pátek 29. března, 00:13 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: wzteklina
Status:
Výsledné hodnocení: 1
Klikni pro filtrování

Slimáci......

Datum: 15.06.2010 14:32
 

Tak po shlédnutí večerních TV.......zpravodajství.....mě napadá jediné, posbírat a poslat na adresu dotyčného ochránce....

Letos totál INVAZE.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2018 14:38
     

    Používám Slimax už delší dobu možná 4 roky, slimáků prokazatelně ubývá je to drahá švanda, teď jsem toho rozhodila za tisícovku. Chce to pohodit hlavně trávníky a místa kde se zdržují. Nemůžou se tím posypat jen záhony, ono je to přiláká a nechtějte ty záhony pak vidět, opravdu se musí pohodit celá zahrada se vším všudy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Slimáci......

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2018 15:10
     

    Slimax vadí zvířatům, ne, že ne. Jen Feramoll je neškodný. je to granulované železo.

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2018 16:18
     

    JJ, koukala jsem můj omyl, píšou odpudivé pro domácí zvířata, nikdy si jich kočky ani nevšimly. Takže je beru jako bezpečné už jsem jich vysypala celé obrovské balení asi 10 kilových pixel a zvířata si jich fakt nevšímají.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2018 17:10
     

    Slimax měli nedávno v Diskontním zahrádkáři v akci za velmi slušnou cenu. Bála jsem se do něj jít. Kupuji jen Feramol . Je účinný, snad i dodá malinko železa do půdy. Jemně jsem sypala už brzy na jaře, takže ani po tom jediném dešti v minulém týdnu, nebyly u nás slimejši vidět.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2018 19:06
     

    vidět je nevidím ani náhodou, ale afrikány mám ožraný angry smiley angry smiley angry smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2018 20:38
     

    Já právě ne, tak si myslím, že jich tu moc není. Ani saláty nejsou sežrané - zatím winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 22.05.2018 14:21
     

    Já sypu jen Ferramol, letos už od dubna, mám vytipovaná místa. I když jsem v té době žádného ještě neviděla, granulky mizely. Soused říkal, že to třeba žerou ptáci, ale to si nemyslím, protože jsem to házela spíš mezi kameny, na skalce pod koberečky a tam kde je takový ten nezbytný zahradní binec winking smiley grinning smiley a to bylo pro ptáky docela skryté.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 22.05.2018 22:02
     

    Musím důkladně zaťukat, ale slimáky tu už vůbec nemám.

    Ve skleníku mám sice trochu ožrané ředkvičky (část bulv, co čouhá nad zem), ale to dělají svinky. Jsou to taky pěkné potvory, dokážou zlikvidovat mladou sadbu salátu jako nic. Ale nejsou přemnožené, tak žádné velké škody nemám.

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 23.05.2018 13:47
     

    Já dnes přesazovala hyacinty, některé "dříve velké" byly úplně vyžrané a plné takových drobných tmavých slimáků a kolem bylo narostlých asi 10 menších cibulek. Takže u mě proto kvetou některé starší hyacinty menšími květy. Možná i narcisy a tulipány vám likvidují tyto potvory grinning smiley, jak se o tom kdesi psalo. Něco uhnije a něco zlikvidují malé mrchy winking smiley

     
  • Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.04.2019 22:07
     
    Na slimáky mi pomohlo jedině tohle [zahradajakmabyt.neudorff.cz] thumbs down
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 16.07.2020 12:40
     

    Na slimejše používám Ferramol a potom taky ohýbám záda a sbírám.

    Ale stále častěji čtu o tom, že pomáhá obsypat rostliny ovesnými vločkami. Slimáci se jimi nakrmí, nabobtná to v nich a konečná... nemáte s tím někdo zkušenost, že to opravdu funguje?

    Díky. flower smiley

    Přece jen vločky by vyšly výrazně levněji smiling smiley.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 15.11.2021 12:26
     
    256808614_10217728005826103_885101559404717344_n (1).jpg
    Další fotografie:

    Mám ještě na záhonku ředkvičky a ti malí hajzlíci se začali líhnout a samozřejmě si hned našli potravu. angry smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 15.11.2021 16:01
     

    Tyhle malé bestie jsou snad i pod sněhem. Jakmile mají možnost rostliny nějakým způsobem rašit, už je mají. Jeden rok mi takhle sežrali květy krokusů. Nebyla ze stoje vidět a když jsem pak zblízka hledala, proč pořád nekvetou, bylo pozdě. Mám to tu samou kamennou zídku, nejde jinak, než sypat granule, a ani tak není vyhráno a spoustu mi toho zlikvidovali.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 15.11.2021 16:14
     

    My jsme překládali dřevěná prkna a pod nimi bylo plno šnečích vajíček. angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 16.11.2021 08:38
     

    Měla jsem připravené pytle s listím do kompostu. Stály tam asi 14 dní a pod nimi to byla hotová líheň. eye popping smiley Ale aspoň se stáhli na jedno místo a polikvidovala jsem je.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.