pátek 29. března, 00:35 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: verikana
Status: nováček
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

rýma

Datum: 13.09.2010 19:44
 

ahoj, prosím neví někdo o nějakém osvědčeném léku na rýmu?

Díky za odpovědi

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: rýma

    Datum: 14.09.2010 23:11
     

    Trixi, na zimu to teda nevím, jestli ti to zabere.. grinning smiley Musím zaťukat, od alergie na zimu mám 20 let klid..v deseti jsem s tím byla 6 týdnů ve špitále, jak pokusnej králík, zkoumali, co zabere.. grinning smiley

    Teď vážně, nic to není, jen překonat první "divnej pocit", než to člověk zkusí poprvé..Do misky si udělám roztok, jak jsem psala. Pak jednu nosní dírku zacpat a druhou to nasát, tak až ti to projde všema cestama skrze skončí v puse a vyplivneš. To stejné opakovat u druhé..U mě to stačí většinou jeden den, tak dvakrát, maximálně třikrát zopáknu a mám pokoj. Jak mám ucpanej nos od alergie, nebo náhodou začnu mít trochu rýmu.., tak neváhám a aplikuju..

     
  • Autor: Reklama

    Re: rýma

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: rýma

    Datum: 14.09.2010 23:16
     

    Tý jo, mi to přijde hodně drsný, měla bych asi pocit, že se utopím... ale jestli to zabírá... winking smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: rýma

    Datum: 14.09.2010 23:53
     

    No to je teda matroš, ale zkusim to. Já teda nemám tu pravou alergii na zimu, ale jen co se takhle ochladí, tak do doby než se zas začne oteplovat, nedám kapesník z ruky. Nejhorší je, když přestanou zabírat kapky, z nosu teče jak z kohoutku, to jsem pak ochotná zkusit cokoliv a za zkoušku nic nedám. Přinejhoršim mi to poteče i ušima. grinning smiley

     

    Ještě jsem zkoušela jednu metodu, to se nakapou kapky na tyčinku do uší a strčí se to hluboko do nosu tak, že kouká z nosu jen kousíček, tak daleko jsem ale nedošla, protože sem se bála, že si kejchnu a vypíchnu si mozek. grinning smiley Ale kdo to dokáže, tak si to pochvaluje, prý je to bezva na ucpaný dutiny.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: rýma

    Datum: 15.09.2010 00:03
     

    Fakt to nic není, jde jen o to poprvé, překonat to..Je to úlevné, opravdu příjemný pocit na všech těch podrážděných sliznicích..Hlavně nepřesolit a neudělat to moc teplé..Kapky vůbec nepoužívám, už léta je nemám doma ani pro sichr, nepotřebuju je..Dej vědět, až se odhodláš vyzkoušet.. winking smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: rýma

    Datum: 15.09.2010 00:43
     

    Jj dám vědět, před pár dněma jsem se první rýmy zbavila, zatim na to stačil Stérimar a pár kapek Nasivinu, ale ono bude hůř. grinning smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: rýma

    Datum: 19.09.2010 22:57
     

    Teď jsem odzkoušela a fakt úleva. Jsem první profukovala tu úplně ucpanou dírku, tak sem natáhla nic, natáhla znova nic, zase a furt nic, tak sem se vysmrkala, natáhla a prolítlo mi to tim nosem tak rychle, že jsem poprskala gauč. grinning smiley S tou druhou už to bylo v pohodě, jsem věděla co mám čekat.. Určitě to budu muset zopakovat, protože to nepovolilo úplně, ale je to znát. thumbs down Příště to zkusim hned a nenechám tu rýmu tak rozjet.
    .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: rýma

    Datum: 19.09.2010 23:00
     

    Radila jsem tuto metodu v práci, kolega pravil, že nic jiného posledních deset let nepraktikuje smiling smiley Prý brutální, ale účinné smiling smiley. On léta závodně plaval, takže ucpaný nos byl jeho každodenní chleba a kdyby měl používat nějaké chemické sajrajty, už by prý byl bez nosní sliznice.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: rýma

    Datum: 20.09.2010 14:27
     

    Tak moje sliznice zatím drží i přes ty kapkový orgie, ale je pravda, že třeba týden nevím co je to čich, než se to vrátí do normálu. grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: rýma

    Datum: 20.09.2010 17:09
     

    Trixi, tak to je prima.. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: rýma

    Datum: 21.09.2010 08:02
     

    Já tu přidám recept na zklidnění sliznic - do nosu si zastrčíte malé válečky ghí (to je přepuštěné kvalitní máslo, vyrobíte si ho doma tak, že máslo na malém plameni necháte rozpouštět, trvá to cca 10-15 minut, pak přecedíte přes plátýnko a ten čistý tuk požíváte, samozřejmě i běžně na jídlo a vaření). Pomáhá to i proti chrápání. Věra

     
  • Autor: helusi
    Status: začátečník

    Re: rýma

    Datum: 17.01.2018 18:13
     

    My máme v poslední době výbornou zkušenost se stérimarem. Používáme ho jak k prevenci tak na akutní rýmu.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: rýma

    Datum: 17.01.2018 20:37
     

    ... už jsem to jsem kdysi dával, ale je to o rýmičce smiling smiley

    Na vojně v roce 1982 měl jeden spolubojovník ucpaný nos. Kamarád povídá:"Buď v pohodě, máma (kdysi měla titul baronka) mi poslala super kapky proti nachlazení z Německa. Máš štěstí, že umím dost dobře německy, tak ti řeknu jak se to užívá." Zíral na návod a povídá:"Do každé nosní dírky 4 kapky - nic na tom není."

    Jak nakapat do nosu?

    Aby to byla tutovka, tak jsme ho vzali dva za nohy, vytáhli hlavou dolů, až udělal stojku a třetí mu to kapal do nosu. 4 kapky do jedné dírky a 4 kapky do druhé, při které se už začal dost cukat. Než jsme dokapali, tak už řval a slzel. Přihlížející vojín pronesl, že hovno vydrží a ať ho nepouštíme, aby to zateklo pěkně do hlavy i když sebou už dost mlátil. Po chvíli se nám vyškubnul a utíkal na umejvárku, kde si sprchou stříkal vodu do nosu a mluvil dost nahlas a sprostě.

    Vzal jsem ty super kapky a dal návod přečíst veliteli čety, který opravdu uměl německy. Opravdu se aplikovaly 4 kapky, ale do 2 deci vody, protože to bylo kloktadlo eye popping smiley ...

    Spolubojovník přežil, ale nemluvil o nás moc pěkně grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (17.01.2018 20:38)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: rýma

    Datum: 17.01.2018 21:07
     

    taku grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: rýma

    Datum: 17.01.2018 21:10
     

    Taku, dóbra fojak, musí něco vydržet,

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: rýma

    Datum: 17.01.2018 21:18
     



    kordula napsal(a):

    Taku, dóbra fojak, musí něco vydržet,

    Kordulko, dobra fojak spravny fojak, ale nebylo to u Stalingradu, ale ve Znojmě.

    Šmarjááá panno, když vzpomenu co jsme tam prožili .... no dětem se s tím chlubit nebudu grinning smiley ...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.