sobota 20. dubna, 03:02 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Semínka a vysévání

Datum: 17.01.2007 15:42
 

Mnohým z nás už došla objednaná semínka nebo máte zásoby z minulých let. Za chvíli bude čas vysévat, takže otevírám tuto diskuzi.

 

Přišla mi semínka, ale na jednotlivých sáčcích není uvedena doba výsevu. Takže prosím o doporučení nějakých stránek, kde bych tyto informace našla. Jedná se o tyto rostliny: Liatris spicata, Rosa Hugonis, Chaenomeles speciosa, Campsis rudicans, Berberis thunbergii, Physostegia virgiana,Thunbergia alata, Passiflora caerulea, Asarina scandens, Heuchera sanguinea, Heuchera americana. Dík.

 

Jeden odkaz od Anavi:

[theseedsite.co.uk]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mona (02.06.2013 21:50)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345678 | další
    Aktuální stránka: 1 z 8
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.01.2018 12:29
     

    tak už začínáte? Mám nakoupený jen papriky a rajský.....zatím grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Semínka a vysévání

     
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.01.2018 12:31
     

    No na papriky už bude pomalu čas winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.01.2018 16:24
     

    Já zatím nahledala pytlíčky loňských rajčat. Měla jsem kvůli dědkovi kolikero druhů, nakonec stejně nebyl schopen indetifikovat, co se vlastně má pěstovat. eye rolling smiley Při sázení nic neoznačil a bylo to všechno tak nějak stejné. Drobná a velká se sázet nesmí, to nesnáší.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.01.2018 16:49
     

    Papriky manžel vysévá koncem ledna,na rajčata je ještě čas.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.01.2018 17:37
     

    Zrovna jsem koukala, že už mají semínka v letáku v Penny,normálně už také vyšiluji, ale letos za a) nestíhám vůbec nic a za b) měli by se ozvat řemeslníci na rekonstrukci koupelen a topení, takže se semínkama asi letos doma moc nepořídím.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.01.2018 17:53
     

    Semínka mám nakoupený, ale sít budu až v březnu, abych neměla vytáhlé nitě winking smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.01.2018 21:39
     

    Já na papriky letos dlabu nono smiley. Vždycky se mi do toho dají nějaké brebery eye rolling smiley sad smiley.

    Ale už mám vyseté ledovky a zkusila jsem vysít mandevilu - uzrály mi dva lusky, jsem na to zvědavá. Prý to může klíčit i víc jak měsíc eye rolling smiley. Vysela jsem 1.1., zatím opravdu nic sad smiley ( begonky se zelenaly už po týdnu). Přisvěcuju, takže mi nic nevyčouhne.

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.01.2018 22:01
     

    Jano, jsem zvědavá, jak vypěstuješ ledovky. Ty sice nevypěstuju ale určitě někam zasadím. Ukázaly se jako velice spolehlivé rostliny. thumbs down

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 16.01.2018 22:21
     

    Regino, snad dobře winking smiley .

    Viděla jsem někdy koncem listopadu 7 let starej receptář , pan Černý tam vysvětloval výsev a zdůrazňoval důležitost teploty (22-24°C) a 100% vlhkosti. Došlo mi, že veškeré moje předchozí pokusy zřejmě ztroskotaly na jednom nebo druhém. Jednak jsem je nikdy nedávala vyloženě pod igelit a jednak v bytě nemáme tak vysokou telotu, takže problém byl asi i v tom.

    Takže jsem hned 27.11. pokusně vysela jednu misku ( semínka sebraná ten samý den venku z ledovek, které tou dobou ještě nebyly pomrzlé), zalila, šoupla do igeliťáku a dala úplně k topení. Asi za týden se začaly objevovat zelené krupičky v půlce, která přiléhala k tomu topení. Takže jsem to pak otočila a ještě něco málo vzešlo i na druhé půlce, ale už ne tolik. Takže teplota je úplně to nejdůležitější ( hlavně je asi problém její pokles v noci, kdy u nás topení neběží až do 5 do rána).

    Krásně to vzešlo, přepichovala jsem je 7. ledna. Chci vyzkoušet postupné výsevy, abych se dobrala správného data výsevu, aby byly správně velké na 1. května. Je samozřejmě jednoduí těch pár kousků koupit, ale já se v zimě nudím a tohle mě baví winking smiley.

    Další podstatnou věcí je použití supresivního substrátu - ty ledovky byly v tom igelitu uzavřené 3 týdny a za celou dobu ani nedošlo na padání klíčních rostlin, ani se nikde na povrchu nevytvořila plíseň, či cokoliv jiného. Už ho testuju 2 roky a je evidentní, že počáteční zvýšené náklady na výsevní substrát se rychle vrátí, protože se ušetří na následné chemii. Taky je samozřejmě potřeba substrátem šetřit, takže jsem si pořídila takový ty plata 30x40cm s 80 buňkami. Kdybych vysévala do kelímků od jogurtů, byla by spotřeba substrátu samozřejmě obrovská eye rolling smiley . Když se s těmi platy zachází opatrně, dají se taky používat několikanásobně, takže to není nijak drahé.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 17.01.2018 10:41
     

    Jani,my vyséváme jedině do výsevního substrátu,taky do těch malých sadbovačů(šetří se místem v miniskleníku).

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 17.01.2018 13:44
     

    Jj, máš pravdu, šetří se tím i místo. Na dvoumetrové okno se mi tak vejdou 4 plata po 54 nebo 80 rostlinách ( mám jednak docela široký parapet a navíc to mám na podnosechSMULA z IKEA : [www.ikea.com] za 49,- Kč winking smiley

     

    A taky to ulehčuje přesazování. Když vidím spodem prolézat kořínky, mám jistotu, že je zakořeněno. Můžu pak zkusmo vysunout obsah buňky a když je hezky prokořeněno, tak přesadit do většího květináčku, ale to pak už musí ven do skleníku, to už se domů nevejde.

    Ale taky to v těch buňkách lze nechat docela dlouho a přesazovat už kvetoucí. Z větších buněk ( plato na 54) to někdy rovnou sázím už do země ( afrikány apod..)

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 17.01.2018 15:36
     

    Přesně tak thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 17.01.2018 19:52
     

    mám z Lidlu koupené ty minipařníčky a za mě thumbs down. Má 4ři a vejdou se mi krásně na jedno okno.

     
  • Status: expert

    Re: Semínka a vysévání

    Datum: 18.01.2018 14:34
     

    Jano, letos použiju supresivní substrát. Nic mě nenaštve víc než když mi už něco vylezlo a pak začaly rostliny padat. A stříkat se mi moc nechtělo. Třeba nakonec i přijdu semínkům na chuť.

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.