čtvrtek 25. dubna, 00:12 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: samor2
Status: nováček

šicí stroj

Datum: 05.12.2008 18:51
 

Podědila jsem šicí stroj Veritas, ale někde se ztratil pedál. Nemáte některá přebytečný - díky

 

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 3 z 5
  • Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 29.11.2013 10:09
     

    Kirsten, ale na patchwork je vhodnější ten lehký stroj, chceš po stroji dvě hodně odlišné schopnosti.

     
  • Autor: Reklama

    Re: šicí stroj

     
     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: šicí stroj

    Datum: 29.11.2013 11:41
     

    Děkuji, Jájo, za upozornění. Než dojde na ten patchwork, dojde-li kdy vůbec, budu už snad vědět a umět víc. Teď by to prvotně měl být stroj na nějaké oťukání, ale aby něco vydržel. Toho kovu jsem se chytla, protože plasty obecně nemusím, obvykle je s nimi mrzení, a taky, že k těm starším věcem mám větší důvěru, jsou obvykle poctivěji dělané než ty dnešní módní rychlokvašky, ke kterým je přidáváno ještě navrch kurvítko (pardon), které se spustí do týdne po uplynutí záruční lhůty. :-)

     

    Měla jsem na Aukru vyhlédnutý tenhle stroj [aukro.cz] , sice není celokovový, ale asi v těch důležitých místech ano, ale kvůli cestování mi aukce utekla.

     
  • Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 29.11.2013 11:45
     

    Já dostala od Anavi ten Verutas, ale má hnutou hřídel, kamarádka věděla proč se ho zbavuje a já nejsem schopna s ním jet do opravy, myslím, že to nebude už ekonomické ho opravovat a nechám ho tam na díly :-( je kovový a je ho škoda.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 29.11.2013 12:36
     

    já mám teda na běžné šití Pfaff, asi 17 let a spíš se mně zdá pro začátečníka lepší nový seřízený stroj, co šlape jak hodinky než se trápit se starým strojem, co se musí seřizovat....

    (džínovina a tuhé látky viz výše)

    (Ovšem srovnávám pouhé dva stroje, můj a mamčinu skříňovou Ladu z roku 1/2, která zlobila)

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 29.11.2013 15:16
     

    Mám taky Veritasku přes 30 let, zvládla neskutečně, rifle šít i zašívat, oteplováky, bundy, umělou kožešinu do bund i na čepice, ale taky třeba trenýrky a záclony .... Naposledy větší šítí bylo z kortexinu zástěny pro výcvik psů - to jsme si teda zobly obě. Jinak zašívá se třeba několikavrstvé lata na latě monterky... Patchwork jsem nezkoušela, i když v plánu je mnoooooho let. Mám tento (barevně jiný) [inzerat.i-bazar.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (29.11.2013 15:18)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: šicí stroj

    Datum: 29.11.2013 16:30
     

    Jo se starým strojem by mohl bejt problém.., pokud máš někoho kdo ho dokáže seřídit tak je to pak v pohodě. Ono je jiné když máš ten stroj doma a znáš ho dokonale. Já mu dávám pečlivou údržbu a když ho vytáhnu po delší době, tak ho celej promažu, prohlídnu seřídím..Dokážu si seřídit i "vnitřní střeva" , tam je to fakt o přesnosti jak co má bejt nastavený..oni ty šroubky se občas nepatrně povolej a někde něco "nepatrně ujede." Takhle někdo řekne , že šije..ale je šití a šití..Je to složité rozhodování. Nemám představu co se dá očekávat od stroje té nejnižší řady..Mamka má nějaký střední kategorie..šije dobře, má různé vychytávky, ale ty džíny ..bych se na něm bála, abych ho nezhuntovala. Ségra má nějakej už hodně dobrej a to je o něčem jiným, ale zase ta cenová kategorie je někde jinde..No ale ona ta veritaska stála taky přes 2 platy.., tak to byl neskutečnej balík..

