čtvrtek 28. března, 16:02 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Školáci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Školáci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Sikana ve skole

Datum: 03.04.2011 11:59
 

Ahoj ,

 

chci se zeptat, jaky mate nazor na tento problem. Prestehovali jsme se a syn tim padem zmenil skolu. Nebudu zakryvat, ze nas syn neni andilek, je vybusny, nekdo by rekl, ze i drzkaty, kdyz ma za to, ze musi obhajit svou pravdu, necha se rad vyprovokovat (tento problem uz je daleko mensi, nez byl). Na druhou stranu i ucitelka uznava, ze jeho argumenty povetsinou sedi a kdyz s nim mluvi sama, je velice rozumny a hlavne nelze.

O co jde: Syn prisel do noveho kolektivu a jako temer v kazde tride se vyskytne nekdo, s kym si nesedne. Je to kluk o pul hlavy vetsi, docela porizek, ma nadvahu. A ten ho porad otravuje, tu mu nastavi nohu, obvini ho, ze mu slohnul pravitko, vezme ho plastovou lahvi po hlave, proste skoro kazdy den neco. Navic ma jeste kamose, ktery ochotne prisluhuje a plni rozkazy panicka. Pak je tam jeste jeden, ten se obcas prikloni tam a obcas na druhou stranu. Posledni dobou se to stupnuje, ve stredu jsme museli kluka predcasne vyzvednout, protoze se s tim druhym porval.

V patek prisel domu, dostal od nej pesti do obliceje a pak mu zase podrazil nohu. Tak ho nas kluk zmaloval. Ucitelka nastesti dostala od druhych potvrzeno, ze nas nezacal.

Drive jsme mu radili, aby semu vyhybal, ale ono to fakt nejde, on si ho najde, je to mala skolicka. A hlavne, aby si nezacinal. Ono, ale kdyz ma na nej dlouhodobe pifku, tak samozrejme obcas neodola a taky vraci. Dokonce jsme ho uz prendali do jineho fotbaloveho oddilu, protoze vsecha ta kvitka tam take chodila, tudiz jsme chteli, aby se potkavali co nejmin, jelikoz se stouchali i tam.

Nas kluk dela judo a prat se umi, ale my jsme ho vzdycky brzdili, ale od jiste doby mu muj muz dovolil, ze si to nema nechat libit. Ja uz jsem pomalu take stejneho nazoru, protoze po dobrem to nikam nevedlo. Socialni pracovnice skoly s nimi nekolikrat mluvila, kluk slibil, ze toho necha, my jsme s nim mluvili a nic nepomaha. Ted se mame setkat s jeho rodici. Ale nedelam si iluze. Jejich syn nasemu taky nadava, to jsou vyrazy, ze se musim cervenat a pak synovi jeste vysvetlovat, co to vlastne znamena.angry smiley No odkud to asi ma, ze?

 

C byste delali na nasem miste vy? Ja myslim, ze defenzivni chovani nic nespravi a nasemu synovi to stejne moc nejde.Ale dobre mi z toho taky neni. Ale nemam chut, aby si nekdo delal z kluka fackovaciho panaka. A ucitele taky bohuzel nevidi vse.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 03.04.2011 13:31
     

    Didi, někde jsem o tom četla, takže jen papouškuji, ale když nahlášení učitelce nepomůže, tak to probrat s vedenim školy a upozornit, že vše necháš prošetřit policií a nahlásiš to školní inspekci. A pokud se před jeho rodiči zmíníš o nahlášení sociálce, tak tím asi taky nic nezkazíš.

    Nejsem si jistá, ale šikana je normálně braná jako trestný čin ne? A i když děti nějak potrestat nemůžou, tak ale můžou potrestat jejich rodiče, to si pak i rodiče šikanystů začnou na ty svý výrostky dávat bacha, jen je na to musí někdo upozornit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sikana ve skole

     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 03.04.2011 15:42
     

    Trixinko, no to je prave ten problem. Ucitelka nema a nemuze mit oci vsude, to ja chapu a tak kdyz to primo nevidi, kdo si zacal, tak to vetsinou neresi. Nas syn uz se na to prestal spolehat, ze se docka spravedlnosti a zacal to resit po svem. Ten druhy kluk ma jeste ke vsemu bryle, tak jen cekame, kdy mu je rozbje.

