čtvrtek 28. března, 20:48 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: M2103
Status: nováček

SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

Datum: 14.11.2009 13:30
 

Ahojky,

chci se s Vámi podělit o zážitek,který se může stát každý den a úplně všem,tak aby jste věděli,jak rychle se můžete stát něčí nevinnou obětí...

Unavená z práce s taškou křížem přes prsa jsem se stavila kolem 15.hodiny v supermarketu Billa ve Futurum v Kolíně,protože jsem si chtěla koupit něco k pití.Teď vím,že jsem to radši měla vydržet až domů:-(Nic netušící jsem si vzala ruční košík a zamířila rovnou k regálům s pitím a vybrala si lahev coly.Pak ihned zamířila k pokladně kde byla dlouhá fronta a já se trpělivě zařadila a čekala až se dostanu na řadu já.V kapse u sukně jsem měla mobil,na který mi přišla zrovna sms a já ho vytáhla,přečetla a odpověděla a vložila ho znovu zpět do kapsy a dál čekala,když jsem si všimla,že na mně podezíravě kouká dost nesympatický chlap ve vytahaném svetru,prostě hrůza už na pohled a mně najednou zachvátil nepříjemný instinkt,že něco nebude v pořádku.V klidu jsem zaplatila a chtěla odejít,když mi tento slizoun zatarasil cestu,vytáhnul na mně jakousi cedulku že je detektiv a mám mu ukázat tašku.
Nechápajíc proč,protože mi ani vůbec neujasnil na základě čeho mi chce tašku kontrolovat jsem mu řekla,že dle zákona nemá právo mi on kontrolovat tašku a pokuď na tom trvá ať tedy zavolá policii,která má na to pravomoc a kterou u toho chci mít.K tomu jsem mu řekla,že to dost přehnal,že jsem poctivá pracující žena,matka od dítěte a nechápu jeho počínání,na to mi řekl,že ho to nezajímá.Tak jsem mu řekla,že v pořádku,ale ať tedy zavolá policii.Jeho arogance neměla konce a tak mi pohrdavě řekl,že když chci policii,tak půjdu s ním do kanceláře k paní vedoucí a tam mně zadrží.Paní vedoucí byla naštěstí milejší,ale taky trvala na té tašce a hlavně bez policajtů,že to prý bude pro mně jednodušší:-(Vzhledem k tomu,že jsem spěchala,musela jsem svůj boj o spravedlnost vzdát a svojí tašku vysypat přímo na podlahu,kde nademnou stálo zhruba 5-6lidí této kanceláře.Celá jsem se klepala a ten supr detektiv mi ještě arogantně řekl,že se mu tam nemám klepat:-(Na podlaze byli moje doklady,různé papíry,osobní potřeby,nedojedená svačinka v pytlíku a průsvitná umělohotná krabice s koláčky z domova:-(Ve přední kapsičce jsem měla ještě hygienické dámské vložky a ty mi už paní vedoucí dovolila nechat tam kde jsou:-(Po zjištění,že jsem nic neprovedla,že taška obsahuje jen čistě to co patří mně a moje kapsy akorát mobilní telefon,který byl taky můj se mi ani nikdo slovíčkem neomluvil,já si sesbírala svoje věci a svoje zaplacené pití a opustila kancelář s tím,že jsem těhotná ve třetím měsíci a že pokuď se mi něco stane podám na ně žalobu:-(Takto ponížená,potupená,pořád nechápající co to mělo vůbec znamenat jsem se zařadila se svým zaplaceným pitím zpět do fronty u pokladny,ochotna ho i ještě jednou zaplatit jen abych měla klid a mohla odejít:-( Na to vyšel pan detektiv,tak jsem se ho zeptala jestli mně laskavě pustí ven anebo jestli mám to pití ještě jednou zaplatit.Neřekl ani slovo a pustil mně...
Věřte,že se mi vše zdálo jako zlý sen a celou cestou domů jsem probrečela zatím co lidi na mně nechápavě koukali... celý život žiju poctivým životem,vše poctivě platím a nikdy jsem si nedovolila vzít co mi nepatří a stejně jsem padla do spárů této společnosti a hlavně do spárů zakomplexovanýho starýho slizouna,který si potřeboval na někom dokázat v mých očích jen svojí hloupost:-(a zatím co mně ponižovali,nechali se třást hrůzou a vysypat svojí tašku na špinavou podlahu,někdo si vesele kradl a spokojeně odešel...
Snad pochopíte,že na tohle nejde jen tak zapomenout...Sice se mi Futurum Kolín omluvili,stejně tak revizní kontrola v Bille a slíbili vysoký postih všem účastníkům,ale otázka je jestli tomu tak opravdu bude a jestli tito lidi nebudou kazit den a život někomu dalšímu dál...

