čtvrtek 28. března, 09:58 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dělená strava
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Dělená strava
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: jaxi
Status:

Shrnutí praktických rad stravování podle LK

Datum: 12.11.2009 13:35
 

Praktické rady vypsané z knížek LK. Prosím, vpisujte jen praktické rady, diskuze je jinde flower smiley

 

...je třeba položit otázku sám sobě: Mám hlad? A je docela jednoduché si na ni odpovědět.

Když ANO, tak se trošku něčeho najím, když jím pomalu - stihnu zaznamenat ten pocit, když už mám dost, a tak prostě nepokračuju.

No a když hlad nemám, tak i kdyby se kolem mě dělo cokoliv, tak prostě nejím. Je to v podstatě velmi jednoduché, ale zároveň i komplikované v tom smyslu, že se necháváme nutit, strhnout se situacemi a neposloucháme hlas svého těla,

když se tohleto naučíme - podle názoru LK - máme vyhráno.

První týden - se vám může zdát, že sníte poměrně hodně, ale to pomine, pokud budete skutečně naslouchat hlasu svého těla.

Druhý týden - už budete jíst méně, třetí týden možná ještě méně, a pak vám bude stačit úplný průměr nebo minimum.

 

Jak dlouho se na dietě hubne, není vpodstatě důležité, protože tahle dieta má nejenom hubnoucí efekt, ale naučí vás i novému stylu stravování. Je to svým způsobem druh nového životního stylu stravování.

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil jaxi (12.11.2009 19:37)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234567 | další
    Aktuální stránka: 1 z 7
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 12.11.2009 13:53
     

    - sůl, koření, pochutina a kávu můžete kombinovat s libovolným jídlem

     

    - nápojů je doporučena především minerálka, sodovka, čaje slazené umělým sladidlem

     

    - alkohol má tendenci " hubnoucí " proces brzdit až zastavit úplně. Nejlepší je pro začátek, tak alespoň čtrnáct dní, zcela abstinovat. Pokud se nechcete tolik trápit, nejmenším zlem je bílé přírodní víno, případně vinný střik. Když pivo, tak v omezeném množství a maximálně 10.

     

    - nezáleží na množství zapovězené potraviny, chemický proces v těle nastane okamžitě, dojde k nežádoucí vazbě a tuk se vesele ukládá.

     

    - cukr se v nakládané zelenině ve spojení s octem rozkládá v těle příznivě, můžete ji tedy bez obav konzumovat. Pozor však na kompoty, tam už to neplatí!

     

    - brambory nepatří mezi zeleninu, nýbrž do skupiny rostlinné.

    zelený hrášek a fazolové lusky jsou zelenina, kdežto hrachová kaše nebo vařené fazole náleží k luštěninám.

     

    - při výběru těstovin dbejte na to, aby se v nich neobjevovala vejce

     

    - při pečení, smažení čí restování jen slabě potřete dno nádoby rostlinným olejem, v žádném případě olej nenalévejte ve větším množství.

     

    - pověra, že pokud je člověk unavený nebo ve stresu, má sníst něco sladkého a "obalí si tím nervy, je opravdu nesmysl. Tělo spotřebuje o to více energie na trávení. Pokud však jednou za čas dostanete chuť na čokoládu, netrapte se a klidně si kousek dopřejte, vyhnete se tak dalšímu psychickému strádání ( zde autorka píše o klasické, bílým cukrem slazené čokoládě ).

    Hubnutí se však stejně jako u požití alkoholu zastaví.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

     
     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 12.11.2009 13:58
     

    Chuť na čokoládu se dá obejít, když zakoupíte čokoládu slazenou umělým sladidlem nebo glukózou. Při nákupu se nezapomeňte kouknout na složení - koupíte-li totiž čokoládu s rozinkami nebo jiným ovocem, byť i uměle slazenou, dochází k nežádoucí kombinaci. Nejlepší je koupit jen čokoládu čistou, neplněnou, kterou řadíme do skupiny živočišné.

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 12.11.2009 14:09
     

    Brambory se v těle rozloží na škrob a škrob na cukr - proto jsou v grafu uvedeny pod kytičkami - jmenovitě.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaxi (12.11.2009 14:11)
     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 12.11.2009 14:13
     

    Hubnutí je záležitost ryze individuální, takže někomu stačí se orientačně držet pravidel, jiný musí tyto zásady dodržovat velmi striktně, aby se zbavil pár kilogramů.

