pátek 19. dubna, 23:25 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Polévky
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Polévky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Rybí polévka

Datum: 22.12.2008 10:08
 

Tak sem s tipy, jak udělat dobrou rybí polívku.

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Majka (22.12.2008 10:39)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Balení dárků

    Datum: 22.12.2008 10:11
     

    No kapra uz mam naporcovanyho v mrazaku neb mi to udelal o vikendu tatinek grinning smiley sami bychom to jaksi nezvladli eye rolling smiley Spis me desi ta rybi polevka co budu delat 24. rano...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Balení dárků

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Balení dárků

    Datum: 22.12.2008 10:20
     

    Proč? Na tom vůbec nic není.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Balení dárků

    Datum: 22.12.2008 10:22
     

    NO ja uz ji parkrat delala i mimo vanoce,mam ji moc rada...ale ty hlavy mi vzdycky obiral tatka,takze vubec nevim jak se s tim obiranim poperu eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Balení dárků

    Datum: 22.12.2008 10:22
     

    Já nemám skoro nic sad smiley, jen máme sežraný cukroví, skoro... confused smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Balení dárků

    Datum: 22.12.2008 10:24
     

    Suee, dáš tam jen to, co se ti bude líbit. Ono se to úplně rozpadne na prvočinitele. Já osobně z hlavy dávám v podstatě jen vývar a do polívky vnitřnosti. Nejradši mám mlíčí, ale myslím, že budem mít zase holku. Jiker je z těch našich obřík jak nadrbáno. Jikry spařím v octové vodě, pak dostanou krásnou oranžovou barvu a rozetřu je od sebe na kuličky.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Balení dárků

    Datum: 22.12.2008 10:28
     

    Myslim ze mam taky jikry winking smiley Mas recht asi se s tim moc obirat nebudu (tatka totiz vybere vsechno!)

    spis mam strach z tech maly kosticek....

    Takze ty ty jikry nepridavas do vyvaru?varis je zvlast? A ten vyvar klasika s korenovou zeleninou?pouzivas ji pak do polevky?

    Jo a cim ji zahustujes?

    Vim ze to do toho tematu nepatri...ale snad to nebude nikomu vadit eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Rybí polévka

    Datum: 22.12.2008 10:28
     

    suee, Majko, tady můžete vařit winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rybí polévka

    Datum: 22.12.2008 10:29
     

    jeden recept na rybí z kapra z netu:

    Rozpočet pro 5 osob: 8 dekagramů zeleniny, sůl, 4 dekagramy másla, 5 dekagramů mouky, játra, jikry nebo mlíčí, rybí hlava z kapra, špetka tlučeného květu, pažitka, 15 dekagramů květáku, 8 dekagramů housky, 1 dekagram másla.

    Do osolené vody vložíme na jemné nudličky nakrájenou zeleninu (nejvíce celeru) a vše dobře povaříme. Hlavu kapra, zbavenou skřelí, zalijeme vodou a vaříme zvlášť asi 10 minut. Maso z hlavy zbavíme kostí a přidáme k zeleninové polévce s proceděnou polévkou z hlavy. Nyní zahustíme polévku žlutou jíškou a dobře povaříme. Vnitřnosti, dobře propláchnuté, nakrájíme, vložíme do polévky a povaříme je nejméně 20 minut. Před podáváním okořeníme polévku tlučeným květem, zelenou pažitkou a podáváme k ní na nudličky nakrájenou a na másle usmaženou housku. V polévce můžeme povařit i na růžičky rozebraný květák.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Rybí polévka

    Datum: 22.12.2008 10:30
     

    Jeee super, tak Majko prosim odpovedi sem please smiley please smiley dekuju!! flower smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Rybí polévka

    Datum: 22.12.2008 10:30
     

    Neser, takový to tam bylo hezký grinning smiley

    U nás se právě začínají brousit nože, bude vraždění Mobydicka

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rybí polévka

    Datum: 22.12.2008 10:34
     

    Majko, ty seš akční! winking smiley Jen tvůj úvodní příspěvek teď možná pro nezasvěcené vyznívá poněkud zmatečně grinning smiley Jakože pokud nemaj černý, tak červený nebrat! ... v souvislosti s kaprem trochu překvapivé info grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (22.12.2008 10:38)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Rybí polévka

    Datum: 22.12.2008 10:37
     

    Já? Ty! Šouplas to mimo polívky a já se pak ztratila

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Rybí polévka

    Datum: 22.12.2008 10:43
     

    Já tedy kořenovou zeleninu na nudličky orestuju na másle, pak k tomu přidám nakrájené vnitřnosti a zaleju vývarem z hlavy. Jak se mrkev orestuje, pustí karoten a plívka tak získá krásnou barvu. Jikry spařím v trochu ooctované vodě, aby získaly taky barvu, rozetřu je a dám vařit do polívky.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Rybí polévka

    Datum: 22.12.2008 10:46
     

    Zni to lip nez ta moje priprava v papinaku eye rolling smiley takze asi se budu inspirovat winking smiley

     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Polévky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.