáme

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (27.05.2014 17:38)
     
  • Autor: Luci4433
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.05.2014 21:59
     
    p1120258.jpg

    Ahoj holky, měli jsme moooc těhle potvor na zahradě, ze 30 zasazených salátů nám zbyly jen 2, na doporučení tchána jsme zkusili asi před týdnem granule Mesurol a jsem nadšená - kolem granulí spoustu mrtvých (nebo polomrtvých), vůbec se za ně nedostanou... A to stojí jen 45 kč, menší problém byl u nás je sehnat... Ale stálo to opravdu za to (Ferammol, Neudorf, Vanisch, lapače, pivo v melounu, sůl - vše ostatní u nás překonaly sad smiley ). Takže doporučuju thumbs down !!! A menší důkaz na fotce winking smiley . Jen nevím, jak působí na domácí mazlíčky apod...

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.05.2014 22:11
     

    Já jsem Vás tu vždycky četla a litovala Vás, nikdy jsem s nimi neměla problém, ale letos jich mám všude neskutečný množství. angry smiley angry smiley Boj jsem ještě nezahájila, není čas. A po tom co půl zahrady zničily kroupy, ani nemám náladu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.05.2014 22:36
     

    Já je dnes zas fyzicky likvidovala, když lezli po chodníku. Jenže když jsem se za 2 hodiny vracela domů, tak na těch mrtvolkách se pásli další (na každé nejmíň 3). Přidala jsem tedy Vanish i sem. Dávala jsem ho včera opatrně jen na exponovaná místa a hlavně do skleníku. Taky jsem pak hnala dceru se psem domů, aby ho nenapadlo to ochutnávat.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.05.2014 23:29
     

    Sla jsem v deset vecer jen vynest odpadky a po chodniku se jich plazilo pet,jeden byl primo na prahu. Hned jsem je posbirala a vyhodila a po setmeni ven nelezu. Lepsi je nevidet, bleee. Zitra jdu neco koupit.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.05.2014 23:33
     

    Já dnes s baterkou stříhala a stříhala. Taky ble, ale když jsem dneska viděla, kolik stojí Feramol a ostatní jedy, tak jsem šla do kolen. Teda koupila jsem na zkoušku Vaniš za 85,- a je v tom pár granulí. Na ten můj 1 ha bych se nedoplatila. Dám to aspoň kolem třapatek a ostrožek, ty jim chutnaj. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.05.2014 23:46
     



    Luci4433 napsal(a):

    Ahoj holky, měli jsme moooc těhle potvor na zahradě, ze 30 zasazených salátů nám zbyly jen 2, na doporučení tchána jsme zkusili asi před týdnem granule Mesurol a jsem nadšená - kolem granulí spoustu mrtvých (nebo polomrtvých), vůbec se za ně nedostanou... A to stojí jen 45 kč, menší problém byl u nás je sehnat... Ale stálo to opravdu za to (Ferammol, Neudorf, Vanisch, lapače, pivo v melounu, sůl - vše ostatní u nás překonaly sad smiley ). Takže doporučuju thumbs down !!! A menší důkaz na fotce winking smiley . Jen nevím, jak působí na domácí mazlíčky apod...

    Hledala jsem ten přípravek na Googlu [www.google.com] a vypadla na mě také tato informace :

    Methiokarb
    Methiokarb je organická sloučenina ze skupiny karbamátů. Používá se hlavně jako repelent proti ptákům, jako insekticid a moluskocid. Je toxický pro člověka, není uváděn jako karcinogen, ale je toxický pro reprodukci a působí neurotoxicky. Wikipedie

    Tak to je raději budu vraždit mechanicky. Mívám tady taky vnoučata i jiné děti.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.05.2014 23:54
     

    [www.prohopo.cz]

     

    Neznate nekdo toto?

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 28.05.2014 06:44
     

    200g za 99 Kč, to stojí stejně jako Ferramol a má to stejnou účinnou látku, podle mě je to Ferramol s jiným obchodním jménem. I výrobce je stejný.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 28.05.2014 07:53
     

    Hm, tak zůstanu u Feramolu... i když je to za ty prachy jako když plivne. A to mám letos ještě hafo mravenců... nikdy jsem tady neměla ani mravenčí nohu a teď pochodují přes terasu, jak kdyby jim za to platili eye rolling smiley angry smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 28.05.2014 16:33
     

    Potřebovala jsem nějaké kopřivy, tak jsem si je šla natrhat na zahradu, a ony jsou obalené slimáky! Vedle je malá bezinka a ta je úplně sežraná! Pak nemají prospívat, když se živí samými bylinkami, hajzlíci hnusní. Nějaké jsem sebrala do kbelíku a zalila vroucí vodou, pro zbytek jsem nachystala granulovanou hostinu. Jen jestli jí nepohrdnou, když mají takovou zdravou stravu přímo před nosem. angry smiley

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 28.05.2014 17:04
     

    ti slimáci jsou už neúnosní, člověk se snaží a ty slizké potvory to přes noc sežerou angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 28.05.2014 17:13
     

    Děvčata, co máte zahradu do 400m2 Když se chcete zbavit slimáků na únosnou míru, neobsypávejte záhony nebo jednotlivé rostliny, ale rozhoďte granule celoplošně, jako když naše babičky chodily sít obilí. Uděláte to dvakrát, třikrát za sezónu a máte klid. Máte klid i další rok, to pak stačí rozhodit jen jednou nebo dvakrát. Měla jsem s nimi šílené trable, ale předloni jsem celopološně rozhodila, loni už jsem ani granule nevypotřebovala a to mám celý zadní plot do bordelu, kde se seká jednou za rok. Letos mi něco už ožrali, rozhodila jsem Ferramol, ale asi ho bylo málo. Musím koupit znova. Hosty mám ale zatím netknuté. (až na dírky od škvorů)

    Dřív jsem obsypávala rostliny a stálo to zaprd. Jen mi neožrali tu jednu rostlinu, ale na zahradě jich neubylo, množili se, jak myši

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.