úterý 16. dubna, 22:49 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: wzteklina
Status:
Výsledné hodnocení: 1
Klikni pro filtrování

Slimáci......

Datum: 15.06.2010 14:32
 

Tak po shlédnutí večerních TV.......zpravodajství.....mě napadá jediné, posbírat a poslat na adresu dotyčného ochránce....

Letos totál INVAZE.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 14.05.2015 21:41
     
     
  • Autor: Reklama

    Re: Slimáci......

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 14.05.2015 21:49
     

    už mám vydlabaný meloun, zítra naleju pivo a budou mít hody.... slizouní angry smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 14.05.2015 21:53
     

    Já si tu karmu klidně ušpiním grinning smiley , to psal někdo, kdo neví, co dovedou. Stačí si přečíst, co prý jim nechutná-kopr, majoránka-sežraná, kosatce jen vykoukly-sežrané atd. No prostě to mě neobměkčí a nebudu nějakým přemnoženým bestiím ustupovat. Nevím , jaké mají na světě poslání, když ani neslouží jako potrava, snad krom těch kachen je nic nežere.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 14.05.2015 21:58
     



    Pinka napsal(a):

    Já si tu karmu klidně ušpiním grinning smiley , to psal někdo, kdo neví, co dovedou. Stačí si přečíst, co prý jim nechutná-kopr, majoránka-sežraná, kosatce jen vykoukly-sežrané atd. No prostě to mě neobměkčí a nebudu nějakým přemnoženým bestiím ustupovat. Nevím , jaké mají na světě poslání, když ani neslouží jako potrava, snad krom těch kachen je nic nežere.

    .......žerou afrikány, hortenzie a ne ,že ne thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 14.05.2015 21:59
     

    Kordulo, ten odkaz je zase od ochránců, blbů, ne? (Ekoteroristů) spinning smiley sticking its tongue out Už vidím, jak si na okrasnou zahradu vypustím kachny nebo budu dělat kolem záhonků měděný plůtek. Do druhého dne mi ho šlohnou magneti a to nemluvím o té "kráse", co by mi tam vznikla. A že je budu odnášet do přírody grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Jediné zajímavé, je opět lógr z kafe, prý je pro ně jedovatý. Zkusím ho. I když jsem ho teď spotřebovávala na krtka.

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 14.05.2015 23:27
     

    ten lógr mě taky zaujal thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2015 16:44
     
    obraz1332.jpg

    V mírném deštíku jsem šla zkouknout zahradu a co myslíte, že jsem našla. Listy ocúnu obalené slimejši. Jezdili i potrávě, po skleníku, po chodníku .... angry smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2015 17:34
     

    No to je hnus,u nás se semtam taky nějaký objeví,ale bohudík to není tak dramatický.

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2015 18:31
     

    Ty listy ocůnu, steně za chvíli zmizí a jsou jedovaté.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2015 18:34
     

    No letos stihly docela vyrůst, než je sežerou, ale některý rok je žrali, jen vykoukly za země a ocún pak nekvetl.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 23.05.2015 07:48
     

    [www.diskont-zahradkar.cz]#

    ... tak nevím, jesli si koupit drogerii, nebo hlístice winking smiley...... dnes " POLOPATĚ " ČT 1

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (23.05.2015 07:55)
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 23.05.2015 09:45
     

    Kordulo a četla jsi ten návod? Uvedené množství je na 40 metrůčtverečních - takže na tvoji zahradu budeš potřebovat tak 20 balíčků hlístic eye rolling smiley .

    A tento dodatek je také úžasnej - budeš chytat slimáky a pak je namočené vypouštět eye rolling smiley thumbs up

    Poznámka k nešťastně formulované větě v návodu: Přípravek zahubí i španělské ( a jiné velké) slimáky. Pro boj s nimi jej ale nelze aplikovat pokropením trávy, neboť při jejich velikosti se nedostane do dýchacího ústrojí. Nutno zvolit postup (také v návodu popsaný), kdy se několik jedinců posbírá, namočí v lázni z přípravku (v kbelíku atd.) a poté opět vypustí do přírody. Infikovaní slimáci za pár dní uhynou, další je sežerou a také se nakazí a postupně takto vyhynou všichni v okolí.

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 23.05.2015 09:57
     

    Sypu Slimax, ale není to nic pro zahrády načinčané, slimáci se vyslintají na místě, můžu vám říct, že jsem se až lekla co jich je. Všechno poslintané, jsou jich zástupy, žerou mrtvolky a chcípají další. Snad se povede jim znemožnit rozmnožení.....a přijdou další z ploch kde se neničej .-), mám toho za tisícovku, snad vystačím i na příští rok.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 23.05.2015 10:05
     

    .... nojo Missi, ale zkusím to, už jsem nasypala za 210,- a nyní to už stojí 239,- a to je teprve květen, slimáci jsou údajně kanibalové, takže by ty hlístice mohly stačit, jak bude žrát jeden druhýho

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 24.05.2015 09:38
     

    Jajo,proto nedam dopustit na Ferramol,po nem se i sami "uklidej",neni nikde naslintano.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.