neděle 21. října, 14:42 Svátek má Brigita
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: Mona
Status: expert

Škůdci

Datum: 20.07.2006 13:22

S přibývajícími vedry se mi množí na zahradě všelijací škůdci. Namátkou lalokonosec, dřepčíci, o mšicích nemluvě. Prosím, máte rady, jak je levně zlikvidovat? Nejen chemické postřiky, ale i třeba různé jíchy z bylin, rostliny, které je odpuzují atd. Děkuji.

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 18 z 18
  • Autor: vimrova

Re: Škůdci

Datum: 31.07.2017 09:51

Tak nic thumbs up , Actara 25 wg se v malospotřebitelském balení už nedá sehnat nono smiley

Ale dostala jsem tip na Reldan ( zalít kořeny - ale bacha, prý silně toxiské výpary nono smiley ), jdu študovat účinky eye rolling smiley

Edit: tak je to kontaktní , sice proniká do pletiv, ale není rozváděn, tj. co není postříkané, není pro potvory jedovaté. Účinek by byl v tom zalití hlíny, brouci lalokonosce jsou prý přes den zavrtáni mělce pod povrchem půdy eye rolling smiley - tak jako záložní možnost dobrý, ale radši bych něco méně agresivního pro mě eye rolling smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vimrova (31.07.2017 09:56)

• Autor: Reklama

Datum: 31.07.2017 13:15

Odložím si sem ještě odkaz na stránkys ekologickými přípravky, jako nimbový olej : [growmart.cz]

: [grower.cz]

a křemelina : [www.mineralion.cz] ( blbé je, že křemelina bude obsahovat hodně válníku, takže posyp na povrch substrátu by asi byl účinný, ale po některý kytky nepoužitelný eye rolling smiley )

Mmch., je zajímavé, že spoustu řešení na potíže s kytkami najdu na stránkách growshopů smoking smiley

Na bázi toho nimbového oleje je přípravek Neemazal winking smiley

Tak Neemazal objednán v místním ZNZ, přijde ve středu, tak jsem na to zvědavá. Pamatuju si, že jsem to řešila už loni, nakonec jsem ho neobjednala eye rolling smiley , já blbec, už jsem ho mohla mít dávno stříknutej eye rolling smiley

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil vimrova (31.07.2017 13:28)

• Autor: drahus

Datum: 31.07.2017 14:46

Když jsem ještě svého času pěstovala tropické ibišky (roubované), tak jsem nakupovala jedine v growshopech. Mají nejlepší možné přípravky na ošetření, růst atd. U nás je už zrušili, ale kluci mě znali a i když nevím, zda věřili tomu, že nakupuji pro ibišky, byli vždy ochotní a měli tak trochu prču z toho, že jim tam nakupuje stará bába. grinning smiley

Datum: 31.07.2017 16:23

Jj, mám "oblíbený" krámek v Berouně, taky pochybuju, že pán věří, že to co kupuju, je na úplně jiné kytky grinning smiley eye rolling smiley , ale nevadí.

Jinak, přesně, mají to vychytaný a dají se tam sehnat pro "malospotřebitele" zcela profesionální věci ( jen je to občas dost drahý eye rolling smiley , třeba ten jejich stimulátor a zakořenění za víc jak 300,- eye rolling smiley , když obyčejný práškový za 30,- mi vydrží si 10 let, než ho spotřebuju eye rolling smiley )

Našla jsem tam i ten přípravek z toho nimbového oleje : [www.specialnizahradnictvi.cz] , ale ta cena eye rolling smiley

• Autor: iriska

Datum: 09.08.2017 23:40

tak jsem dnes objevila lalokonosce i v práci na brslenech. Ožraný jsou stejně jak ty moje. angry smiley Takže koupím Mospilan či Karate a budu stříkat a stříkat. Nikdy jsem je tu neměla sad smiley. Dočetla jsem se, že je to tím teplým počasím.

Datum: 10.08.2017 00:16

Irisko,obávám se, že jejich výskyt je za poslední roky už tak nějak plošný sad smiley.

