čtvrtek 25. dubna, 19:45 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Evca
Status: expert
www.evciny-stra..

Samozavlažovací truhlíky a nádoby

Datum: 08.07.2009 16:23
 

Vzhledem k tomu,jak dopadla moje květena po manželově péčiangry smiley ,zvažuju nákup samozavlažováků.Na netu jsem našla různé typy,tak by mě zajímalo,jaké máte vy a jak jste s nimi spokojenéplease smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 08.07.2009 16:35
     

    Evco ja mam klasicke z OBI nebo Bauhausu to uz presne nevim, na 2 stranach maji takove zlabky do kterych se vlije voda a rostlinky si ji pak prubezne odcerpavaji...jsem s nimi spokojena. Byly o trochu drazsi nez klasicke truhliky ale clovek to ma na vic let takze v pohode...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 08.07.2009 18:39
     

    Tuším, že jedna taková diskuze už tady byla, ale nemám momentálně čas hledat. sousedka si chválila Siesty, jen mně se moc vzhledově nelíbily. Ale co do funkčnosti asi fakt dobrý, protože ten rok, co v nich měla balkonovky, tak byla v ulici co do pěstění bezkonkurenčně nejlepší thumbs down thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 08.07.2009 19:01
     

    Tuším, že byla zmínka někde ... a nějaké odkazy jsou i truhlících..Samostatná diskuze tady asi není..Vím, že jsem tam psala které mám..No ale dohledat to v těch stovkách stránek to teda nevím.. grinning smiley

     
  • Autor: beruska007
    Status:
    www.jarcinystra..

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 08.07.2009 19:03
     

    Já mám ty samý co Suee, už je mám třetím rokem a jsem moc spokojená thumbs down winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 08.07.2009 19:06
     
    p1120851x.jpg

    tuším, že chválené byly i samozavlažováky od Lebiše, já mám od něj jen tu obří nádobu na nohách..

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 08.07.2009 19:06
     

    Evčo, já mám tyhle a jsem spokojená.

    Nejsou ani drahý. U nás je mají ještě o něco málo levněji, než na těhle stránkách.

    [images.google.cz]

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 08.07.2009 19:28
     

    [www.czprodukt.cz]

    [www.plastia.cz]

    [www.plastkon.cz]

    Tak já mám tyto..

    Ty první mám nejdéle a nejvíc..Jsem s nima maximálně spokojená, dobře se doplňujou. V případě přemokření se dobře vylejou..Jen teda nejsou na to je postavit na zem..to se fakt blbě dolejvaj.

    Druhej mám ma zemi na popínavky asi metrovej

    A ty třetí jsou přemisťovací... grinning smiley .tím že se zalejvaj vrchem, jak je kde přesunu a otočím..

    Do obyčejnejch bych už nešla.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 08.07.2009 19:46
     

    [www.lebis.cz]

    Tady jsou ty od Lebiše...Ty jsem si dva pořídila jako první někdy tak před 15 léty, ale nevyhovoval na zábradlí ani na parapet, překlapoval se. Na zem v pohodě, mám tam jeden dodnes. Na zábradlí asi je nejlepší ten košík.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 18.03.2010 13:48
     

    Tak přesně ty jsem si koupilathumbs down thumbs down ,akorát tedy cena byla malinko vyšší než 99 Kčeye rolling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 18.03.2010 14:04
     

    co znamená ta flaška

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 18.03.2010 15:00
     

    Dají se sestavit dvěma způsoby(na flašku a bez ní),ta flaška se dává,když třeba odjíždíš na dovolenou,postavíš jí,uděláš asi cm nad dnem dirku a ona postupně dolévá voduflower smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 18.03.2010 15:07
     

    Evi dík...zas jsem chytřejšígrinning smiley

     
  • Autor: frajman
    Status: nováček

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 18.03.2010 17:23
     
    truhlik_perokresba 1-2.pdf

    Dobrý den.

    Lahev slouží jako přídavná nádrž v době velkých veder nebo při odjezdu na dovolenou. Ze 4 litrů na 5,5 litrů zálivky. A to když jsou již rostliny vzrostlé.

    Funguje to následovně:

    Do lahve u dna propíchnete otvor cca 8 mm průměr ( nožem, nůžkami). Naplníte lahev vodou a zašroubujete uzávěr. Pak postavíte dnem dolů do nádoby. Dole z otvoru začne „užbluňkávat" do chvíle než hladina v nádobě dosáhne úrovně otvoru.

    Když rostliny trochu upijí tak zase ukápne do nádoby a v lahvi vystoupá vzduchová bublina.

    Tento způsob odpouštění vody z lahve výrazně pomáhá prodloužit dobu závlahy. Zejména v době, kdy už jsou rostliny velké a mají velkou spotřebu, jestli v polovině sezony porostou ještě více do krásy nebo jestli seschnou a je lepší je zlikvidovat a vyhodit. Vy máte nádherné převisy květin až do začátku listopadu zatím co třeba sousedka jen do července, pokud je sluníčko spálí.

     

    Přeji mnoho zdaru.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Danka

    Re: Samozavlažovací truhlíky a nádoby

    Datum: 29.03.2010 11:57
     

    Dobrý den,

    sháním samozavlažovací truhlíky a tak jsem dala na vaše rady a objednala si truhlíky frajman.

    Vypadají velice dobře a opravdu je cena 99,- a to se mi zdá jako suveréně nejlevnější.

    Zkusím v nich pěstovat cherry rajčátka smiling smiley

    Přeji všem pěstitelům hodně úspěchů.

    Danka

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.