úterý 18. prosince, 16:34 Svátek má Miloslav
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: Mona
Status: expert

Škůdci

Datum: 20.07.2006 13:22

S přibývajícími vedry se mi množí na zahradě všelijací škůdci. Namátkou lalokonosec, dřepčíci, o mšicích nemluvě. Prosím, máte rady, jak je levně zlikvidovat? Nejen chemické postřiky, ale i třeba různé jíchy z bylin, rostliny, které je odpuzují atd. Děkuji.

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 18
  • Autor: hespa

Re: Škůdci

Datum: 23.07.2006 19:35

Ahoj Monči. Na základě tvého příspěvku,jsem oblezla všechny kytky a zjistila jsem,že mne  snad díky vedrům,všichni škůdci zmizeli. Ani ty mšice na růžích nemám. Ale bylo tu dost slunéček,tak jestli se o ně nepostaraly ony. Pa -H-

• Autor: Reklama

• Autor: Mona

Datum: 24.07.2006 09:04

Postříkala jsem všechno Mospilanem ( nic jiného tu momentálně nemám) a myslím, že jich je méně. O výluhu z nedopalků jsem slyšela, ale nemám odvahu to vyzkoušet. Vysela jsem levanduli, až budu mít růže, má se jimi olemovat záhon. Co dál? Které další rostliny mám vysadit?

• Autor: alika
    Status: začátečník

Datum: 29.07.2006 20:14

Mono, ještě jsem četla lemovat záhony mateřídouškou a hlavně rozsázet afrikány, kam to jen jde. Asi pomáhají ty silice v květinách.  Ale občas se stejně objeví, snad je jich míň.smiling smiley

Datum: 31.07.2006 07:29

Aliko..díky. Těm afrikánům jsem se snažila vyhnout, dost smrdí. Ale asi smrdí i těm škůdcům, navíc jsou celkem pěkné, tak příští rok!! Mateřídoušku snad také seženu.

Datum: 04.08.2006 13:27
    Hodnocení kategorie "Škůdci": 3

Monči,kromě afrikánů(ty už nedávám,lákaly slimáky) se mi zahrada hemží vysemeněnýma měsíčkama. Někde (bohužel nevím kde) jsem četla, že taky na něco pomáhají. Moje zapomnětlivost,je někdy na škodu.sad smiley

Datum: 05.08.2006 08:49

hespo...měsíčky jsem vysela na zahradu, bohužel ne k záhonům. No ale ony se přemigrují tam, kam budou chtít, že...grinning smiley.....já je kdysi měla přímo na záhonu, ale pak se šíleně vysemenily a musela jsem je dost probírat.

Datum: 05.08.2006 09:39

Moni,ten problém mám každoročně. Jenže mi je jich líto, tak tam vždy pár rostlinek nechám . Pak mi kvetou tu trsík v rajčatech ,tu zase v okurkách,mezi růžema a levandulí(tam byl moc pěkný,ten kontrast),v novém trvalkovém záhonku. Jen v trávě ne,tu sekám. Letos mám tenhle problém ještě s diviznou. Asi se mi vysemenila do kompostu.

A tady mám dotaz:

Nevíš nebo nevíte  někdo,co udělá divizna v růžich? Můžu ji tam ty dva roky nechat,aby vykvetla? Nezdecimuje ty růže?confused smiley

Díkysmiling smileysmiling smileysmiling smiley

• Autor: Benja1
    Status:
    jakodoma.webgar..

