středa 24. dubna, 16:55 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: jaxi
Status:

Shrnutí praktických rad stravování podle LK

Datum: 12.11.2009 13:35
 

Praktické rady vypsané z knížek LK. Prosím, vpisujte jen praktické rady, diskuze je jinde flower smiley

 

...je třeba položit otázku sám sobě: Mám hlad? A je docela jednoduché si na ni odpovědět.

Když ANO, tak se trošku něčeho najím, když jím pomalu - stihnu zaznamenat ten pocit, když už mám dost, a tak prostě nepokračuju.

No a když hlad nemám, tak i kdyby se kolem mě dělo cokoliv, tak prostě nejím. Je to v podstatě velmi jednoduché, ale zároveň i komplikované v tom smyslu, že se necháváme nutit, strhnout se situacemi a neposloucháme hlas svého těla,

když se tohleto naučíme - podle názoru LK - máme vyhráno.

První týden - se vám může zdát, že sníte poměrně hodně, ale to pomine, pokud budete skutečně naslouchat hlasu svého těla.

Druhý týden - už budete jíst méně, třetí týden možná ještě méně, a pak vám bude stačit úplný průměr nebo minimum.

 

Jak dlouho se na dietě hubne, není vpodstatě důležité, protože tahle dieta má nejenom hubnoucí efekt, ale naučí vás i novému stylu stravování. Je to svým způsobem druh nového životního stylu stravování.

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil jaxi (12.11.2009 19:37)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 6 z 7
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Cukr v zeleninovém bujónu

    Datum: 14.06.2010 21:04
     

    Cukr v zeleninovém bujonu nevadí,on se tam rozloží,není to problém.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cukr v zeleninovém bujónu

     
     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Druhy medu

    Datum: 14.06.2010 21:07
     

    Márčí: Ptala jsem se kdysi včelaře,jak je to s lesním medem a on mi řekl,že nikdy není 100% lesníwinking smiley .Úly většinou stojí u lesa ,kde je i louka.Takže včelky poletují jak na louku, tak do lesa.winking smiley Takže si ho s klidem kup.Řiď se barvou.Čím tmavší,tím lepší.

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Tatarka a majolka ( rozhovor )

    Datum: 14.06.2010 21:15
     

    Mám k vám dotaz - na těchto stránkách je uvedeno, že v neutrálních potravinách je mimo jiné žloutek a olej. Chci se tedy zeptat, proč není v neutrálních taky majolka a tatarka. Vždyť je to kromě příchutí jen olej a žloutek...?

    Přemýšlela jste už o tom některá? Nebo to máte nějak odzkoušené? Díky za odpovědi, možná to bude zajímat více děvčat.

    Odpověď: tatarka a majolka není v neutrálních, protože mimo žloutku skoro ve všech je celé vejce a to už je zvířátko. Kytičkovou majonézu a tatarku mají v Lídlu od Agricolu v pytlíčkách, ale je v ní rostlinný olej, takže v kytičkách co nejméně. V kytičkách se doporučuje olej olivový.

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Aroma

    Datum: 14.06.2010 21:16
     

    Neutrál

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Vajahit nebo sójová mouka????

    Datum: 14.06.2010 21:20
     

    Márčí - ,vajíčko je možné v kytičkách nahradit hladkou sojovou moukou.winking smiley Vajahit už nepoužívámwinking smiley .Sojovou mouku dávám místo vajec do buchet,palačinek a pod.,kde není potřeby šlehat žloutky.

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Sójový lecitin

    Datum: 14.06.2010 21:23
     

    - obsažený v DIA čokoládách - OK

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Invertní cukr

    Datum: 14.06.2010 21:38
     

    Invertní cukr (též invertovaný cukr) je označení používané pro ekvimolární směs D-glukosy a D-fruktosy, která vzniká kyselou či enzymatickou hydrolýzou sacharosy. Používá se v potravinářství jako sladidlo, protože je sladší než běžná sacharosa.

    S Inavou jsme to probíraly a usoudily,že kvůli glukose jen u kytiček.

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Jogurtové kultury

    Datum: 14.06.2010 21:40
     

    Holky, prosím PORAĎTE v Kaufl.jsem si koupila sojový jogurt natur a složení je: sója, modifikovaný kukuřičný škrob a jogurtové kultury....co ty jogurtové kultury? Doma mi bylo vysvětleno, že to určitě s mlíkem nemá nic společnýho, že je to jen nějaká nemléčná přísada...lactobacillus apod. Co vy na to?

    Ten jogurtík je myslím si OK. Jsou to jenom živé kultury dobré pro trávicí soustavu

    Jogurtová kultura: .S jogurtem to nemá nic společného,je to jen bakterie,která dělá jogurt jogurtem.

