čtvrtek 28. března, 22:23 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Školáci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Školáci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Skolacek - lajdacek

Datum: 18.01.2011 23:19
 

Nemate nejaky recept, jak to zmenit?

V prvni a druhe tride jsem to jeste jakz takz tolerovala a omlouvala, ale pokracuje to vesele, dal. Obcas zapomene zapsat,co maji za ukol, obcas zapomene sesit, kdyz jim ucitelka rekne neco ustne, tak vetsinou taky nic...

Psani odbyva, kdyz ho nutim to napsat znovu, je velice dotceny nebo zuri.

Pritom me stve, ze zrovna dneska p. ucitelka prohlasila, ze by mohl byt hrave premiantem tridy, ze ho uceni nestoji nejmensi namahu a v pohode by na ten gympl mohl jit, kdyby.....

Ja ho obcas potrestam, kdyz uz se to vickrat opakuje za sebou, ale on lajda i ve tride. Kdyz pisou sloh, tak ho to nebavi a kouka, kde co lita a tam to neovlivnim. Povidal, ze mu tedy nevadi, kdyz nepujde na ten gympl a ani na realku., nechci ho nutit, ale prijde mi to skoda, kdyz uz to ta p. ucitelka rikala. Na zakladce by se zase ochotne prizpusobil prumeru.

Samozrejme se ho taky snazime motivovat, ale nejak to nedopada na urodnou pudu.

Dneska prisel napr. domu bez kabatu. Meli plavani a zapomel ho tam. Ani nebyl schopen si vzpomenout jestli ho nechal v autobuse nebo na bazene. Takove veci on neresi.sad smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 09:07
     

    Didi, nejmenuje se náhodou Tomáš? Je to, jakobys popisovala mého mladšího synagrinning smiley grinning smiley grinning smiley Tedy teď už je mu 25, ale byl úplně stejný. A nehnulo s ním nikdy nic, prostě některé věci pro něj nebyly důležité. Na střední školu se dostal jako třetí nejlepší, ale protože ho nebavila, po půl roce propadal snad ze všech předmětů. Podotýkám, že si ji vybral sám. Pak se na vlastní přání vyučil kuchařem a je v tom skvělý a úžasný. A hlavně je spokojený. Některé věci neřeší dál a už jsme si na to zvykli. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Ovšem uznávám, že je to dost často o nervy

     
  • Autor: Reklama

    Re: Skolacek - lajdacek

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 09:35
     

    Jani skoro popisuješ mého syna. Nikdy ho nic nerozházelo, neviděla jsem ho nikdy rozčilenýho aby křičel....prostě totální pohodář. Didi ale na škole nám dal taky zabrat. Pamatuji, jak jeden rok (myslím čtvrtá třída), flinkal učení. Zakázali jsme mu chodit na fotbal, páč tam se vyžíval. No nějak to nepomohlo. Prostě měl tvrdou palici, neprotivil se , nevztekal se, ale byl prostě se vším smířenej a v pohodě. Se zákazama jsme přestali, míjelo se to účinkem. Pak jsem si připoměla, jak sousedi buzerovali klučinu taky kvůli známkám a ten jim jeden den zmizel. Hledala ho celá nače čtvrť, policie, vojácí.....našli až o pár baráků dál sousedí u nich v chlívku s ovcema. Prostě jsme klučinu nechali procházet, ve vyšší třídě se pak snažil víc, aby se nestyděl před kamarádama. Šel se vyučit...při zkouškách byl mezi nejlepšíma a ted je to pohodový hodný kluk. A ted kolikrát řekne, proč jsme ho nemlátili, že kamarádí byli biti a měli i různý zákazy.....no páč by to stejnak nemělo smysl. Ale každý dítě je jiný. Dcera byla uplně něco jinýho. Tak Ti držím palcethumbs down winking smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 10:08
     

    Irisko, dik.

    Ja jsem takova rozpolcena osobnost, co se toho tyka.

    Na jednu stranu nechci, aby promarnil, co mu Panbuh nadelil, na druhou si zase rikam, hlavne, ze je zdravej, dulezitejsiho snad neni nic.

    Predevcirem me klasicky rozzuril, meli prepisovat basnicku do tvaru, aby to vypadalo jako basen. Predtim to byl jen text, ktery vypadal jako proza. No samozrejme ve skole nedaval pozor, nevedel co se po nem chce. Tak jsem mu to vysvetlila, ale neco za neco.Musel umyt nadobi.(I kdyz mame mycku, ale at se uci). A on zase nedaval pozor, takve veci ho nezajimaji. Napsal to cele blbe. Tak jsem mela co delat, abych bouchla jen do stolu a vyhrozovala mu, ze pujde na internat.grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 10:13
     

    Janino popisuješ to přesně akorát náš si ty kule nechal nasekat až před maturou....nemá cenu to komentovat, že by šel jednou do školy a měl všechno??? To se smad nestalo. No přežil nezabili jsme ho, je svůj dál i v 34 letech, prostě originál.