    Mne je te ucitelky docela lito, ocividne je na tu bandu kratka, i socialne pedagogicka pracovnice, ktera uz 2x byla pritomna vyucovani, rikala, ze je to trida s extremne agresivnim potencialem, pritom je jich tam jen 19 a jeste tam povetsinou byva jedna praktikantka, skoro hotova ucitelka a nejsou schopne si s nimi poradit.

    Ja jsem to resila celkem jednodusse, kdyz jsem ucila na zvl. skole. Kdyz zlobili, delali tak dlouho drepy, sklapovacky a kliky, az padali na hubu. Ono je to preslo.

    Musim upresnit, skola, kam chodi muj syn, neni zvlastni.grinning smiley Tuhle skoncila jedna holcina v nemocnici, protoze ji deti proti jeji vuli zvedly a tahly ji po schodech a ona jim vypadla.eye rolling smiley Nestesti nas kluk byl zrovna nemocny.

    Ja fakt nevim ,co tam ty ucitele delaji, na cele skole je zhruba 100 zaku a 5 ucitelu, to se snad da o prestavkach uhlidat.

    Jestli to takhle pujde dal, tak se neco bude muset podniknout, ja jsem to zatim nechtela hrotit.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 03.04.2011 20:08
     

    To je ono, si pamatuju za nás, tak na celym prvnim stupni pomalu neexistovalo, že by jsme byli ve třídě sami, učitelka, tam s náma byla i o přestávce, když tak odešla na chvíli, takže nás měla pořád pod kontrolou a žádná šikana nebyla, teď učitelka doučí a jde si dát kafčo do kabinetu a co se děje ve třídě jí nedrtí. eye rolling smiley

    U bráchy jsme si taky šikanou prošli, máma mu pořád vtloukala, neper se, řeš všechno v klidu, jenže na druhym stupni, si taky nesedl s nějakým týpkem, chvíli to vydržel, jenže pak se s nim porval, rozbil mu nejen držku, ale i tašku, kterou máma musela zaplatit, ale naštěstí mu dal tolik, že už si na něj víckrát nedovolil.

    Já být tebou tak bych prostě vlítla do školy a udělala tam bordel, když to nechce řešit učitelka, tak to někdo vyřešit musí a klidně bych jim i pohrozila inspekcí. Tohle neni prdel, u bráchy to byla jen zničená taška, ale mohlo by to dopadnout hůř a dokazuj jim, že vy jste v tom nevinně, že tvůj syn se jen bránil.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 04.04.2011 06:15
     

    A tam ve škole nejsou dozory na chodbách? Já teda nevím, jestli si šla učitelka dát kafčo, ale určitě si taky potřebuje dojít na WC, dát si něco k jídlu, připravit si pomůcky na další hodinu....a třeba chvíli vydechnout. Právě proto jsou ty dozory....aby se mohly učitelky prostřídat.

    Jinak bych Didi šla za vedením a klidně dál, jak psala Trixi.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 04.04.2011 09:32
     


    Mona napsal(a):

    A tam ve škole nejsou dozory na chodbách? Já teda nevím, jestli si šla učitelka dát kafčo, ale určitě si taky potřebuje dojít na WC, dát si něco k jídlu, připravit si pomůcky na další hodinu....a třeba chvíli vydechnout. Právě proto jsou ty dozory....aby se mohly učitelky prostřídat.

    Jinak bych Didi šla za vedením a klidně dál, jak psala Trixi.


    Mono, ja ti nevim, oni maji delsi prestavku a chodi, kdyz je hezky ven pred skolu. Oni se pry staci servat uz na chodbe pri oblikani.sad smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 04.04.2011 10:38
     

    Mono, tak to je jasný, že si musí odskočit, připravit se, ale pamatuju si, že pak byla s náma do zazvonění a další hodinu to samí, svačinu taky měla s náma ve třídě, fakt tam nebyl žádnej prostor, kterej by jsme měli na blbosti a fungovalo to. Jenže taky to bylo v době, kdy jsme dostávali ukazovátkem přes ruce a o hodině seděli s rukama za zády.