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Horký nápoj - Kořeněná višeň

    Datum: 14.06.2010 21:41
     

    Horký nápoj Kořeněná višeň - složení:

    fruktóza, inulín, kyseliny citr., citronan sodný, fosforečnan vápenatý, aroma, vitamin C, přírodní barvivo armína a karamel, koření (skořice, hřebíček).

    Ten nápoj je taky v pořádku,toho karamelu tam bude stopové množství.

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Milko tvaroh

    Datum: 14.06.2010 21:42
     

    Je složení Milko tvarohu je ok? * tvaroh
    * smetanový jogurt
    * ananas ( 40%, součást ochucující ovocné složky 12% )
    * oligofruktóza ( součást ochucující ovocné složky 12% )
    * kukuřičný modifikovaný škrob ( součást ochucující ovocné složky 12% )
    * E951 Aspartam ( součást ochucující ovocné složky 12% )
    * E950 Acesulfam K ( součást ochucující ovocné složky 12% )
    * aroma ( součást ochucující ovocné složky 12% )
    * E100 Kurkumin (Cl přírodní žluť 3) ( součást ochucující ovocné složky 12% )
    * vitamíny ( součást ochucující ovocné složky 12% )

    Je to naprosto ok!!!

     
  • Autor: nova
    Status: nováček

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 27.06.2010 15:55
     

    Zdravím všechny!

    V disluzi DS-tipy na výrobky se objevila jahodová dřeň leit slazená sukralózou.

    Já jsem našla sukralózu uvedenou i ve složení jiných výrobků - např. na minerálkách. Někde jsem četla, že se sukralóza vyrábí z cukru - viz. [[www.vseprozdravi.cz]]. A když se vyrábí z cukru - je pro dělenou stravu vhodná? Já osobně se těmto výrobkům vyhýbám, ale je možné, že zbytečně. Znáte někdo odpověď? Díky. Nova

     
  • Autor: Inava
    Status: začátečník

    Re: Sukralóza ano = sladidlo

    Datum: 29.06.2010 22:57
     

    Sukralóza je látka objevená v roce 1976. Reprezentuje poslední generaci látek, jenž našli své uplatnění v potravinářství jako nekalorické sladidlo. Sukralóza má řadu unikátních vlastností, za něž vděčí své podobnosti molekule řepného cukru (sacharóza). Přesto splňuje vlasnosti nekalorického sladidla. Navíc k nim přidává řadu pozitiv, které jiná sladidla nabídnout nemohou.

    - 600x sladší než cukr. Stačí velmi malé množství k dosažení sladké chuti.
    - Velmi přirozená sladká chuť
    - Sukralóza je vhodná pro osoby s fenylketonurií.
    - Je možné ji použít dětmi i kojícími a těhotnými ženami
    - Je teplotně stálá a jako taková je vhodná pro vaření, pečení i zavařování.
    - Za celou dobu nebyla prokázána žádná zdravotní rizika.
    - Je zcela nekalorická.
    - Nemetabolizuje se. To znamená, že organismus opouští v nezměněné
    podobě.
    - Nikde se neukládá, např. v tělesných tucích.

    Sukralóza je látka objevená v roce 1976. Reprezentuje poslední generaci látek, jenž našli své uplatnění v potravinářství jako nekalorické sladidlo. Sukralóza má řadu unikátních vlastností, za něž vděčí své podobnosti molekule řepného cukru (sacharóza). Přesto splňuje vlasnosti nekalorického sladidla. Navíc k nim přidává řadu pozitiv, které jiná sladidla nabídnout nemohou.

    - 600x sladší než cukr. Stačí velmi malé množství k dosažení sladké chuti.
    - Velmi přirozená sladká chuť
    - Sukralóza je vhodná pro osoby s fenylketonurií.
    - Je možné ji použít dětmi i kojícími a těhotnými ženami
    - Je teplotně stálá a jako taková je vhodná pro vaření, pečení i zavařování.
    - Za celou dobu nebyla prokázána žádná zdravotní rizika.
    - Je zcela nekalorická.
    - Nemetabolizuje se. To znamená, že organismus opouští v nezměněné
    podobě.
    - Nikde se neukládá, např. v tělesných tucích.
    - Nekariogenická - nepřispívá ke vzniku zubního kazu

     
  • Autor: nova
    Status: nováček

    Re: Sukralóza ano = sladidlo

    Datum: 30.06.2010 18:03
     

    Díky za vyčerpávající odpověď.

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Rýžový sirup

    Datum: 30.06.2010 20:41
     

    Pro dělenku je vhodný - kytičky

     
  • Autor: zuzankaa
    Status: nováček

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 31.07.2010 21:08
     

    ........tak tady jsem se zasmála.. grinning smiley thumbs upMED LESNÍ-zvířátka------a MED LUČNÍ-kytičky---------------------------------vy si myslíte,že lesní včela nelétá na louku a luční se neodváží do lesa??????? To je ale blbost že?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.