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 10:22
     

    Jájo, přesně - originál se vším všudy. Ten můj navíc skoro nemluví, když řekl 5 slov za týden, tak jsem jásala grinning smiley Ale je hrozně fajn a navíc - když něco řekne, jeho slovo platí na 100% love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 10:36
     

    Hiii nemáme společnýho syna hiiii

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 10:42
     

    Jájo grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 10:59
     

    Počkala jsem si, přece nebudu první grinning smiley .......u mě dcera a fakt nářez angry smiley

    Když seděl ředitel školy v pět na lavičce...celá vesnice věděla, že čeká na mě....

    A já jinak, než kolem školy, domů nemohla....

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 11:09
     

    Didi, jak popisujou Iriska s Janinou, něco podobnýho jsem byla i já, blbá sem nebyla, ale hroznej lajdák jo, nikdy jsem se nemusela učit a na výzo jsem měla samé dvojky, trojky, čtyřku nikdy, vlastně jo, na střední z klavíru grinning smiley, učitelka mámě pořád nutila, ať je na mě tvrdší, že bych měla vyznamenání s přehledem, že sem prostě jen lempl, ale mě to stačilo jak to bylo. Při rozhodování kam dál mě naši donutili jít na střední, že na to mám, měla, střední sem udělala, ale že by mě to těšilo, to zrovna ne, popravdě mě střední nenadchla, radši bych byla kdyby mě naši nechali jít na nějakej obor, taky mě táhla kuchařina, mno smůla. Na vejšku už mě ale nedostali, to sem si dupla.grinning smiley

     

    Kamarádky rodiče po ní šli v učení tvrdě, já lítala venku, ona doma seděla nad knížkama, ven se dostala, když šla venčit psa, udělali jsme dvě kolečka kolem baráku a už stál táta na balkoně a naháněl jí, s odřenejma ušima udělala gympl, pak i vejšku, občas se potkáme pokecáme ale je to takový divný. Já můžu říct že jsem šťastná, ale z toho jak mluví ona štěstí necejtim, dokonce jí rodiče pomalu zakázali pořídit si rodinu, kariéra je přeci důležitější než děti na ty má prý času dost.

     

    Je to těžký rozhodovat o budoucnosti dětí, co pro ně bude lepší? Samotnou mě to čeká, mám bejt tvrdá matka a tlačit na ně? Nebo tomu nechat volnej průběh? Děti by se měli rodit s podrobnym návodem jak na ně. grinning smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 11:13
     

    Trixinko, to mas pravdu, ten navod by byl bombovej. Ja budu asi volit zlatou stredni cestu.

     

    Wztekli, tak to by me trefilo, kdybych musela chodit okolo skoly. Prvni dva roky jsem kluka vyzvedavala ja, tak jsem vzdycky mela tlak 220, co zas bylo. Ted pro nej jezdi muz a ja mam relativne klidek.smoking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 11:19
     

    Trixi nechala jsem tomu volný průběh a aspoň teď neslyším od dětí žádnou výčitku. Ale je to na každým, jak se zachová a na co má nervy. Já jen děkuji, že jsem po otci podědila povahu...když mě něco nase.e, odejdu mimo dění a vydejchám si to sama pro sebe a za chvilku přijdu zpět a jsem OK. Jo je fakt, někdy to nejde, hlavně s drahu polovičkou. Ale funguje to u mě takhle dost často.

     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 11:23
     

    to chce jen se obrnit trpělivostí a pevné nervy jinak skončíš v blázinci a se synem to stejně nehne. Také takového jednoho lemplíčka doma mám a vím o čem mluvím. winking smiley

     
  • Status:

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 11:38
     

    zdravím,

    moje dcera 2 třída je taky od přírody lempl. Funguje pozitivní motivace a kapesné. Kapesné má za učení a plnění svých povinností. Zafungovalo to a i když občas něco zapomene tak se to velmi ustálilo. Také je velmi citlivá na to, když jí řeknu, že jsem na ní pyšná, když se jí něco povede ve škole. Ale každý je jiný - tohle je jen moje zkušenost. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 12:12
     

    Přiznávám, že po prvním stupni jsem tomu nechala nějak volný průběh, byla jsem s klukama většinou sama a do práce jsem dojížděla (manžel byl pracovně 14 dní pryč a 14 dní doma) mám pocit, že je lepší prožít v klidu život a užít siho než se za něčím štvát....Se mnou by se pokrok nepohnul :-) ani o cm

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Školáci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.