středa 24. dubna, 18:40 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Interiérový design
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Interiérový design
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Sweety1
Status: nováček

Barvy v novém domečku

Datum: 23.02.2007 17:43
 

Prosím dobré duše s estetickým cítěním o pomoc smiling smiley  Máme novostavbu, a potřebujem nějak rozumně barevně doladit obývací prostor - obývák, jídelnu a kuchyň, které jsou propojené. Snažíme se vymýšlet, kombinovat, ale nějak nemáme potřebné buňky nebo představivost, nebo co eye rolling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: Sweety1
    Status: nováček

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 23.02.2007 17:50
     
    Ještě se pokouším přidat půdorys...
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Sweety1 (23.02.2007 18:01)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Barvy v novém domečku

     
     
  • Autor: Sweety1
    Status: nováček

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 23.02.2007 17:55
     
    krb.jpg
    Další fotografie:
    Jo, ještě v obyváku by měl být krb tohoto vzhledu, ovšem barva toho šutru, ta je stále záhadou. Taky jsem našla obrázek kuchyňské linky - ta je potřeba dořešit barevně, ten návrh nám vyhovuje pouze co se týká rozmístění skříněk.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Sweety1 (23.02.2007 18:25)
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 23.02.2007 18:16
     
    Asii by to chcelo ešte napísať,čo už máte,aby sa dalo od niečoho odraziť.napr.podlahy,sedačku,typ nábytku.Alebo je to ešte všetko otvorené?
     
  • Autor: Sweety1
    Status: nováček

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 23.02.2007 18:18
     

    momentálně jsme ve fázi, kdy je možné změnit ještě všechno. Nábytek není žádný, jen podlahu v jídelně a obyváku bysme chtěli dubovou. A kuchyňskou linku asi světlejší dřevo, protože je to severovýchodní strana.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 23.02.2007 18:22
     
    V tom prípade som možno uvažovala aj o nejakej odvážnejšej ,kontrastnej farbe ku krbu.Aby to nebolo fádné.
     
  • Autor: Sweety1
    Status: nováček

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 23.02.2007 18:27
     
    Já uvažovala o tmavě šedé, s  tím, že bych ji nějak nakombinovala i do té kuchyně na zem, ale vím já jak to bude vypadat???
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 23.02.2007 20:41
     
    Šedou nic moc nezkazíš, ale chce nějakou doplňkovou barvu.
    já vidím ale jednu věc, co mi vadí. Ty ukončovací poličky do oblouku v kuchyni. Ty bych fakt nedávala.
    Ovšem barvy stěn bych řešila až podle odstínu nábytku. Je to jednodušší, než pak shánět sedačku do barvy.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (23.02.2007 20:44)
     
  • Autor: Sweety1
    Status: nováček

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 23.02.2007 23:11
     
    Stěny chceme nechat nejdřív na bílo, barevný kabátek dostanou až zhruba po roce, až si zařídíme. Víš co by mě zajímalo? Když dám pracovní desku šedou, nebude to vypadat moc sterilně? A pokud bych k tomu lupla ty tmavě šedivé dlaždice ke krbu - nejsem si jistá, jestli je vhodné to těma barvama jakoby spojit. Dlažbu v kuchyni chceme doplnit určitě, ale čím. Pokud dám něco do žluta, bude to nevýrazné....
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 24.02.2007 12:26
     
    Osobně nejsem proti použití stejných barev, a ideální je dát za základ něco neutrálního, pak můžeš v budoucnu změnit celkové ladění bez problémů. Dlažba se mění problematicky, takže jsem pro šedou, pokud se ti líbí. Já třeba nikdy netíhla k hnědé, takže šedou využívám odjakživa. Náš profesor nám říkával, hnědá není barva, hnědá je špína grinning smiley Tak radikální nejsem.  A stejné barvy nejen propojují, ale taky zvětší opticky prostor. 
     
  • Autor: Sweety1
    Status: nováček

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 24.02.2007 15:24
     
    Bezva, tak jsme to doma prokonzultovali a nakonec (po čtyřech hodinách v obkladovodlažbovém studiu grinning smiley ) to dopadlo takhle: kuchyň světlé dřevo, tmavě šedá prac. deska, obdobný odstín jeden pruh dlaždic na zemi, pak smetanová. Obyvák a jídelna dubová podlaha, krb s tmavě šedým mramorem a dlaždicema - ty o něco světlejší, jen hladké. Krbová římsa dubová. Ještě to chce nechat trochu uležet, ale tak nějak se nám to líbilo, že bychom spíš tady ty základní neměnné věci nechali v neutrální barvě, a vsadili spíš na strukturu. A ladit se bude nábytkem, doplňkama, atd.... Teď nevíme, co dát do chodby za dlažbu.
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 24.02.2007 17:09
     
    Další fotografie:

    Co se týče těch polic co ukončují linku, tak souhlasím s Majkou. Taky bych je nedávala. Já je v kchyni mám a dneska už se mi to nelíbí. A hlavně neslouží vůbec k ničemu jen k odkládání krámů, hrníčků co ti kdo daruje atd. Ztracený prostor.

    Příkládám foto mojí kuchyně:kuchyň 1.jpgkuchyň 3.jpg

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 24.02.2007 17:36
     
    Amee,páči sa mi ten magnetický držiak na nože.Odkial ho máš?
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 24.02.2007 18:40
     
    Z Ikea,  za 149,- Kč.
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Barvy v novém domečku

    Datum: 24.02.2007 19:40
     
    Mám ho koupený asi dva roky a nemám ho kam dát sad smiley Prostě už se nevejde.
     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Interiérový design (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.