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 14.11.2009 14:16
     

    M2103:

    Mně se před lety stalo, že mě okradli v Lidlu při čekání u pokladen a personál mi nedovolil od nich ani zavolat policii ani ji nechtěli zavolat (měla jsem téměř vybitý telefon.... Jednání hovad, co budu povídat. angry smiley

    Když jsem byla již doma v klidu, napsala jsem to stejně, jako ty sem a poslala na jejich zastoupení v ČR

    a to jsi měla vidět ten frmol! Jen jim to pošli. Nic tě to nestojí a ať dostanou přes prsty, aby se začali chovat k lidem s respektem! Nedej se!

     
  • Autor: Reklama

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

     
     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 14.11.2009 14:27
     

    M2103 - pošli a dej pak vědět, jak jsi dopadla. Chodím do Futura do Billy často, detektivy tam vídávám - v uniformách s vysílačkama, ale nikdy jsem tam nic podobného nezažila...

     
  • Autor: M2103
    Status: nováček

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 14.11.2009 15:35
     

    zuziberka - ten mistr detektiv právě nebyl z ostrahy v uniformě jak tam pobíhají s vysílačkama,ale člověk,který byl přímo v Bille oblečený v civilu (vytahaný svetr,nějaké kalhoty a na pohled nesympatický slizoun),pobíhal tam s košíkama,prostě jako pomocná síla,Mám z něj pocit,že jsem asi nebyla první komu tohle udělal a že to zkouší třeba na holky a je zvyklej,že mu tu tašku ukážou,ale u mně šlápnul vedle na plné čáře,byl překvapen,že vyžaduji policii.

    Díky holky za povzbuzení,stížnost jsem podala hned a i podnět k šetření na ČOI,protože zachvíli se budeme muset bát jít i nakupovat,aby jsme už jen svojí přítomností někomu nevadili

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 14.11.2009 16:39
     

    M 21....a udělali s Tebou v kanceláři zápis? Na tom bych zase trvala jááá.coffe smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 14.11.2009 17:14
     

    Zažila jsem něco velmi podobného v drogerii Rossmann. Byla jsem o dost mladší a nedokázala jsem klidně zareagovat, policie mě vůbec nenapadla, jen jsem byla hodně nepříjemná, trochu jsme tam na sebe hulákali, lidi se seběhli, bylo to strašný. Cítila jsem se jako prašivej pes a taky jsem celou cestu domů řvala a klepala se, přesně jak píšeš. Trvalo to několik měsíců, než jsem měla znovu žaludek do toho krámu, kde byl tenhle..., jít. Napsala jsem článek do novin, ale nakonec nevyšel - kamarádka, která v tom obchodě pracovala, mě přemluvila, ať mu nekomplikuju život - a ujistila mě, že je to dobrej chlap a že jen dělá, co musí... Ale ta hořkost už ve mě zůstala. Fakt hnusnej, HNUSNEJ zážitek. A omluva žádná. Doufám, že mě to vycvičilo a že bude-li nějaké příště, budu se už umět bránit. thumbs up thumbs up thumbs up thumbs up

     
  • Autor: M2103
    Status: nováček

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 14.11.2009 17:44
     

    Stano-přesně moje pocity stydlin smileynavíc strach o miminko confused smileyklepala jsem se jak ratlík a bylo to fakt jako zlý sen sad smileyškoda,že si to nezveřejnila,chlap dobrý - nedobrý i když si koná svojí práci má si jí konat pořádně a nenapádat slušné a poctivé lidi co si jdou svůj nákup zaplatit a když už se tedy splete má se chovat slušně,na tohle není žádná omluva sad smileyjá bych za takovýto karambol v práci letěla na minutu confused smiley

     

    iriska-nic se mnou nesepsali,zřejmě mysleli,že se nic nebude dít a budou to moct zatajit,takže další mínus pro ně,Billa i Futurum se mi omluvili,prý proběhlo velké šetření a budou zahájeny postihy účastníků,ale čekám ještě na reakci ČOI

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 14.11.2009 17:57
     

    tak držím palcethumbs down flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 14.11.2009 18:09
     

    Z LIdlu za mnou přijel týpek z Prahy, pozval mě na oběd a omluvil se mi smiling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 14.11.2009 18:12
     

    tak to Drahuš zírám....to se hned tak nevidínono smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 15.11.2009 01:31
     

    Tak to dámy neznáte Drahušku winking smiley Vidím ji úplně v barvách jak se tam do nich pustila a určitě dodnes litují že ji atakovali. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Stano
    Status:

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 15.11.2009 07:43
     

    Jo, a na místo srazu jsi doufám Drahuško dorazila tím kaminonem, co si ho řídila grinning smiley.