Datum: 05.08.2006 09:56

Měla jsem jednu diviznu vedle jedné růže. Letos je růže pěkná, nijak jí to neublížilo, ale nevím, co by s růžemi udělalo víc divizen....Na mě radši nedej, já jsem sama velkej škůdcegrinning smiley. Např. jsem si všimla, že mi zmizla kleopatřina jehla. Asi jsem ji vyplela...sad smiley

Datum: 05.08.2006 10:03

hespo...no asi je nechám, ať si na zahradě dělají, co chtějí. Jsou moc pěkné, já oranžovou miluju. winking smiley

S diviznama nemám zkušenosti...zatím jsem vysela topolovky...no to bude taky zajímavý binec po zahradě. grinning smiley

Datum: 05.08.2006 21:54

Benji

s pletím kytiček,to dělám celkem běžně. Nebo nechávám trsíky něčeho,co si myslím,že je kytka a pak si drbu hlavu,co mi to zadělává záhon a nejde to vyplejt nebo s obtížemi. Divizna je sice taky plevel,ale mě se líbí,tak ji asi mezi těmi růžemi zatím nechám. Třeba to tam bude zajímavý. Když  mi ptáci rozhazují semínka slunečnic tam,kde se to nejmíň hodí,taky je tam nechávám,protože když jsem je přesadila,nikdy už nevyrostly tak pěkné.

Moni, slézovky jsem taky vysejvala,ale nemám na ně kliku. Nějak mi nechtěj zůstat. Vždycky se ztratí.Mám v podezření slimáky nebo kosáky. Jediná topolovka,která se mne drží, je letitá plnokvětá žlutá. Už jí mám na jednom místě kolik let. Vloni mi jí dokonce decimovaly molice a stejně přežila. Jiným se tu snad nelíbí.

• Autor: alika
    Status: začátečník

Datum: 05.08.2006 22:44

My jsme se letos stěhovali a tady byla taková smutná, jen zelená zahrada. Tak jsme - s vypětím všech sil- udělali podél zdí 2 dlouhé záhony. Mám tam zmatek, protože jsem něco koupila a vyrostla jiná barva, někdy i rostlina. Ale nejdřív jsem vysela měsíčky. Je to moje milovaná kytička, dělávám si z ní mast na spáleniny i na změkčení kůže. A okvětními lístky zdobím každý moučník.

Datum: 06.08.2006 07:48

hespo...já vysela dva pytlíky plnokvěté směsky. Zatím všechny drží, ale jsem zvědavá, jestli přežijí zimu. aši mají už léta jednoduché, tři barvy a pořád se jim tam semení. Občas tedy přijde rez a kytička nevypadá pěkně....ale další rok je zas v pohodě. Mám z nich udělanou řadu podél plotu a druhou řadu jako živý plot mezi záhony.

aliko...vím, o čem mluvíš, taky se snažím oživit sad. winking smiley

• Autor: drahus

Datum: 09.08.2006 23:38

pict1055_filtered.jpg
    Nevíte někdo, co je to za brouka Pytlíka? Když je teplo, je jich plno na malé převislé vrbě u rybníčka, ale nic neničí.

• Autor: drahus

Datum: 09.08.2006 23:47

uz muzu.jpg
    Teď, jak pršelo, se mi na zahradě objevilo spoustu šneků, ale i těch importovaných zrzavých, tlustých slimáků. Prý jsou ze Španělska a nemají tu nepřátele a tak se u nás přemnožují. Jsem sadista a po setmění je chodím solit, ale je jich stále stejně. Vůbec neubývajísad smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak na octomilky? Novoročenka Rady a tipy na dovolenou s m..

Máte někdo vyzkoušený nějaký prostředek, který zabírá? Koupily jsme pastičku v podobě jablíčka, ale připadá mi, že nemá moc velký účinek...octomilky n

Autor: zuziberka - 13.09.2009 11:14
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 175

Protože se mi na Weeku nepovedlo najít speciální místo na novoroční přání a nepřipadlo mi vhodné s něčím takovým zaplevelovat ostatní diskuse, tak jse

Autor: Ram - 28.12.2009 10:43
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 28

Dobrý den   Jedeme s manželem a dětmi poprvé na dovču. Dětem je 3 a 5 let. Jedeme autem na sever Itálie. Nějaké rady a tipy, co vzít sebou nebo

Autor: hrubina - 26.07.2016 10:51
Rubrika: Aktivity a volný čas - Komentářů: 5
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Adresář: http://www.koureni.biz/   

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.