středa 17. dubna, 01:40 Svátek má Rudolf
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simthala
Status: nováček

Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

Datum: 09.05.2015 09:22
 

Dobrý den,

prosím moc o radu a názory. Bydlím v garsonce s bytovou předzahrádkou. Nikdy jsme nezahradničila, ale minulý rok jsem zkusila vytvořit na bytové předzahrádce malý záhonek a zasadila jsem bylinky a okrasné rostliny. Později jsem dokonce zkusila zasadit hlávkový salát. Všemu se dařilo. Letos bych chtěla zkusit zasadit i rajčata a papriky. Ale najednou mě napadlo, jestli vůbec mohu zasadit zeleninu do půdy bytové předzahrádky. Tedy zvláště mě zajímá, zda je vůbec pro pěstování určená a zda nebudou plody obsahovat nějaké stopy kovů nebo čehokoli nezdravého pro organismus. Napadlo mě to pro to, že sousedé na svých předzahrádkách nic nepěstují, sem tam nějaká tůjka, ale jinak nic...

Je mi samozřejmě jasné, že pro dobrý růst rajčat budu muset půdu obohatit o kompost ale moje otázka se spíš týká už půdy co tam je. Například minulý rok mi někdo říkal, že mi neporostou ani bylinky, protože jako základ pro bytové předzahrádky se dává nejprve suť ze stavby a pak jen tenká vrstva půdy..Nicméně jak jsem psala na začátku, mně bylinky a salát vyrostly, jen by mě zajímalo, jestli u těch hluboko kořenících plodin nehrozí nějaká kontaminace...

Prosím poraďtě, pro zkušené zahrádkáře je to možná směšná otázka, ale nerada bych udělala něco špatně. Moc děkuji za jakékoli názory.

 

Komentáře a názory

 
  • Status: expert

    Re: Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

    Datum: 09.05.2015 09:25
     

    Nikdo netuší co Ti tam zahrnuli.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

    Datum: 09.05.2015 09:45
     

    Stavební suť nevadí, je to dobrá drenáž, pokud tam nezahrnuli i zbytky barev v plechovkách apod. Spíš bych pořídila velké květníky (asi, jako kbelíky) a sázela rajské i papriky do nich s tím, že by měly podšálky, aby nebraly nic ze země, ale jak to bude vypadat, jestli je to do ulice? smiling smiley A aby taky z ulice nechodili sběrači a nezůstávaly jen nezralé nebo žádné plody winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

    Datum: 09.05.2015 09:46
     

    Copak sběrači, ale aby jí tam sem tam někdo neto.....chlap, nebo pes :-(

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

    Datum: 09.05.2015 09:54
     

    Taky mě napadly truhlíky, nebo květináče.

    Jajo, ty znáš nějakého chlapa, který čůrá na rajčata? coffe smiley

     
  • Status: expert

    Re: Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

    Datum: 09.05.2015 10:02
     

    No třeba opilci? Nevíme na jak frekventovaném místě ta předzahrádka je:-)

     
  • Autor: simthala
    Status: nováček

    Re: Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

    Datum: 09.05.2015 13:43
     

    Já jsem se asi nevyjádřila úplně přesně. Říkám předzahrádka, protože je to dosti malinká zahrádka, jen takový plácek o rozloze asi 4 m2. Ale je oplocený. Takže čůrající opilci nehrozí. Ale díky za připomínku

     
  • Autor: simthala
    Status: nováček

    Re: Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

    Datum: 09.05.2015 13:53
     

    Moc Vám děkuji za radu, také jsem uvažovala o těch květináčích a položit je na zahradu. Bude to tak asi jistější. Teď už si jen dobře rozmyslet design smiling smiley Moc všem děkuji, je to hezké vidět, že lidé jsou ochotni poradit druhým.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

    Datum: 09.05.2015 20:16
     
    garden1.png
    Další fotografie:

    Muzes hodit foto? please smileyDalo by se to vyresit nejak konkretneji...Co treba nejaky zvyseny zahon? Nemusela bys "kbelikovat",mela bys zaruku,ze tam das dobrou zem,a v zime bys to mohla vyuzit jakoo kompost a stvorit si vlastni biozeminu. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

    Datum: 09.05.2015 20:19
     
    raised-beds-470-0409-de-1.jpg
    Další fotografie:

    Trocha inspirace winking smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Lze na bytové předzahrádce zasadit zeleninu?

    Datum: 10.05.2015 07:08
     

    Já bych se na kyblíky vyprdla, není nad to když je to rovnou v zemi...Při přerytí poznáš jestli je tam nějakej bordel zavezenej a jinak bych zem vylepšila nějkým kompostem, přápadně granulovaným hnojem (normální bude asi pro tebe nedostupnej)...Nevím kde bydlíš a pokud to není postaveno na skládce, tak tam bude zem stejná jak v okolí. To že nikdo nic okolo nepěstuje..to je dnes běžné..na co si něco vypěstovat, když si všechno koupím.. winking smiley a určitě to tvé vypěstované bude zdravější než to různé koupené.. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.