pátek 29. března, 15:05 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: pavl23
Status: nováček

mech v trávníku

Datum: 23.05.2006 13:48
 

Ahojky, mám na zahradě menší "problém" - zjistila jsem, že skoro polovinu našeho pracně opečováváného trávníku prorůstá mech.

Zkoušeli jsme různé přípravky, ale zatím bez většího úspěchu..

 

nemáte někdo nějaký zaručený tip?

 

Díky,

pavlína

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Tomáš

    Re: mech v trávníku

    Datum: 25.05.2006 10:19
     

    ahoj,

    dobré je trávník vápnit a sypat pískem - to nemá mech rád.

    a samozřejmě vyhrabávat..

     

    tomáš

     
  • Autor: Reklama

    Re: mech v trávníku

     
     
  • Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 17.07.2006 23:03
     
    My jsme sypali trávník dolomitickým vápencem a pomohlo to, myslím že množství na m2 bylo uvedeno na pytli. J.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 20.07.2006 08:18
     

    Dost mi pomohlo vyhrabat trávník,kultivačními hráběmi.Vyhrabala jsem ho neuvěřitelné množstvi. V kombinaci s vápněním by to mělo pomoct.smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 09:59
     
    holky, ty diskuze v "Zahradě" musíme víc rozjet! CO sem nalákat třeba ještě IF? smiling smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 10:00
     
    a taky Alici! winking smiley
     
  • Autor: alika
    Status: začátečník

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 10:46
     
    To příšerný počasí.sad smiley Zrovna, když jsem pomocí Baycoru zachránila muškáty a Sumithionem Salvie,, tak leje, že jsem musela odtahat všechny truhlíky a kontejnery pod střechu. Jiřinám a chryzantémám reznou květy.  I na sušení se nedají květy sbírat.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 12:37
     
    aliko, ani mi nemluv! já teda truhlíky nikam pod střechu netahala, jen jsem nad tím mávla rukou s pomyšlením "děj se vůle boží". Moje nádherná verbena má asi tak čtyři květy sad smiley, listy jí hnědnou,asi nesnáš přemokření. Million bellsky nemaj ani jeden květ, bacopa je taky víc zelená, než že by se objevil sem tam bílý kvítek. Uvidíme, jestli se to po deštích vzpamatuje, jinak to házím do kontejneru,na žádný trosky se tu dívat nebudu sad smiley.
     
  • Autor: alika
    Status: začátečník

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 12:43
     
    Vítám tě Anavismiling smiley, v nějakém jiném tématu jsem psala, že si udělám také truhlíky jen z rozchodníků, jako jsi ukázala ty. Aby nám nakonec nezbyly jen ty rozchodníky. V MF Dnes je jeden článek o tom, že bude lejt celý měsíc a druhý, kde meteo říká, že v neděli může být najednou 30 st. Tak snad ještě na kytky dojde.winking smiley
     
  • Autor: alika
    Status: začátečník

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 12:45
     
    Ono to bude asi ve mně, ale přijde mi to tu nepřehledné a pomotaná témata. No, vy to nějak s adminem vyřešíte nebo já budu muset jít do sebe.eye popping smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 12:46
     

    zrovna jsme to řešily u sousedky, že se nějak v těch předpovědích nemůžou v telce shodnout. Někde hlásej dlouhodobé lijáky, někde opět od příštího týdne teplíčko, tak se v tom vyznej! smiling smiley

    Rozchodníkům se daří, jsou nádherný! Těm nevadí ani slunce, ani déšť, to jsou totiž jediný truhlíky pod střechou smiling smiley

     
  • Autor: alika
    Status: začátečník

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 12:59
     
    Neříkej mi, že rozchodníkům vadí déšť?sad smiley To má být moje záchrana, že by právě déšť vydržely. Achjoowinking smiley
     
  • Autor: alika
    Status: začátečník

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 13:01
     
    Musím odjet, k večeru  zaběhnu. Zase prší. thumbs upsmiling smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 19:25
     
    aliko, rozchodníkům asi nevadí nic smiling smiley. ale určitě prospívaj líp, když nejsou přelitý... na záhoně to nevadí, ale z bláta v truhlíku by asi odvázaný nebyly smiling smiley smiling smiley
     
  • Autor: alika
    Status: začátečník

    Re: mech v trávníku

    Datum: 07.08.2006 20:11
     
    Hm, hm, tak další truhlík pod střechu.sad smiley Ono to vypadá, že pod ten přesah střechy na terase půjdou kytky a my na déšť.winking smiley Proboha tady leje.sad smiley
     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.