     
  • Autor: Lotynka
    Status:

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 15.11.2009 09:40
     

    Tak takováhle " sranda " se mi stala asi tak v 16. Zadrželi nás jenom kvůli tomu, že máme podezřelou náušnici v nose. Po zaplacení v drogerii na nás vyběhl detektiv nevalně vypadajicí a řek, ať jdeme s ním do zadu. Jasně a mi blbý kačeny s kámoškou šly thumbs up . Tam nás prošacoval a koukal nám do rukávů a do kapes. Vedoucí co u toho byla se na nás sama s šokem v tváři dívala. Domů jsem přišla a všechno ještě za tepla vyprávěla rodičům. Kteří nelenili vytočili číslo a po telefonu milého zlatého hlídače, nebo detektiva, nebo jak se to těmhle cvokům říká, pěkně podusili. Zpíval tam arie, jak v národním.

     

    Ovšem před rokem se mi stala taková podobná příhoda znova u nás v Rossmannu. A to už jsem si na hlavu nasrat nenechala.

    Jsem ten typ zákazníka co chodí a nákup si bere do rukou. A taky jsem ten typ, kterej si tam pro radost vybírá dost dlouho a nakonec odejde jen s balzámem na rty. Tak jdu zaplatit a za mnou takovej usmrkanec v uniformě a že mu mám ukázat tašku. A já jako proč??? Naběhla i paní vedoucí a chtěla to vidět. Povídám, že do zadu s nima nikam nejdu, že já má čistý svědomí. A tady to začalo i když člověk ví, že nic neprovedl, klepat se prostě začnete.

    Ale nic se nebojte se staženým zadkem jsem neodešla. Já jim tam tu kabelku začala předvádět jak na jarmarku a řvala jsem co mi hlasivky stačily...A máme tu jeden exclusivně mokrej kapesník. A ten mokrej, unudlanej kapesník jsem připlácla na pult. A dál jsem pokračovala v rozčílení se vším mlátit a komentovat co s kabely vyndavám. Když viděla vedoucí, jak si to patřičně lidi užívají a jak mi fandí, rudá utekla kamsi do zádu. Na to já se otočila za tím šmírákem sociálního zjevu a dost povýšeně mu povídám " Mám pokračovat, nebo tady ten šmírung kurva stačí???"

    Se otočil a utek mezi regály. Žádná omluva se mi nedostala. Naskládala jsem si věci zpátky do tašky a zvolala přes celej krám, že vizáží vypadá on, že by krad. A práskla jsem za sebou dveřma.... ono to nešlo ty dveře se pomalu zavírali grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    Kdybych tenkrát nepospíchala, trvala bych na tom ať tu policii zavolají. Nic by se mnou neprovedli. Byla jsem nevinná a obávám se že policie nebude vyjíždět kvůli předtuše kdejakého hlídače.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Lotynka (15.11.2009 09:43)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 15.11.2009 09:45
     

    Loty, se z tebe picnu... a do toho krámu ještě někdy.. jdeš??? grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: SE SLUŠNOSTÍ A POCTIVOSTÍ NEDOJDEŠ NIKAM:-(

    Datum: 15.11.2009 09:47
     

    Mně se stalo jednou v Hypernově, že mi mladej hodil do kabelky nějakou sušenku a při placení "vykukovala" z tý tašky (jenže si toho všimla pokladní, já nikoliv). Ona byla naštěstí taková taktní a zkoumavě se ptala: Ta sušenka co? a já: Ježiši, no tu platíme!!! winking smiley Paní byla zřejmě inteligentní a došlo jí,že bych byla padlá na hlavu, abych platila nákup za tisícovku a kradla přitom takhle "nápadně" sušenky za 14 Kč... Takže se jen chápavě usmála a veřejná propíračka se nekonala.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.