Nejhorší je, že bez problému přežily larvy i v květináčích jen tak venku na zemi, promrzlé na kost ( několik týdnů v noci -15, přes den taky pod nulou ). Totéž venku v záhonu ani nenastane, takže to zřejmě nevyřeší ani tuhá zima eye rolling smiley

• Autor: SPIKE

Datum: 10.08.2017 07:43

Tak konečně jsem tu pochopila, že ten nimbový olej je z neemové palmy. Já používám zubní pastu s neemem a mám tělový olej neemový, tak ho zkusím použít do postřiku na listy kolokázie. Má je divné, já bych to tipovala na nějakou plíseň či něco podobného, protože žádné broučky ani mušky jsem na listech neneašla (a nakonec ten olej by měl pomáhat i proti nim). smoking smiley

Datum: 10.08.2017 08:17

SPIKE, já z nějaké diskuse pochopila, že celkově je ten olej pro rostliny blahodárný a jsou po něm zdravější, takže někdo to tam používal na rostliny pravidelně jako jakýsi "vitalitykomplex" grinning smiley

Jinak, oni jsou i škůdci neviditelní ( třeba háďátka) , ale často se jedná prostě o fyziologické poškození ( nízká teplota, vysoká teplota, jednorázový přísušek apod...), které způsobí změny na listech, které už jsou většinou nevratné. Třeba taková korkovitost listů muškátů - vyskytuje se u břečťanolistých muškátů v důsledku zálivky studenou vodou přes listy. Pokud se s tím přestane, nové listy už to nemají, na starých to zůstane.

• Autor: HanaK

Datum: 11.08.2017 13:11

Tak já mám na zahradě ploskohřbetku, lesnického kalamitního škůdce eye rolling smiley , poškozuje žírem jehlic, zatím likviduju mechanicky, napadená kleč má do 30 cm. Soused, pěstitel zakrslých jehličnanů ji prý má často, zakže to vidím na never ending story.

Datum: 11.08.2017 13:25

Jo a umře ten strom? stydlin smiley

...sousedka má obrovské borovice (z naší jihovýchodní strany), které mají obrovské roční přírůstky, my kvůli nim nemáme od podzima, do jara vůbec žádné slunce na půlce zahrady, jsou 2x tak vysoké, jak její dům a dům další sousedky... Prostě to nepochopím, že to nechají tak narůst. Soused přes ulici, zasadil, zase z naší západní strany, směrem k horám, roční přírůstky třičtvrtě metru a my nakonec budeme, jak ve sklepě, protože slunce nebudeme mít nikdy... angry smiley

Žijeme ve městě a ty blbí lidi, na svých prťavých zahrádkách pěstují naprosto nevhodné šílenosti, bezohledně. Kdyby to byly aspoň smrky, kde je naděje, že je někdy vítr shodí nebo že je napadne ta jejich nemoc a zdechnou, ale borovice vydrží snad všechno angry smiley

• Autor: HanaK

Datum: 11.08.2017 14:37

Drahuško, chápu Tě ohledně výsadby nevhodných stromů ve městě. flower smiley

Housenky ožírají jehličí, záleží na procentu odlistění, když ho nesežerou všechno a opakovaně, tak to rozchodí.

Datum: 11.08.2017 15:30

Ty stromy jsou nádherné. Opravdu nádherné, ale ne k nám. V lese by je jezdili obdivovat nebo, kdyby tvořily nějaký remízek , tak bych tam sama jezdila fotografovat, ale tady jsou jenom pro zlost angry smiley

Soused naproti, přes silnici, má několik vysokoškolských titulů, ale myšlení ehm..... Už tuším, proč si ho kdysi naše Brituška vyhlídla, zaběhla si k němu, hluboce se mu podívala do očí a bez varování ho rafla winking smiley dnes bych to udělala taky grinning smiley

Asi už tenkrát věděla, co je to za (...)!!!

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak na octomilky? Novoročenka Rady a tipy na dovolenou s m..

Máte někdo vyzkoušený nějaký prostředek, který zabírá? Koupily jsme pastičku v podobě jablíčka, ale připadá mi, že nemá moc velký účinek...octomilky n

Autor: zuziberka - 13.09.2009 11:14
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 175

Protože se mi na Weeku nepovedlo najít speciální místo na novoroční přání a nepřipadlo mi vhodné s něčím takovým zaplevelovat ostatní diskuse, tak jse

Autor: Ram - 28.12.2009 10:43
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 28

Dobrý den   Jedeme s manželem a dětmi poprvé na dovču. Dětem je 3 a 5 let. Jedeme autem na sever Itálie. Nějaké rady a tipy, co vzít sebou nebo

Autor: hrubina - 26.07.2016 10:51
Rubrika: Aktivity a volný čas - Komentářů: 5
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Adresář: http://www.koureni.biz/   

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.