     
  • Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 29.11.2013 16:48
     

    Segra má nějakej dražší na ten patchwork a byl snyd 3x na opravě ještě v reklamační lhůtě, je ta technika teď choulostivá a moc.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: šicí stroj

    Datum: 29.11.2013 18:38
     

    Mám starou Veritas a Lucznik a oba jsou schopné pořád.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 29.11.2013 22:28
     

    tak já měla po babičce (švadlena pro široké okolí) Veritasku. Jenže neentlovala, tak jsem si koupila Lucznik, je kovový a funguje doteď a to jsem na něm šila na obě děti všechno. Mám ho asi 30 let. Seřizuju si ho taky sama, páč za ty leta už vím, co starouš potřebuje grinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 30.11.2013 02:07
     

    Tak já mám tento [aukro.cz] , je to stará Veritaska a má kovový střeva thumbs down . Takže bez problémů džíny, jemná kůže, atd. Jednu dobu jsem šila kožený kabelky, odrovnala jsem 2 ty novější veritasky a pak sehnala tuto - nemá chybu.

    Kirsten, zjisti si nejprve, zda někde ve tvém okolí je opravář šicích strojů - pokud si koupíš starší, dej si ho poprvé odborně seřídit! Novější stroje mají sice mraky vychytávek, ale prd vydrží. thumbs up

     

    tady za pár kaček winking smiley - [elektro.bazos.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Missi (30.11.2013 02:32)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 30.11.2013 08:18
     

    Missi, taky jsem to tak udělala, když jsem si tenkrát koupila ve frcu můj Phoenix. Nejprve jsem ho nechala odborně prohlédnout a seřídit. Teď už si dělám údržbu sama, ale poprve servisman, páč jsem ho neznala (stroj) grinning smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: šicí stroj

    Datum: 30.11.2013 09:32
     
    dsc_0095.jpg

    Ahoj všem, jsem taky docela čerstvý začátečník, samouk - bez tužeb prošít něco hrubšího. Koupila jsem si na doporučení kamarádky švadleny Singer SMC 1507/00. Byla jsem strašné dřevo, když mi přišel, netušila jsem, kterou stranou ho k sobě otočit a že existuje nějaká spodní nit winking smiley . Dorazil mi v lednu a na jaro už jsem holku (jo, je to opravdu holka, nesnáším růžovou) oblíkala do vlastního. Takže můžu doporučit stroj pro totálního blbečka začátečníka, který navlíká nit asi tak hodinku, přičemž se mi nepovedlo stroj zničit thumbs down

    Akorát se blbě trénuje, když k tomu člověk sedá jenom mimo sezonu na zahradě

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 30.11.2013 10:03
     
    dscn7911.jpg
    Další fotografie:

    tak já ted´ budu taky sedat u Veritasky . včera jsem koupila dcerám na dekor. polštáře na pohovky -- každé na tři - jak se vám líbí látky?? vybrala jsem dobře?jedna je na růže jako já a druhá je vyloženě techn. typ .. ta asi bude šklebit papulu .

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: šicí stroj

    Datum: 30.11.2013 10:12
     

    Kaaj, mně se líbí thumbs down . Až budu mít novou ložnici, chystám se na vzhled len a růže love smiley - něco takového [www.mimibazar.cz]

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 30.11.2013 10:14
     

    Denisko, ty jsi opravdu neskutečně šikovná thumbs down , náš mladej, nejstarší, má pocit, že se dnes už takové holky nerodí . A zatím ty, na co šáhneš, to se ti daří flower smiley .

    Kaaj, pro mne by jsi vybrala dobře thumbs down , líbí . A to víš, dcery občas bývají nevděčnice a šklebí papulu, ale já už jsem i nevděčnice matka, občas stydlin smiley , když mám pocit, že za mne utrácí zbytečně moc nebo když mne nenechají udělat něco, co bych zvládla.

    Tobě přeji moc, aby se líbilo love smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.