čtvrtek 25. dubna, 22:53 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Sekačky

Datum: 30.04.2008 15:39
 

Jaké máte sekačky, jak jste s nimi spokojeni?

Máte i strunovku? Jaký je rozdíl mezi strunovou sekačkou a vyžínačem? eye popping smiley confused smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Status: expert

    Re: Sekačky

    Datum: 12.06.2010 11:31
     

    Moniii co máte za tu motorovou kosu, musím si do budoucna nějakou pořídit, a vůbec nevím jakou.

    A ještě dotaz na mužské osazenstvo zde, občas mi přestane jít u sekačky pojezd, můžu někde něco vyčistit utáhnout a nebo je to na servis???

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sekačky

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Sekačky

    Datum: 13.06.2010 09:51
     

    Jájo...zeptám se PN, co to máme... winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sekačky

    Datum: 13.06.2010 09:53
     

    Jo Moni dík už Tě prosím i jinde hiiiii.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Sekačky

    Datum: 13.06.2010 11:03
     

    Jájo...je to Oleo-Mac 735 T...stála okolo 15 000Kč. PN říká, že tam k vám to bude chtít nějakou podobně silnou....aby tam šel dát ocelový nůž. Prý ti pak dá nějaký tip. Teď se s...e s traktorem...opět přerval řemen, nestartuje to, cuká to... eye rolling smiley

    Jdu rozehřád svou berušku a sekat... winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Sekačky

    Datum: 13.06.2010 13:32
     

    Moni tak to nebude zase tak akutní, (nemám na ni) jen scháním info protože ji budem potřebovat i k rodičům na zahradu, mají vari a s tím já sekat teda nebudu.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Sekačky

    Datum: 14.06.2010 16:22
     

    Jájo, nemysli si, že je to nějaká sranda sekat s křoviňákem. Máme ho už dlouho. a trvalo to, než jsem se s ním naučila pořádně.A dodneška nerada sekám s plechovým kotoučem. Radši častěji se strunou dokud je tráva nižší. Struna ti nevezme vysokou trávu.

     
  • Status: expert

    Re: Sekačky

    Datum: 14.06.2010 17:14
     

    Já vím, ale čím dosekat maléry jako letos zbylo mi tam ještě asi 50m2 neposekaných vůbec a kosou neumím, strunku mám ale jen 50m kabel....

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Sekačky

    Datum: 14.06.2010 17:17
     

    Já vím, tu zahradu u tebe zvládne asi jen křoviňák. Strunová sekačka by tam byla k ničemu. Ale je to s ním róbo. Je dost těžký ( přes 7 kg) a dělá dost velký rámus.

     
  • Status: expert

    Re: Sekačky

    Datum: 24.05.2011 11:59
     

    Tak všichni moji milí tipy na sekačky sem.

    Moje drahá a milovaná 10 letá Alko bohužel přišla definitivně o pojezd (oprava už by se nerentovala) a hledám něco co by sekalo skoro samo .-), silnej motor (měla jsem 4 takt), se starterem to cukání za šňůru kolikrát už nezmáknu díky artroze a karpálům. Aby zvládla asi ty 3-4 tisíce metrů čtverečních.Jooo a hlavně aby byla do kopců to je důležitý, některý kopečky nesmějí. Bez pojezdu to prostě nezvládám, je to na mě moc........a sekačka má přes 30 kg bez koše. Mám tajnej tip Azteka ale stojí 29 eye popping smiley sad smiley nebudu ani psát čeho.....

    Takže mažu sekat bez pojezdu a na srazu si holt každej pro stan místečko sám vyseká........

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (24.05.2011 12:09)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sekačky

    Datum: 24.05.2011 23:48
     

    [sekacky.heureka.cz]

     

    [www.necas-zt.cz]

     

    jájo, co něco takového?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.05.2011 23:52)
     
  • Status:

    Re: Sekačky

    Datum: 25.05.2011 05:44
     

    Ty vypadají dobře...My máme toto už asi 5 let, kdyby náš taťka kdysi neměl ten geniální nápad ji vzít do sadu na vysokou trávu eye rolling smiley angry smiley do nerovného terénu a kdyby se mu to tam nezaseklo a on do toho nerýpal, jezdila by mnohem líp. Rychlost pojezdu byla taková, že při pojezdu jsem si hezky zasportovala. Akorát, že nemá ten startér, takže tahám šňůru, někdy mi s tím musí pomoct můj, když to delší dobu stojí. Nemá to boční vyhazování. Jinak jsem s ní spokojená. Myslím, že i kopec by zvládla, máme takový pahrbek ke garáži a je to v pohodě. Ale Ty asi potřebuješ něco silnějšího, když toho máš hodně...

    [www.mountfield.cz]

    Kromě ní máme ještě křoviňák na benzín a el. strunovku, u našich kosu.

    Jájo, máme si to vzít s sebou, nebo nám zapůjčíš winking smiley.

     
  • Status: expert

    Re: Sekačky

    Datum: 25.05.2011 07:58
     

    Holky díky za rady. Ta AL-KO je v užším výběru, ono ten el starter nemá moc sekaček tak jsem dost nahraná, no šňůru ještě zvládám.

    Těch pod 10-12tisíc se dost bojím, myslím kolem 15 jsou sice nad moje možnosti, ale bytelnější, zatím budu dlooouze hledat a vybírat

     
  • Autor: mawo
    Status: začátečník

    Re: Sekačky

    Datum: 28.08.2014 22:39
     

    My máse čtyřtaktní sekačku Honda s pojezdem. Je skvělá. Starování má lehký. Ale vím, že v prodejně měli i se startérem na klíček.

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.