pátek 29. března, 02:48 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Školáci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Školáci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Skolacek - lajdacek

Datum: 18.01.2011 23:19
 

Nemate nejaky recept, jak to zmenit?

V prvni a druhe tride jsem to jeste jakz takz tolerovala a omlouvala, ale pokracuje to vesele, dal. Obcas zapomene zapsat,co maji za ukol, obcas zapomene sesit, kdyz jim ucitelka rekne neco ustne, tak vetsinou taky nic...

Psani odbyva, kdyz ho nutim to napsat znovu, je velice dotceny nebo zuri.

Pritom me stve, ze zrovna dneska p. ucitelka prohlasila, ze by mohl byt hrave premiantem tridy, ze ho uceni nestoji nejmensi namahu a v pohode by na ten gympl mohl jit, kdyby.....

Ja ho obcas potrestam, kdyz uz se to vickrat opakuje za sebou, ale on lajda i ve tride. Kdyz pisou sloh, tak ho to nebavi a kouka, kde co lita a tam to neovlivnim. Povidal, ze mu tedy nevadi, kdyz nepujde na ten gympl a ani na realku., nechci ho nutit, ale prijde mi to skoda, kdyz uz to ta p. ucitelka rikala. Na zakladce by se zase ochotne prizpusobil prumeru.

Samozrejme se ho taky snazime motivovat, ale nejak to nedopada na urodnou pudu.

Dneska prisel napr. domu bez kabatu. Meli plavani a zapomel ho tam. Ani nebyl schopen si vzpomenout jestli ho nechal v autobuse nebo na bazene. Takove veci on neresi.sad smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 12:37
     


    HelaB napsal(a):

    zdravím,

    moje dcera 2 třída je taky od přírody lempl. Funguje pozitivní motivace a kapesné. Kapesné má za učení a plnění svých povinností.

    Jéééé....tohle jsme taky zkoušeli.....teda vlastně to byl nápad pana řidícího na té naší lavičkové párty....říká, jsem zásadně proti tomu paní J., ale tady zahmouřím všechny oči, třeba to u dcery zabere...to by ji mohlo motivovat..prý za dobré známky budete dávat "penízky", ona za špatné bude vracet.....

    Tak jsem řekla, milý pane učiteli...toto teda ne....dluhy a už od první třídy, znám přece svoje dítě, ne grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Skolacek - lajdacek

     
     
  • Status:

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 12:44
     

    wzteklina: ona Hanka nemá klasicky kapesné za známky - to se mi taky moc nelíbí a může se to taky dost prodražit winking smiley Hanča má 50 za týden pokud má samé jedničky a připravuje se do školy bez scén (a to že to uměla) Pokud tam má nějakou dvojku tak má 40. Pokud má trojec tak nemá nic... musím říct, že to u nás dokonale zafungovalo. Zmizely scény u úkolů, začala si vážit pěkných známek grinning smiley (ale umí ocenit i pochvalu - ne že by šlo jenom o prachy)a mám svatý pokoj i s uklízením pokojíku , ke kterým jsem ji musela vždycky popohánět -prostě super. Ona má kačky, se kterýma hospodaří a šetří si je na dárky a já mám SVATEJ POKOJ grinning smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 12:53
     

    Helco, to vypada docela dobre. Akorat u nas je to tak, ze kluk nekdy cely tyden vubec zadnou znamku nedostane, tak bych to asi nemohla aplikovat. Anebo mozna po 14 dnech. Taky mu davame odmenu za hezke znamky, obcas, kdyz je to treba z diktatu a tak. Ale bojim se, ze by mu to tak nevadilo, kdyby nic nedostal, babicky a dedove ho zasobuji.Budu s tim muset neco udelat.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 13:12
     

    Irisko, ono je to tak asi nejlepší, né že bych našim střední vyčítala, to ne, ono to mělo i pozitiva, udělala jsem si tam řidičák. grinning smiley

    Tu povahu ti závidim, já zdědila po tatínkovy uječenou, až hysterickou, sice se snažim krotit, ale jakmile mě něco vytočí tak hned ječim. Ono by asi bylo lepší kousnout se do jazyka a jít se vedle uklidnit, budu to muset začít trénovat, než půjdou kluci do školy, aby mi pak nehráblo, kdo ví, po kom budou.grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 13:25
     

    Trixi já si dodnes pamatuji, jak mi naši kvůli každý dvojce a nedej bože trojce zakazovali cokoliv. Do pátý jsem měla samý pak nějakou tu dvojku a páč mám narozky hned po pololetním vystrku, nedostávala jsem pomalu nic. Památka na celý život. Neměla jsem naše za to ráda, a to byl jen zlomek. Proto jsem si vždycky říkala, proboha nechovej se tak jak moje rodiče. A ještě ke všemu jsem děti vychovávala skoro sama, páč manža jezdil po montážích. A zvládla jsem to myslím na jedničkuwinking smiley . Děti mám hodný.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Skolacek - lajdacek

    Datum: 19.01.2011 13:50
     

    Taky bych se takhle pedantsky chovat nechtěla. Když sem to viděla u kámošky, ze školy domu, učit se, popřípadě jít na doučování a zas rychle domu, vždycky mi jí bylo líto. Na prstech jedný ruky bych spočítala kolikrát s námi byla venku. eye rolling smiley

    Až budou jednou vybírat školu, tak svuj názor řeknu, ale trvat na něm nechci a nebudu. Školu si můžou dodělat vždycky no ne?

    Musíš mít nervy ze železa, kdyžtak mi kousek půjčíš jo. eye popping smiley grinning smiley

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Školáci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.