čtvrtek 25. dubna, 06:04 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Semínka a vysévání

Datum: 17.01.2007 15:42
 

Mnohým z nás už došla objednaná semínka nebo máte zásoby z minulých let. Za chvíli bude čas vysévat, takže otevírám tuto diskuzi.

 

Přišla mi semínka, ale na jednotlivých sáčcích není uvedena doba výsevu. Takže prosím o doporučení nějakých stránek, kde bych tyto informace našla. Jedná se o tyto rostliny: Liatris spicata, Rosa Hugonis, Chaenomeles speciosa, Campsis rudicans, Berberis thunbergii, Physostegia virgiana,Thunbergia alata, Passiflora caerulea, Asarina scandens, Heuchera sanguinea, Heuchera americana. Dík.

 

Jeden odkaz od Anavi:

[theseedsite.co.uk]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mona (02.06.2013 21:50)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678 | další
    Aktuální stránka: 6 z 8
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 23.03.2018 21:54
     

    Jicama - zkoušel to již někdo???

    [semena-seeds.eu]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Semínka a vysévání

     
     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 23.03.2018 23:52
     

    Samanko, nezkoušela. Já budu mít letos zkušební melouny. Spíš dědek. Konečně jsem se dokopala k objednávce semen a mám tu nasušená od loňska. Z prodejní výstavy.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 24.03.2018 07:25
     

    dnes už má být jakž takž , tak aspoň přepíchám Afrikány - už jsou dost vytáhlé a včera jsem koupila zeminu / teda Honzík mi ji naložil v Penny. taky se mrknu na ostrožky. -

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 28.03.2018 07:49
     

    Syn opět objednal semena muškátů z Alli a tentokrát to jsou opravdu muškáty.Loni nevylezlo nic.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 28.03.2018 14:45
     
    dscn7961.jpg
    Další fotografie:

    tak jsem po odkvětu nechala nějaké semena bramboříků . hezky dělají paličky a zkusím je potom vyset .-

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 28.03.2018 19:55
     

    Kájo, klíčí dobře a rostlinky z nich vyrostou docela rychle. Mně seobjevovaly v květináči samy, když jsem neodstranila semeníky. Ne tedy schválně, ale jsem občas lajdák grinning smiley winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 28.03.2018 19:58
     

    Vzhledem k tomu, že nerada pěstuji ze semínek, tak jsem koukala, jak trubka, když jsem si přinesla semínka bazalky a ony jsou nalepené v takových oválech, aby šly do květníku bez jednocení eye popping smiley Kupovala jsem v Lidlu a teď jsem koukala, že jsem to samé koupila i naťovou petržel thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 28.03.2018 20:05
     

    jo - mám v těch páscích hledíky. - už jsem to měla loni , ale nějak jsem na ně zapomněla.

    Iviku a myslíš , že poznám až ty semínka bramboříků budou zralá . ?? asi puknou - ne ?

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 28.03.2018 20:26
     

    Víš že si to neuvědomuji, jestli pukly nebo když byly suché, jestli jsem je vydrolila. V každém případě byly tobolky suché. semena tmavá, černá smiling smiley Já když na něco dlabu, tak dokonale grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 20.01.2019 21:44
     

    tak jsem dnes vysela papriky, salát, kedluben a zuzanu . A našla jsem pásky se salátem a ředkvičkama, to dám rovnou do skleníku po mrazíkách. Tak za 14 dní počítám.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 21.01.2019 18:27
     
    50750961_342802669781754_3048041382624100352_n.jpg
    Další fotografie:

    Dneska jsem si v Lidlu koupila tyhle krásenky. Měla jste některá? Vídávám je v létě v zahradách a moc se mi líbí. Na tom obrázku z netu mě dokonale okouzlily. love smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 23.01.2019 09:55
     

    Gábi, dobrý nákup thumbs down , neměla jsem je ještě.

    Vysela jsem 4 druhy paprik, 3 druhy feferonek, salát, květák, kedluben, brokolici, celer bulvový a řapíkatý .... a to jsem říkala, že letos ani náhodou. Do skleníku po těhle mrazech naseju salát, ředkvičky, kedlubny, ale napřed musím navozit hnůj a aspoň kousek porýt.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 23.01.2019 10:21
     

    já ji kdysi dávno měla. je to kytka , co kvete dlouho a taky se sama přesévá ,pokud necháš semeník . jsou se mi zdá dvojí - nižší a vysoké . ty narostou kolem metru . taky se rozvětví . do takového koše. . barvy od bílé po karmínovou - thumbs down

     
  • Autor: Berticka
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 23.01.2019 13:11
     

    Holky kdy sejete cínie?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 23.01.2019 14:46
     

    Cca v půlce března pod netkanku na záhon do řádku, odtud přímo přesazuji na místo, kde je chci mít nebo rozdám.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.