čtvrtek 28. března, 09:34 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: wzteklina
Status:
Výsledné hodnocení: 1
Klikni pro filtrování

Slimáci......

Datum: 15.06.2010 14:32
 

Tak po shlédnutí večerních TV.......zpravodajství.....mě napadá jediné, posbírat a poslat na adresu dotyčného ochránce....

Letos totál INVAZE.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 09.10.2017 21:22
     

    dávám pivčo do vydlabaný půlky melouna. Vožerou se a utopí smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Slimáci......

     
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 09.10.2017 22:57
     

    Jo, to jsem zkoušela, ale když prší, tak se to pivo naředí ve vedru naopak vypaří, v té krabici by to mohlo vydržet dýl winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 09.10.2017 23:04
     

    Já mám už asi 2 roky od slimáků klid. Možná proto, že nesousedíme s žádnou loukou ani polem.

    Ale tohle mě zaujalo. Je to jednoduché a není problém po zahradě rozmístit několik krabic. Ten meloun jsem taky kdysi zkoušela dát do skleníku, ale utopilo se jich jen pár, ostatní vesele ožírali rostlinky. Dávala jsem pak jedové granule a hlavně likvidovala sběrem a pak zalitím vroucí vodou. smoking smiley

     
  • Autor: Janina88
    Status: nováček

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.04.2018 21:24
     

    To, že máte od slimáků klid opravdu závidím. Minulý rok mi sežrali všechny cukety a to jsem je sbírala. Za pár dní se znovu chystám na vysazování cuket, nedávno jsem četla zajímavý článek na [www.zahradnidenik.cz], kde píšou, že pomáhá vysadit blízko záhonku některé rostliny, které slimákům nevoní, např. kontryhel, levandule nebo třeba řeřichu. Máte někdo takovou zkušenost, pomůže to?

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.04.2018 21:30
     

    Nepomůže:-). Pomůže snad jen Slimax v množství větším než malém.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.04.2018 21:35
     

    je fakt, že na tyhle kytky slimáci nejdou nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.04.2018 21:42
     

    Ale kolem nich běžně jsou, asi jim jen nechutnají.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.04.2018 21:56
     

    Spike ten tvůj nápad vypadá dobře, slimáků tu naštěstí moc nemám, ale kdyby náhodou, budu tohle mít v záloze

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 27.04.2018 22:04
     

    Věrko jak krabice? eye rolling smiley

    SPIKE napsal(a):

    Já mám už asi 2 roky od slimáků klid. Možná proto, že nesousedíme s žádnou loukou ani polem.

    Ale tohle mě zaujalo. Je to jednoduché a není problém po zahradě rozmístit několik krabic. Ten meloun jsem taky kdysi zkoušela dát do skleníku, ale utopilo se jich jen pár, ostatní vesele ožírali rostlinky. Dávala jsem pak jedové granule a hlavně likvidovala sběrem a pak zalitím vroucí vodou. smoking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 28.04.2018 14:52
     

    Irisko, litr vody, čtvrt litru piva a 3 lžičky soli rozmíchat. Krabice od mléka s uzávěrem, ne odstřihávací, naplnit tak, aby šly otevřené položit. Až se naplní, vyházet. Chci to také zkusit, ale zrovna jsme nakoupili dva kartóny odstřihávacích krabic mléka eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2018 13:19
     

    s tou krabicí jsem to loni zkoušela, pár jich tam nalezlo....... dneska jsem šla koupit Ferramol na slimáky, jsou akce a u pokladny koukám, 500g ve slevě za 150,-.., sice prošlé ,ale riskla jsem to, za chatě mám něco od lonska, přežilo to tam zimu a funguje

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2018 13:44
     

    Lepsi je Slimax, neškodný psům a kočkám

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (21.05.2018 13:46)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2018 14:13
     



    jaja99 napsal(a):

    Lepsi je Slimax, neškodný psům a kočkám

    .......na tomhle to je napsano také " Neškodí ježkům, ani domácím zvířatům " ... jiné ani nekupuju

     
  • Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2018 14:32
     

    Jajo, jsi si jistá? Já to taky četla ale nějak jsem nesebrala odvahu. Žofka s Herculem strčí čumák do všeho. Nemám jich tady tolik, tak jsem zatím neriskovala.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Slimáci......

    Datum: 21.05.2018 14:36
     

    Ferramol – přípravek proti slimákům je granulovaná návnada proti všem druhům slimáků a plzáků. Po pozření granulí se slimáci stáhnou s pocitem nasycení do podzemních úkrytů, kde uhynou, a tím odpadá sbírání mrtvých slimáků.
    U slimáků nedochází k nadměrné tvorbě slizu a díky tomu povrch záhonů zůstává čistý. Při náhodném požití není nebezpečný pro domácí ani jiná zvířata a další užitečné organismy.

    účinná látka – fosforečnan železitý, běžně se vyskytující ve volné přírodě proti všem druhům slimáků a plzáků venku i ve skleníku účinnost se nesnižuje za deště nebo vlhkého počasí žádná ochranná lhůta
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.