sobota 20. dubna, 08:29 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: lenka01
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Skalka

Datum: 12.04.2007 06:37
 
Letos se chystám do osazování skalky.Tedy začala jsem již vloni její zastíněnou stranou,kde mám vřesoviště.To je hotové,tedy skoro.Teď tu jižní a západní strnu.Tak uvítám tipy na rostliny a fotečky těch vašich skale kpro inspiraci.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 18:17
     

    Všechny kameny, které jsme použili jsou z místního lomu. smiling smiley Ty malé oblázky, které jsou použity jako drenáž jsou taky od nás, už se těším, až zarostou a nebudou vidět. Kůra by se mi tam taky líbila, ale je to ve svahu a za chvíli by byla pryč.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Skalka

     
     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 18:28
     

    Sindi, ještě mě napadlo, že místo trav, nebo i s trávama bys na jižní stranu mohla vysázet levandule. Taky je tam mám, milujeme je, vytvoří krásný trs a ta vůně ach, to je prostě nádhera. Zatím mám taky malinké, ale kvetou a voní už letos. Těma nic nezkazíš, spíš naopak. flower smiley

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 04.10.2017 18:41
     

    Arwen, s tou levandulí máš pravdu letos jsem jich hodně nasázela k pnoucí růži a do před zahrádky a rostou jako blázen, taky je miluju love smiley je fakt, že slunce milujou a vodu taky moc nemusí, super tip thumbs down

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 05.10.2017 14:14
     
    img_20171005_135803.jpg
    Další fotografie:

    Sindi, pár obrázků pro Tebe. Jak vidíš, na první obrázků je levandule letos zasazená (vlastně jako vše ostatní), takže prcek. flower smiley

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 05.10.2017 14:21
     
    img_20171005_134936.jpg
    Další fotografie:

    Nejrychleji se rozjel pelyněk schmidtův nana. Ten se rozrůstá jako blázen. eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley

     
  • Autor: Sindi123
    Status: začátečník

    Re: Skalka

    Datum: 05.10.2017 15:59
     

    Arwen, máš to krásný a ten dub je prostě boží love smiley všechno v tom kamínku vypadá krásně, můžu se zeptat kde jsi ho koupila a kolik stál? já mám o dost radši kámen než kůru, ale zase k něčemu je kůra lepší. Až se k tomu dostanu tak sem hodím fotku mé budoucí skalky aby bylo jasno jak to mám v plánu grinning smiley

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 06.10.2017 11:54
     

    Dub jsem koupila v zahradnictví a cena se pohybovala okolo 800,- Kč.

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 10.10.2017 09:14
     
    img_20171010_084919.jpg
    Další fotografie:

    Moje nové radosti: kleopatřina jehla - mango, lomikámen městský a hořec (foto hořce nemám, ale vy si ho všechny určitě máte, tak není foto potřeba winking smiley ).

     
  • Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 10.10.2017 09:38
     
    dscf3671.jpg
    Další fotografie:

    Arven, máš to moc blízko u sebe,z kleopatřiny jehly je do roka obří trs a utlačí ti vše okolo, navíc tomu bude stínit. Musím z ní každoročně 1/4 urýt abych ji udržela v mezích. Nemám lepší fotky, já mám hlavní ktky denivky a to ostatní zapomínám fotit. Je zajímavé, že ji máš v květu, moje kvetla na přelomu června a července

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 10.10.2017 09:50
     

    Jajo, díky za upozornění, šoupnu jí teda ještě víc doprava. Levandule se taky rozroste, tak aby se neutlačovaly. Žu bude stínit nevadí, vše okolo to snese. flower smiley

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 10.10.2017 19:32
     

    Arwen, do teď mi skalky nic neříkaly ale ta tvoje je prostě nádherná. Ještě že už nemám místo jinak bych byla schopna ještě nějakou vykutit smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 11.10.2017 07:10
     

    Lusito, děkuju za pochvalu. Jsem zvědavá na jaro, jestli vše přežije zimu a rozroste se, tak budu vrnět blahem. Každou kytku tam chodím denně obhlížet, jak se jim daří a samozřejmě stále pleju. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Skalka

    Datum: 11.10.2017 09:25
     

    Arwen, kdysi jsem jehly měla. Asi vyhnily, byly na chalupě, tam je těžká půda. Možná není od věci je na zimu svázat. Snad se nepletu, mám pocit, že jsem to někde četla. Ale můžu se mýlit.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 11.10.2017 09:47
     

    Kniphofie nemaí rády mokro v zimě. Byla jedna mokrá zima, kdy tu stála voda na zamrzlé hlíně asi měsíc a to pak byla skoro celá vyhnilá ( a tu už byla letitá). V rovném záhonu by měla určitě mít dobrou drenáž, ale Arwen to má na vršku skalky, tam by se voda držet neměla, mělo by to být v klidu. Spíš, jak je nová, nestihne si pořádně zakořenit, tak spíš zakrýt tím chvoím, až přijdou mrazy a pohlídat, aby jí mráz nepovytáhl z hlíny.

    Jinak já nesvazuju, jak je tu sucho přes léto, tak steně tak i v zimě eye rolling smiley. Mám letitou asi 15 let, obrovskou, ale taky je to ten nejmohutnější druh. Kniphofií je několik druhů, některé nejsou tak robustní : [www.google.cz]: .

    U těch, kde se uvádí jen jméno kultivaru je to ale loterie, co má vlastně v genech a jaká bude eye rolling smiley: [www.havlis.cz] - podle fotek to vypadá, že by mohla být drobněší -píšou květy v 60cm, ta moje má výšku květů kolem 1,2m : [www.google.cz]:

    ( hledala jsem fotky, ale v tomhle PC mám jen r. 2015-17 a to jsem jí nefotila eye rolling smiley )

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Skalka

    Datum: 11.10.2017 12:36
     

    Vimrová, já mám tenhle nižší druh Kniphofia 'MANGO POPSICLE" a jak píšeš, mám jí na vršku, takže voda by se tam držet neměla. Chvojí jí určitě na zimu dám. flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.