sobota 20. dubna, 03:40 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: lenka01
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Skalka

Datum: 12.04.2007 06:37
 
Letos se chystám do osazování skalky.Tedy začala jsem již vloni její zastíněnou stranou,kde mám vřesoviště.To je hotové,tedy skoro.Teď tu jižní a západní strnu.Tak uvítám tipy na rostliny a fotečky těch vašich skale kpro inspiraci.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 30.04.2019 09:42
     

    Jarko je to nádhera.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Skalka

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 13.09.2020 10:50
     
    dsc_0381.jpg
    Další fotografie:

    Skalka pomalu ožívá. Včera jsem si přivezla odkopky štěničníku a pryšce. Bylo toho dost, každou rostlinu jsem dala na 3 místa.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 13.09.2020 20:27
     

    Věrko, krásně buduješ, vše se ti opravdu daří. Moc povedené. thumbs down

    Už to úplně vidím, až to zaroste. love smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 13.09.2020 20:36
     

    Gabčo, mám trochu obavy, jestli jsem si na sbe neušila bič. Snad se mi bude dařit to udržet bez plevelů a koukatelné. Nejhorší budou první roky, než to zaroste a samo si to udusí případné plevely.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 13.09.2020 20:45
     



    SPIKE napsal(a):

    Gabčo, mám trochu obavy, jestli jsem si na sbe neušila bič. Snad se mi bude dařit to udržet bez plevelů a koukatelné. Nejhorší budou první roky, než to zaroste a samo si to udusí případné plevely.

    Copak plevel, toho bych se ve skalce nebála, spíš to krotit, až se to rozroste moc. Teď jsem částečně likvidovala pudopokryvný rozchodník nebo co to je, rozrostlo se mi to do obřích rozměrů a všechno to kolem dusí. eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 13.09.2020 23:46
     

    Spike, bude to pěkný ale obavy nejsou od věci. Skalka je o pravidelnosti.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 14.09.2020 08:57
     

    Je to dřina, ale základ vypadá moc dobře. thumbs down To dáš... je teda pravda, že je lepší se tomu věnovat systematicky - vidím plevílek, vytrhnu plevílek. U skalniček je nejhorší, jak se mezi ně dostane plevel ve větším rozsahu. Občas se mi rozleze plevel v mateřídoušce, kterou mám na okrajích záhonů nebo do ní vroste trávník a pak se vyplatí vyndat celý trs, očistit ho zespodu a znovu zasadit. Jak se plevel nepodaří s kořínkem, je to totiž pak pořád dokola... winking smiley

     

    Máš tam někde aubrietu a poléhavé floxy? Má kamarádky maminka a každoročně obdivuji thumbs down thumbs down thumbs down.

    SPIKE napsal(a):

    Gabčo, mám trochu obavy, jestli jsem si na sbe neušila bič. Snad se mi bude dařit to udržet bez plevelů a koukatelné. Nejhorší budou první roky, než to zaroste a samo si to udusí případné plevely.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (14.09.2020 08:59)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 14.09.2020 09:19
     

    Přesně, jak píšou děvčata, bud´ plevel, nebo se to rozrůstá. Chce to opravdu sázet do malých škvírek a málo zemité plochy.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 14.09.2020 13:43
     




     

    Máš tam někde aubrietu a poléhavé floxy? Má kamarádky maminka a každoročně obdivuji thumbs down thumbs down thumbs down.

    Ivčo, zatím ne. To asi až na jaře. Něco si stěhuju od sebe z bývalého bydliště, něco mi slíbily kamarádky a něco dokoupím.

    Já čekám, až mi sem přivedou vodu. Bude to potřeba aspoň zpočátku dost zalévat. Uvidím, jaké bude babí léto, možná toho osázím ještě dost, abych se na jaře už mohla těšit na květy i zeleň.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 14.09.2020 20:36
     

    Věrko, když to dobře připravíš, určitě se bude dařit. Teď máš výhodu, že můžeš sázet cibuloviny a jaro bude kvetoucí. Ať se daří a roste to. smiling smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 18.09.2020 13:06
     
    img_20200918_125256.jpg
    Další fotografie:

    Je to teď už dost podzimní. Nicméně jsem chtěla ukázat, že skalka (v mém případě suchá zídka) nemusí být jen kobercovky. Dobře roste routa, levandule, šalvěj, yzop. Nezalévam a nepleju, jen v předjaří stříhám, nebo průběžně odkvetlé.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 18.09.2020 13:08
     

    Routu jsem tam taky dala. Dost velkou a krásně drží, ani nezaznamela přesazení. Namnožím si ji ještě aspoň na 2 místa.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 18.09.2020 20:27
     

    Na routě se krmí housenky otakárka, to bylo pro mě překvapení. Kopr i mrkev jim sežerou slimáci. Když nechám semeníky do jara, naseje se nahusto všude kolem.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 20.05.2021 12:39
     
    187655444_10216884422577049_7395453081664376255_n.jpg
    Další fotografie:

    Skalka už je docela zaplněná, pracně hledám místo, když koupím novou kytičku. Ona tam jsou ještě holá místa, ale většinou poblíž kytičky která se rozrůstá, tak jí musím nechta nějaký prostor.

    Včera mi přišly kromě jiného 3 hořce. Ty se mi moc líbí, jsem ráda, že jsem je sehnala,

    Leckde ve skalce rostou máky. Loni tady krásně kvetly na stavěništi, tak tam některé nechávám, aby i letos dělaly parádu, ale nesmím je už nechat vysemenit. I teď je vytrhávám, protože jak narůstají, je vidět, že by jich tam bylo moc.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 20.05.2021 13:03
     

    Věrko, paráda jak to zarůstá. Koukám jak kvete pryšec, dokáže udělat obrovská kola, to samé iberka, tu je dobré po odkvětu hned zastřihnout, nebo to je huseník...fotka mě klame. Letos stříhám pryšec do vázy s hostou, úžasně drží. Bohužel se mi tu hořcům nedaří, tak se mi líbí, co bylo pokusů grinning smiley . Zahrada si sama určí, co tam půjde, nic s tím nenaděláme. winking smiley Ať to dále roste a dělá radost. flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.