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 12.11.2009 14:17
     

    Proč se má jíst pouze tmavé pečivo?

    Bílá mouka se mnohem hůř a déle v těle rozkládá. S tím souvisí i poučení, že když budete chtít při vaření jakýkoli pokrm zahušťovat, tak použijte celozrnnou mouku nebo krupici, a na bílou mouku a výrobky z ní prostě zapomeňte.

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 12.11.2009 14:20
     

    Není dobré konzumovat chleba ani pečivo úplně čerstvé, ale aspoň jeden den po upečení.

    Mimo jiné se tím vyhnete případnému nadýmání a jiným zažívacím problémům.

     
  • Autor: Papinka
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 12.11.2009 15:19
     

    Lenka Kořínková doporučuje začínajícím i těm, kteří potřebují "rozjet" hubnutí, mít prvních 14 dní zvířátka.

     

    Nevím, jak u ostatních, ale u mě to zabralo určitě. A ne jednou. thumbs down flower smiley

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 12.11.2009 19:13
     

    Těstoviny

    při nákupu dbejte na to, aby byly bez obsahu vajec. Není to pouhé doporučení, ale nutnost.

    LK - " Mám vyzkoušené, že například bramborové knedlíky v prášku sice obsahují sušená vejce, ale je to asi tak zanedbatelné množství, že v organismu nezpůsobí nevhodné vazby, takže jejich vliv se na váze neprojeví. Nebo je to tím, že jse o vejce sušená, a tím pádem v kombinaci s moukou a v malém množství tolik nevadí.Jinak si to nedokážu představit."

     

    " Zcela jiná situace však nastává u těstovin. Vyzkoušela jsem některé bezvaječné těstoviny domácí produkce, které však pro mě, a tedy i pro vás, měly jednu chybičku - byly vyrobené z klasické bílé moukyproto bych v tomto případě doporučovala používat tzěstoviny zahraniční, speciálně mám na mysli italské, protože ty jsou vyráběné z tzv. semoliny, která odpovídá krupici. Semolina je daleko rychleji a snáze stravitelná. Je tedy vhodné kupovat těstoviny italské, nebo celozrnné bezvaječné těstoviny naší domácí produkce. Ty jsou stejně kvalitní a poněkud levnější."

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 12.11.2009 19:17
     

    Sójová omáčka - je podle nejnovějších poznatků - neutrál

    Kečup - v těle reaguje stejně jako nakládaná zelenina, proto ho můžete používat stejně jako rajský protlak v jakémkoli množství.

     

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaxi (12.11.2009 20:13)
     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 12.11.2009 19:40
     

    Co se týče množství jídla - nemusíte se při správné kombinaci omezovat. Buďte však soudní - když sníte deset dalamánků a kastrol brambor - je - to přejídání a lidský organismus si s takovým kvantem jídla neumí poradit.

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 13.11.2009 19:13
     

    LK :" Domnívám se, že hlavní příčina pití alkoholu, spočívá v tom, že chceme, aby nám bylo veselo, ale může nám být i smutno. Záleží na tom, v jakém psychickém rozpoložení a prostředí si skleničku dáte - jestli pro radost - pro dobrou náladu, jako inspiraci pro něco potrhlého nebo když potřebujete a chcete zahnat problémy a smutek na duši.

    Co s alkoholem, když zároveň držíte tuto dietu? Mám vyzkoušeno, že alkohol skutečně proces hubnutí pozastaví, ale tím, že se napijete, způsobíte menší zmatek v organismu, než když nesprávně kombinujete potraviny nebo si smlsnete na dortu nebo čokoládě. To se hubnutí zastaví úplně a v takovém případě je třeba tělo na celý proces hubnutí znova připravit, což zabere klidně dva až tři dny.

    Tím, že se napijete, narušíte vlastně nově fungující způsob metabolismu.

    Když si analyzujete složení alkoholu, pak zjistíte, že se v něm nic živočišného nevyskytuje, je tedy " rostlinného původu", a ať již mám na mysli pivo, víno nebo destiláty. Víte-li, že budete něco oslavovat, tak si ráno "naordinujte" stravu ze skupiny rostlinné. Přiznám se, že pivo mám ráda, takže jsem si zákonitosti kombinace potravy a alkoholu vyzkoušela sama na sobě. Někdo mi oponoval tím, že pivo obsahuje cukr. V klasickém pivu cukr obsažen je, ale má jinou podobu než klasický bílý. Z toho vyplývá, že pokud chcete zhubnout rychle, tak je nejideálnější se alkoholu úplně vyhnout. Když se napijete jenom občas, tak mohu doporučit bílé víno nebo vinný střik, a paltí zásada, že čím méně, tím lépe.

