pátek 19. dubna, 15:41 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ryby

Datum: 24.08.2007 18:21
 

Už jste dělali venku na grillu rybu? Dám vám typ:

Vykuchanou rybu vymažeme marinádou z:

koření na ryby od Kotány

šťáva z celého cirtónu

trošku olivového oleje (obyčejného)

Pak jí pomažeme tím samým i z venku

Rybu zevnitř vyplníme natí libečku. Hodně!

 

Grilujeme cca 10 minut po každé straně mls smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ryby

    Datum: 25.08.2007 08:18
     

    Teda! Žádné ryby, jo?

    Žádné recepty, jo?

    Rybyčky nepapáme? grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Ryby

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Ryby

    Datum: 25.08.2007 08:32
     

    drahuško...papáme. Dokonce rybaříme...ale nějak letos nemáme ryb.lístek, tak není přísun. Nicméně dala bych si na grilu pstruha. winking smiley A nebo uzeného úhoře...naprostá mana!! mls smiley

    Recepty sem hodím, jakmile mi je muž prozradí...to on griluje ryby, to je jeho doména. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Ryby

    Datum: 27.08.2007 14:39
     
    Ryby děláme hodně omezeně. Na Vánoce kapra a párkrát do roka pstruha. Specialita manžela. Dělá to na pánvi, je to tuším hodně jednoduchý recept. Osolit, obalit v hladké mouce, osmahnout, zalít rozpuštěným máslem, do kterého se naseká čerstvá petrželka. Na to nakrájet na kolečka oloupaný citron. Docela bašta.mls smiley
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Ryby

    Datum: 28.08.2007 19:09
     
    My na ryby moc nejsme... smiling smiley
     
  • Autor: vydraaa

    Re: Ryby

    Datum: 29.08.2007 10:56
     

    Take ryby nejím, ale jsem rybář, tak je jenom dělám na grilu a udím pro rodinkumls smiley

     
  • Status:

    Re: Ryby

    Datum: 29.08.2007 11:58
     

    Tak my ryby konzumujeme v jakékoliv úpravě. mls smiley

     

    Na grilu máme rádi makrely.

    Ty odpoledne nasolím a načesnekuji a dám hřbetem dolů, aby sůl prošla masem.

    Pak dáme na gril a špejlema roztáhneme bříška, aby tam šel kouř.

    Děláme je docela dlouho, takže pak mají chuť uzenopečených. mls smiley

     

    Nebo porce mníků nebo jakýchkoliv jiných masitějších ryb potřeme oblíbenou marinádou. Necháme odležet a pak uděláme na grilu.

     

    Pokud někomu vadí na rybách kosti, nechť vyzkouší Pangasia. Ten je naprosto bez kostí ! thumbs down

    Jinak pečenáče, uzenáče, kyselé ryby, sardinky, tuňák ! mls smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Ryby

    Datum: 06.08.2008 12:25
     
    recepty_maso - ryby 1.doc

    při brouzdání internetem jsem narazila na tyto recepty - přikládám v příloze - a jelikož se u nás ryby jí hodně často, tak určitě něco z toho vyzkouším mls smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Ryby

    Datum: 10.08.2008 09:08
     

    Tak mi ryby taky radi mls smiley mls smiley pstrouzek privezeny rovnou z rybarny (sami teda nechytame smiling smiley ) pomatlat marinadou a sup s nim na gril...zitra se chystam na 2dny na chalupu tak me to laka ma byt krasne takze grilco je jasny grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Ryby

    Datum: 01.06.2009 16:33
     

    krásné odpoledne,

    jsme ráda, že sem Drahus hodila téma rybiček, páč věřím, že mi někdo poradí. please smiley

    V jedné thajské restauraci jsem ochutnala kousky pangase, který byl obalený v jakémsi těstíčku a osmažený. Celé to pak bylo smícháno s různými druhy zeleniny a podáváno s rýží a byla to lahoda mls smiley . Ráda bych to zkusila i doma, ale nějak nemám odvahu právě na to těstíčko - nemáte někdo radu, jak ho připravit?

    Díky moc za rady. thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Ryby

    Datum: 01.06.2009 17:19
     

    V těstíčku nevím. confused smiley

    Já pangase obalím v hladké mouce smíchaně se sladkou paprikou. Když je ryba mražená, nechám ji rozmrznout a trošičku vysuším, aby nebyla plná vody. Osolím a obalím ve výše uvedené směsi a zprudka osmažím. Je výborná s brambůrkem a zeleninou mls smiley

     
  • Status:

    Re: Ryby

    Datum: 01.06.2009 17:39
     

    Ejko, já bych asi zkusila hl. mouku, vajíčko, škrob, a víno a asi i sojovku, nebo spíš rybí omajdu. Ale nevím, rybu jsem takto nikdy nepřipravovala. Něco podobného dělám na maso, kde ale jako tekutinu dávám pivo. To mi ale k thajské kuchyni moc nepasuje, tak bych to nahradila asi vínem. smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Ryby

    Datum: 01.06.2009 17:58
     

    Někde v receptech určitě najdeš inspiraci na těstíčko. Já jsem ochutnala na Madeiře rybu v těstíčku a na ní byl ještě menší banán podušený v pomerančové šťávě. Zajímavá kombinace a moooc dobrá. Jinak z těch ryb bez kostí bych doporučila máslovou rybu (butter fish). Já mám ryby nejradši s nejjednodušší přípravou, aby se nepřehlušila jejich chuť. Často dávám jen trochu rybího koření, max. lehce obalit v mouce s paprikovou vegetou. Věra

     
  • Status:

    Re: Ryby

    Datum: 01.06.2009 21:34
     

    TO DRAHUS: tuhle úprava znám, u nás se tak dříve dělal kapr a říkalo se tomu kapr po novohradsku. pangas se na tuto úpravu také skvěle hodí, takže všem doporučuju mls smiley

     

    TO NATHANAELLA A SPIKE: holky díky, našla jsem nějaký recept na těstíčko, kde je v podstatě to samé co píšeš ty Naty, takže zítra k večeři to vyzkouším a uvidím co z toho vznikne eye rolling smiley. pokud se mi povede vytvořit cosi poživatelného, tak sem večer hodím postup.

     

    takže ještě jednou díky a těším se na další zajímavé recepty na rybky. winking smiley

     
  • Status:

    Re: Ryby

    Datum: 02.06.2009 18:11
     

    No jestli tenhle kuchařský experiment přežijou naše slepice, zřejmě půjde o zázrak . Na netu jsem ještě včera v noci našla recept na pangase v těstíčku, takže jsem si dnes připravila suroviny a dala se do přípravy. Ač jsem se držela postupu, byla to katastrofa - nemá cenu rozepisovat co se nepovedlo, každopádně jsem "směs" za stálého míchání lila slepicím do korýtka a doufám, že to na nich nezanechá nějaké stopy spinning smiley sticking its tongue out K večeři byl tedy starý dobrý obložený chléb.... Leč mě tento neúspěch neporazí a budu to zkoušet dál.....flower smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.