     
  • Status: expert

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 04.04.2011 11:11
     

    Trixinko??? Já myslela že seš holka ještě s mlíkem na bradě a vyprávíš moje školní vzpomínky (ještě jsme klečeli na pytlčkách s hrachem co byly na TV). Monča a spol to nemůže pamatovat narodily se až pomalu po mojí matuře .-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 04.04.2011 11:22
     

    Šikana je hrozně citlivá záležitost a bohužel je málo škol, kde si s tím umějí (a taky chtějí) poradit. Za našich dob byla taky, ale neříkalo se tomu tak. Dnes je to určitě častější záležitost, ale nic nového pod sluncem. Však si všichni pamatujeme, že snad v každé třídě byl nějaký ten "otloukánek". Pokud jsme to nebyli zrovna my sami, tak se nám to z hlavy vykouřilo. Moje kamarádka dělá ve škole poradce právě přes šikanu a vím, že často bojuje i s ředitelem a třídními postižených dětí, kteří se snaží situaci zlehčovat a zamést to pod koberec. Teď mi právě psala, že se na ni obrátila maminka šikanované holčičky. A řešení bývá různé. Někdy pomůže konfrontace s rodiči a důsledný dozor a taky promluvení s celou třídou, aby si uvědomili, co se tam děje a jak by na to měli reagovat všichni kolem. Ale jeden případ řešili přestupem na jinou školu, což se jevilo jako optimální východisko. Není na to žádná šablona, musí se to řešit individuálně. Ale hlavně se to nesmí nechat bez povšimnutí. Věra

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 04.04.2011 12:15
     

    Jaji, já byla asi jedna z těch posledních generací, která tohle ještě zažila, třeba těch pytlíčků už jsme byli ušetřeni. grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 04.04.2011 12:53
     

    Ono jde hlavně o to, že školy jsou dost závislé na penězích "za žáka". Proto, ikdyž o šikaně ví / a to ve většině případů opravdu ví/, snaží se to zamést pod koberec a nerozmazávat hlavně proto, že u nás je šikana pořád ještě mylně chápána ve smyslu neschopnosti učitele / neumí si sjednat pořádek, nestačí na děti.../z toho důvodu se školy obávají, že v důsledku toho ztratí svou prestiž a s tím je spojen odchod žáků a s tím je spojen odliv peněz a ... eye rolling smiley angry smileyProto pokud nejde vyloženě o závažné zranění či krádež něčeho cenného, snaží se to škola vyřešit v co největším "utajení" a totéž se týká také šikany učitelů sad smiley /ve smyslu žáci šikanují učitele/ málo který to přizná a přitom je to velice závažný problém. thumbs up

     
  • Status:

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 04.04.2011 13:52
     

    Právě teď se tento problém řeší na ČT24. Ministerstvo školství chce uzavírat jakousi smlouvu s rodiči. Podle mého názoru žádná opatření nenahradí rákosku. Dítě dostane ve škole poznámku, přijde domů doma udělá nezištně nějakou práci (uklidí, umyje nádobí a pod.), tatínek se vrátí večer domů, přečte si poznámku a má dítě potrestat? Psa také musíme hned jak něco provede a ne až za půl dne. Ale sám musím potvrdit, že tělesné tresty naeušují osobnost. Vidím to sám na sobě - kdyby mě tatínek nemlátil, možná bych dnes byl poslancem.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 04.04.2011 14:15
     

    Já taky nejsem pro tělesný tresty, ale na druhou stranu, za mých mladých školních let, grinning smiley byl učitel autorita a asi i tím, že jsme věděli, že může následovat tatranka, jsme si nic nedovolili. Kolikrát šli kluci za dveře, tam jednu dostali a byl klid. Teď se učitel nesmí na děcko křivě podívat, aby ho nevyhodili.eye rolling smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 04.04.2011 14:45
     

    Ono je to těžké, razí se demokracie ve výchově, ale čeho je moc toho je příliš. thumbs upPo 18 roce už dítě dokonce může učiteli zakázat podávat rodičům informace o jeho studiu thumbs upzrovna nedávno jsme to řešily s Mgr. ze zdravky.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Sikana ve skole

    Datum: 04.04.2011 15:13
     


    lostris napsal(a):

    Ono je to těžké, razí se demokracie ve výchově, ale čeho je moc toho je příliš. thumbs upPo 18 roce už dítě dokonce může učiteli zakázat podávat rodičům informace o jeho studiu thumbs upzrovna nedávno jsme to řešily s Mgr. ze zdravky.


    To by si mohlo zkusit,dokud bych ho zivila.nono smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Školáci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.