    Když máte neodolatenou chuť na pivo, zároveň vás to většinou inspiruje dát si nějaký masitý, nejlépe mastný pokrm. Ale to není bohužel dobře, protože vlastně dochází ke spojení skupiny rostlinné a živočišné. A už se nám fungování diety narušuje a proces hubnutí zpomaluje. Změna metabolismu se až tolik nenaruší, když si k pivu dáte jídla z rostlinné skupiny. Následující den si klidně můžete uvařit maso, ale na pivo jen vzpomínejte. Samozřejmě to neplatí jen pro pivo, ale i pro víno a další alkohol )." Tolik z knížky.

    S holkama - a to nevím, jestli LK - dál pátrala - jsme se shodly, že po alkoholu je lepší - druhý den dát kytičky - tělo se rychleji vyčistí a naskočí zpět.............

     
  • Autor: jaxi
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 13.11.2009 19:18
     

    Márčí při kytičkách na pečení používá tuk Stella - koupí se v Albertu..............tak psala v diskusi.

     
  • Autor: marcellina
    Status:

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 13.11.2009 20:05
     

    Všeobecně platí,co nejvíce se vyvarovat tuků v kytičkách.Pokud chceme hubnout,tak používat všude olivový olej,tek podle posledních poznatků L.K. se s kytičkama neváže,ale zase to s ním nepřehánět.U zvířátek můžeme používat všechny tipy tuků a olejů,zase platí pravidlo,že pokud chceme zhubnout,nepřehánět to s nimi.Rostlinné másla L.K. v kombinaci s kytičkama nedoporučuje,vážou se a proto mají tloustnoucí efekt.Ty tuky které obsahují živočišné složky,jako je např. syrovátka,nebo živočišné bílkoviny,vůbec nepoužíváme.Zatím jsem objevila tyto čistě rostlinné tuky vhodné v kombinaci s kytičkama pro pečení Stella,Sluna,Lando a ještě jeden tuk v Lidlu,ale nepamatuji si jeho název.Doplním ho!winking smiley Samozřejmě platí zase pravidlo,pokud chceme zhubnout vyvarovat se pečení u kytiček s použitím rostlinných tuků.Zbrzdí a nebo zastaví hubnutí.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil marcellina (14.11.2009 10:16)
     
  • Autor: Sara2
    Status: nováček

    Re: Shrnutí praktických rad stravování podle LK

    Datum: 13.11.2009 20:19
     

    Kdo nemůže usnout, když má hlad tak ať se na noc klidně nají - samozřejmě přiměřeně a lépe něčeho lehčího - já nejraději mlsám večer na kousky nakrájené různé druhy sýrů se zeleninkou a olivami, mě osobně je schopen hlad i v noci vzbudit a pak nemohu spát, takže se prostě najím před spaním a hotovo.

    Většinou když jím ještě tak hodinu před spaním tak potom ráno hlad nemám, dám si jen kafe s mlékem a když hlad nemám celé dopoledne tak pak klidně začínám až obědem kolem 1 hodiny. Dodnes s tímhle názorem, že ráno je třeba snídat a basta bojuji s moji mamkou, která mě vždycky nutila ráno snídat a mě se prostě ráno jíst nechtělo a někdy se mi nechce ani dnes. Podle SPLK opravdu ten kdo ráno má potřebu vydatně posnídat ať tak učiní, kdo hlad nemá ať nejí, já to dělám podle toho jak to zrovna cítím. (Dokonce v bestseleru Fit pro život doporučují z důvodu čištění nikdy nejíst dopoledne jen pít čaje a ovocné šťávy) - takže názory se různí. Každopádně nikdy moje noční pojídaní za 6 let při systému SPLK nemělo vliv na zvýšení váhy, takže jej praktikuji takhle znovu a považuji to za velkou výhodu SPLK:

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Sara2 (13.11.2009 20:22)
     
Stránky:  1234567 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dělená strava (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.