čtvrtek 25. dubna, 07:39 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Sagina subulata

Datum: 15.05.2007 21:53
 

Nalákala mě Keria, tak jsem sháněla a sháněla, až jsem sehnala. Zatím jsem koupila tři zlaté a dvě zelené a zkusím je dát někde pod rododendrony a azalky jako okraj záhonu. Keria, myslíš, že se to bude k těmto rostlinám hodit? Zatím moc nemám představu, jak to bude vypadat, až se to pod nimi rozroste... Ale tím bych se potom vyhnula i mulčování rododendronů, když to nemají moc rádi a rozhrabování kůry psem smiling smiley. V zahradnictv mi řekli, že se rozrůstá dost rychle, tak uvidíme.


Sagina subulata Aurea

Klikněte pro zvětšení Nízká kobercová skalnička s velmi jemným a hustým olistěním, výška 2-5 cm. Jarní přírůstky jsou žluté. Květy drobné bílé. Slunce až polostín, vlhčí písčitá půda. Ideální pro vyplnění skalních štěrbin a mezer.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 14
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 28.09.2012 07:23
     

    Příklady dalšího možného využití saginy Je to z této stránky [www.zielone-serce.zieloneblogi.pl]

     

     

    Já už saginu také mám, moc by se mi líbilo, kdyby mi obrostla kamenné schody u ohniště, ale je to pod dubem, bude tam už na ní asi bude dost stín a sucho. Zkusím tam dát kousek, zbytek radši jinam a uvidím. Projížděla jsem celou tuhle diskuzi a tak si zase stýskám, že už sem nechodí Keria, její zahrada se mi moc líbila.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Sagina subulata

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 28.09.2012 08:01
     

    Peefko, taky na ní moc myslím.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 28.09.2012 11:22
     

    Já pokaždé, když "renovuji" saginu, tak si vzpomenu, kolik rad mi dala love smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 28.09.2012 11:47
     

    Tak do dneška jsem nevěděla o čem je tady řeč. Já mám tuhle příšeru rozlezlou všude a likviduju to jako mech. Marně angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 28.09.2012 11:48
     

    Vladko, kolegyně na tom byla stejně, když jsem k ní přišla na návštěvu, zuřila, jak to furt vytrhává a roste to jak šílené. Poradila jsem jí, ať to zasype rašelinou, zalévá a dneska jí každá návštěva obdivuje, co to má kolem kytiček za KRÁSNÝ mech winking smiley thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 31.05.2013 18:46
     
    010.jpg

    tak se pochlubte, mě vyrazila jak o závod winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 31.05.2013 20:53
     

    Myslím,že tohle počasí jí svědčí, taky ji mám pěknou. Ale já ji stále ze stran reguluji, tak takový pěkný plac nemám smiling smiley.

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 31.05.2013 22:17
     



    Anavi napsal(a):

    Myslím,že tohle počasí jí svědčí, taky ji mám pěknou. Ale já ji stále ze stran reguluji, tak takový pěkný plac nemám smiling smiley.

    Ahoj Ivo, mohla bych poprosit o zaslání odřezku/ů k vysazení, jestli jich máš dost? Poštovné samozřejmě uhradím (převodem). Díky :-) .. zdraví jmenovkyně

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 31.05.2013 22:19
     

    Co odříznu, tak přemísťuji dle potřeby jinam, takže zatím nevyhazuji nic, se přiznám... Mám ji totiž na víc místech. A jsou to takové kousíčky, že by to za posílání opravdu ani nestálo. stydlin smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 31.05.2013 22:21
     

    To je v pohodě, dík za odpověď. Nemůžu ji nikde v okolí sehnat ...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 09.06.2013 17:17
     
    005.jpg

    začíná kvést

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 09.06.2013 18:51
     
    021.jpg

    Dole pod netřeskama, letos je tmavá sagina hezká, ta světlejší nalevo moc dobře nepřezimovala, jsou spojené

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Sagina subulata

    Datum: 10.06.2013 14:04
     

    Nabo, to je krása. Ty netřesky normálně tou saginou prorůstají?

     
  • Autor: naba
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 10.06.2013 15:21
     
    005.jpg

    Nene, původně to bylo všechno kousek od sebe, letos se to nějak rozrostlo a spojuje smiling smiley

    Loni byla po zimě hrozná, na straně 9 jsem dávala fotky jak vypadala a jak se postupně vzpamatovávala.

    Letos dostala zabrat zase ta světlejší.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil naba (10.06.2013 16:45)
     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Sagina subulata

    Datum: 09.08.2013 12:12
     
    p8040011.jpg

    Tohle jsem koupila jako saginu mini,nevíte jestli je to mrazuvzdorný? Narůstá to docela dobře, už je to trojnásobný oproti tomu květníčku v kterém to bylo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.