čtvrtek 25. dubna, 17:57 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: samor2
Status: nováček

šicí stroj

Datum: 05.12.2008 18:51
 

Podědila jsem šicí stroj Veritas, ale někde se ztratil pedál. Nemáte některá přebytečný - díky

 

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    lucinacka

    šicí stroj Husqvarna optima 630

    Datum: 29.01.2009 15:11
     

    Dobrý den,

     

    podědila jsem šicí stroj Husqvarna optima 630, co se týká šití jsem začátečník, ale chtěla bych se to naučit. Pořád se mi trhá spodní nit - asi jsem ji špatně nasadila. Nevíte náhodou někdo, kde bych sehnala návod na použití nebo aspoň návod na navlečení spodní nitě. Díky moc!

     
  • Autor: Reklama

    šicí stroj Husqvarna optima 630

     
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: šicí stroj Husqvarna optima 630

    Datum: 31.01.2009 22:05
     

    Zadala jsi na seznamu návod na šicí stroje?

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    petrlbc

    Re: šicí stroj

    Datum: 03.03.2009 13:24
     

    Dobrý den, můj otec si na stará kolena rovněž pořídil kufříkový šicí stroj Veritas. Moc prosím o zaslání nějakého návodu. Předem děkuji (navratillbc@volny.cz)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 03.03.2009 15:20
     

    Známá mi teď darovala plně funkční kufříkový Veritas šicí stroj. ale já nešiju, nicméně mi ho vnutila se slovy, ať ho kdyžtak VYHODÍM! Což teda nemám moc srdce. Ale je fakt,ž e je ten kufřík se strojem dost těžký. Tak možná nafotím, třeba by se vám někomu hodila alespoň nějaká součástka. Nebo mám vydržet do května a poslat Božence do bazáče?

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 03.03.2009 15:35
     


    petrlbc napsal(a):
    ,, prosím o zaslání nějakého návodu....

    Aj ja mam Veritasku ...uff, ani nechcem prezradit ako dlho..a tiez od ruky...a dostala som ju bez navodu..
    Ono to zase nie je az tak zlozite sa naucit ho pouzivat aj tak..Ked sa vam nepodari pozhanat navod, tak so kludne opytajte, co nebudete vediet a pokial budem moct, poradim..
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: šicí stroj

    Datum: 03.03.2009 16:45
     

    No jak vést nitě, je většinou kresleno přímo na mašině a u staré a nové veritasky je to úplně jinak..

    Jo a taky záleží, aby byly obě nitě správně utaženy, či povoleny..Když je to špatně, tak se steh cuchá, nebo trhá..

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: šicí stroj

    Datum: 03.03.2009 23:21
     

    Hledala jsem návod a nenašla mám nějakou TEXTIMU .

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Beránková

    Re: šicí stroj

    Datum: 04.05.2009 09:44
     

    Dobrý den, hodil by se mi ten stroj na chalupu. Potřebovala bych ale vědět odkud jste, aby byl pro mně dostupný.

    Díky za odpověď.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Efka

    Re: šicí stroj

    Datum: 22.06.2010 19:33
     

    Link na navod na sici stroj Veritas:


    [navod-veritas.blog.cz] … eritas-1-5

     

    Tiez som ho hladala na nete a ked som konecne nasla, velmi ma potesil, tak snad aj vam pomoze...

     
  • Autor: puzzlik4
    Status: nováček

    Re: šicí stroj

    Datum: 27.12.2011 17:31
     

    Dobrý den,moc bych Vás chtěla poprosit,jestli nemáte někdo nepotřebný kufřík na starší šicí stroj zn. Veritas,na ceně se domluvíme,moc děkuji Jana please smiley

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: šicí stroj

    Datum: 28.11.2013 10:47
     

    Pěkný den,

     

    prosím poradili byste, jaký šicí stroj pro úplného, manuálně ne moc šikovného, začátečníka? Má představa je nějaký starý kufříkový, nejlépe celokovový šicí stroj. Rozhlížím se po Aukru a jiných inzercích a docela se mi zamlouvají Veritasky a Nicoleta. Jak moc je důležité, aby šicí stroj měl výklopné rameno (a pro co se to používá)? Budu ráda za Vaše zkušenosti, případně rovnou za tipy na konkrétní model šicího stroje.

     

    Předpokládám, že ho budu používat nejprve jen na nějaké jednouché šití, ale trochu koketuji s myšlenkou na patchworkové šití, ale to až se uvidí, jestli si neprošiju obě ruce. winking smiley Chtěla bych, aby šicí stroj zvládal i prošití silnější látky typu džínovina, tuhé konopné látky apod.

     

    Děkuji.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 28.11.2013 10:56
     

    Kristen, pokud chceš prošívat tuhé látky, byl by nejlepší starouš ze začátku minulého století, Singer, ten šlapací. prošije všechno, ale má jen základní šití. Veritasky už mívají v sobě plast. Ještě stará Lada, nebo předválečný Bobin

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (28.11.2013 11:36)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: šicí stroj

    Datum: 28.11.2013 11:09
     

    ano, na džínovinu jsou moderní šicí stroje krátké (normální šev ok, ale třeba v rozkroku, kde se sházejí švy, to zlobí - ale dá se to nějak udělat ruční pootáčením "kolečka")

    Výklopné rameno odhaduju že je na šití v rukávu či nohavici.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: šicí stroj

    Datum: 28.11.2013 16:19
     

    Jo mám veritasku přes 30 let starou, co ta zvládla a stále zvládá..Já na ní džíny normálně šila, měla jsem zdroj látky i nítě a šila jsem je poctivě stěma "zaháknutýma" švama jak byl originál..Jo a na džíny používám pazadoxně tu nejtenší jehlu. to co nabízej nebo nabíželi jako džínovou 100 ...to je naprosto nepoužitelný .Dnešní lehounké stroje (ty levné) to nezvládnou ani náhodou.

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: šicí stroj

    Datum: 29.11.2013 10:06
     

    Děkuji za reakce. Ta Veritaska mne láká, jen nevím, po které šáhnout, je těch modelů hodně a já se v tom nevyznám, nevím, po čem koukat, co je pro budoucí zdárný chod důležité.

     

    U Nicolety (i u nějaké veritasky) právě psali v jednom šicím centru, že prošije i několik vrstev džínoviny, dokonce až osm vrstev. Já potřebuji něco bytelného a blbuvzdorného. :-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.