čtvrtek 28. března, 20:34 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a nemoci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Zdraví a nemoci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: piedra
Status: nováček

Ryma a odsavani - jak na to?

Datum: 29.11.2006 11:22
 

Dobrý den,

 

chtela bych vas poprosit o radu. Mame doma tydenni holcicku, je celkem optimisticka, ale trapi ji ryma. Dostali jsme kapky a radu, ze mam odsavat z nosu. No, mam takovou tu normalni odsavacku, dve hadicky a dole takovy kalisek. Problem je, ze nosik je tak maly, ze se s hadickou dostanu je na zacatek a nic moc neodsaji.

Nemate nejake s tim nejake zkusenosti?

Dekuji predem

 

Komentáře a názory

 
  • Status: expert

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 29.11.2006 12:42
     
    Já to dětem nedělala připadalo mi to takové násilné (nesmíš s tím hluboko jen zkraje) čistila jsem jim nosánky stočeným tamponem při troše cviku to jde pěkně.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 29.11.2006 14:24
     

    Jájo, já vím, že je to drastické, ale když má dítě opravdu velkou rýmu, tak dřív nebo později, k tomu odsávání stejně přistoupíš. Je to jediná cesta, jak  to trochu uvolní dýchací cesty, když dítě neumí smrkat.Pořád lepší, než lítat pak na nosní, ušní, krční se zastydlou rýmou.
    .

    Já to tedy dětem dělala. Nerada, ale dělala.

     

    Dokonce jedna moje známa, když kluk už měl rýmu pořádnou, sestavili doma s maželem takovou přípojku k vysavači a to byl teprve fofr, jak to lítalo. Byl už větší.

     

    Pro piedru: je blbý, že je tak maličká a už má rýmu. Abych pravdu řekla, ještě jsem se nesetkala, že by týdenní mimimčo už mělo rýmu. Žádnou radu nemám, prostě odsávejte, i ta troška co odsajete je lepší než nic.

     
  • Status: expert

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 29.11.2006 14:36
     
    Amee bléééé. Mě to děsilo i tou odsávačkou, ale ten vysavač....
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 13.12.2006 19:03
     
    Pozdě, ale přece. Odsávačkou jen to zkraje. A pak smotek namočený v nosních kapkách pro kojence. A určitě nadzdvihnout postýlku, aby mělo mimino hlavičku výš. Lépe se dýchá. Jo a kolem rozvěsit mokré hadry, zvlhčí to vzduch a rýma se lépe spouští.
     
  • Autor: piedra
    Status: nováček

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 17.12.2006 16:35
     
    Ona to nakonec tak uplne obycejna ryma nebyla. Stravily jsme pak skoro tyden v Krci, kde odsavani probihalo pred kazdym kojenim. Dost drsny pohled, protoze sestricky zavadely hadicku tak dobre 5 cm nosem az do nosohltanu. Ale fakt je, ze jinak by se to ven nedostalo. Vsichni doktori mi tam doporucili ten vysavac, ze je to nakonec setrnejsi nez normalni odsavani, protoze ma clovek volnou jednu ruku. Ted jsme si udelali taky takovou konstrukci (da se koupit i v lekarne za 350 Kc) a vzdycky rano vystrikam nosik takovym roztokem a pak odsaji. Samozrejme, ze vysavac musi byt na maly vykon. Radost mi to nedela, ale mam pocit, ze to pomaha. Dekuji za nazory a doporuceni.
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Jitulík

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 10.12.2008 15:12
     

    Dobrý den vám všem já mám docela velký zkušenosti s rýmou už od tý doby co sme přišli z porodnice neustále rýma,odsávání klasicky vytírání nic nepomáhalo,až mi má doktorka poradila vysavač taky sem nemohla pochopit co po nás chce ,ale pak sem to vyzkoušela a mužu říct skvělý nápad tím vysavačem toho vysajete,že tomu ani nebudete věřit co tam vše má.Jitka

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 10.12.2008 15:13
     

    Musím říct, že kámošky všude kolem už jinak než s vysavačem na rýmu nejdou, prý je to dokonalé, rychlé, účinné, ale mně to stejně pořád přijde zvláštní smiling smiley

     
  • Autor: helen
    Status:

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 10.12.2008 18:21
     
    img_6551.jpg

    Vnučka si to už odsává sama , ale to už je dvouletá slečna.

    Ted už tedy smrká sama , ale stejně se chybička vloudila a včera jí píchali ouškathumbs up

     
  • Status:

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 10.12.2008 18:27
     

    Zatím nemám žádné děti a tyhle problémy jsou mi tedy cizí... Ale fakt koukám, jak jde využít vysavač. eye popping smiley To by mě v životě nenapadlo. Nicméně, hlavně, že to funguje.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 10.12.2008 18:44
     

    Taky zírám jak tele na nový vrata...u nás teda problém s rýmou žádnej nebyl..nevlastnila jsem ani odsávačku...

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 10.12.2008 18:47
     

    Ségra na mou radu, taky odsává vysavačem, je to rychlý a účinný.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 10.12.2008 19:44
     

    My jsme taky problémy s rýmou moc neměli,zato obě holky jako malé měly šílenou hrůzu z vysavače,tak bych do toho ani nešladrinking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Ryma a odsavani - jak na to?

    Datum: 10.12.2008 20:27
     

    Kamaradka ma nekolikamesicni holcicku a taky jedine s vysavacem, nemuze si to vynachvalit, sice ta odsavacka je nekolika nasobne drazsi ale pry to stoji zato, bojujou s rymou docela casto thumbs up

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a nemoci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.