sobota 20. dubna, 10:16 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Tantau

Datum: 05.03.2012 09:35
 

[www.rosen-tantau.com]

[fotki.yandex.ru]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (08.03.2012 16:06)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 13
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 18:44
     
    dsc04773.jpg
    Další fotografie:

    Verunko, tak tady máš jednoho Leonarda u mě na zahrádce a na ten sluníčkovej záhonek si pořiď určitě " kanárka"Landoru a žluťoučkou Friesii. Sice starý sorty, ale osvědčený. První Landora, druhý Friesie.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Tantau

     
     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 20:11
     
    22 028.jpg
    Další fotografie:

    Věruško, je to určitě LdV? mně se zdá ten můj teda jinej, zkus se podívat, porovnat....

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 21:35
     

    Kájo, díky moc za fotku, jen mě to přidalo na odhodlání si ho pořídit a OK, budu mít pro něj chráněné místečko :-) čili oranžády půjdou do rohu za sousedovu přístavbu, sice tam na ně bude svítit celý den, ale budou v místě chráněném před větrem, tam budou chráněné před poledním sluncem stínem hrušně i ty tmavě červené krasavice....a mně se začíná líhnout v hlavě konečně, jak by to mohlo vypadat, sedlo si to akurátně.... díky moc.

     

    A Věruško (snad správně smiling smiley ) díky moc za tipy na žluťásky, zvláště ta Friesie mi připadá kouzelná grinning smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Tantau

    Datum: 21.03.2012 21:51
     
    dsc04657.jpg
    Další fotografie:

    Romi, já ho mám koupenýho asi před 6 lety od Starkla. Dávám ještě další fotky. Ty ho máš takovýho světlýho, zvlášní....... eye popping smiley

    [www.helpmefind.com]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil quendery (21.03.2012 21:55)
     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 07:02
     

    no právě, Věruško, já myslím, že máš nějakou jinou krásku, je fakt tak sytě růžová? u mě je věrná ta první fotka, pak ta poslední, při dokvétání trochu světlá.....květy má takové jako kulaté....nikdy se neotevřou uplně, tudíš ani neopadávají, stářím zhnědnou a musím fiknout....co na to Kája???

     
  • Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 07:39
     
    dscn4729.jpg

    Romčo, máš pravdu. Věrka bude mít jinou krásku winking smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 07:45
     

    že se mi to nezdá, vid, Emilko? Ty máš stejnou jako já thumbs down

    ta Věrčiná je moc ostře sytě růžová....a jiný kvítky....i to uspořádání, ona ta LdV kvete jako polyantka...

     
  • Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 08:00
     
    dscn0527.jpg

    J, barva může klamat, moje fotka je taky trochu přepálená. Ale poskládání okvětních plátků se mi zdá jiná. Věrko, hlavně na té poslední fotce. LdV, má ty plátky takový voskový než se rozvinou.

    Mirek na HMF je má myslím věrně zachycené.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 10:38
     
    p6070159.jpg
    Další fotografie:

    tak já ji mám taky - ale!!! je to podle mně Leonardo da Vinchi Red.- ta má takovou barvu ....mám ji nově koupenou na podzim , ale byla taková - měla jeden květ - nevím jestli přežila - zapomněla jsem i kde je nasazená . .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (22.03.2012 10:50)
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 10:53
     

    Tak vám děvčata tedy nevím, co mi to ten "Štárkl" prodal, ale je zdravá, mám jí už pár let a kvete a to je hlavní ne grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 11:48
     

    Kájo, jdu poprosit ještě o pomoc - hodně se mi tu líbí ve fóru vyfocený žíhaný kultivar - Impresion, žíhané květy nebo dvoubarevné květy se mi obecně moc líbí, neměla bys pro mě, prosím, tip na další kultivary, které jsou v Čechách schopné přežít (případné další podmínky jim zkusím "vyrobit" smiling smiley )

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 13:39
     
    dsc04722.jpg
    Další fotografie:

    Kája sice nejsem, ale mám tip. tongue sticking out smiley Na zahrádce mám veselou Caribii a decentního Henriho Mattise. Ten letošní zimu přežil bez problémů a kvetl do mrazů, jak je vidět. Omlouvám se, že jsem skočila do jiné krabičky - Henri Mattise je od Delbarda / 1997/ a Caribia od Wheatcrofta /1973/ stydlin smiley Ale chtěla jsem poradit.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil quendery (22.03.2012 14:02)
     
  • Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 14:55
     

    Verčo koukni na Růže Delbard

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 15:12
     
    p8150605.jpg
    Další fotografie:

    já mám jen D. Impresion - ta je střihlá u země . dostala na frak od mrazu .. jinak Rose de Cisteriens- ta asi nepřežila .. - foto- Cisteriens , Impresion - ten je Tantau a z Hornbachu

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (22.03.2012 15:14)
     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 22.03.2012 15:37
     

    Věruško, Jájo, díky moc za tip thumbs down

    ...a Caribii je thumbs down thumbs down thumbs down a Henri Matisse je taky moc pěkný kvítko thumbs down

     

    Kájo, díky za zkušenosti, myslíš, že by se tyhle krásky daly před mrazem uhájit nějakou zimní přikrývkou? ...a Impression je krasavec thumbs down , tak doufám, že ti přežil thumbs down

     

    K Delbardovi se jdu ponořit teď, co jsem letem světem viděla, mají krasavice, řekla bych, že tyhle francouzsky v kombinaci s angličankami by nemusely být marná kombinace, ale jak jsem zjistila - třeba Helenka je opravdu kouzelná winking smiley - tak krásných růží je celkem hodně, záleží hodně na tom, jak šikovné holky to budou pro české poměry a hodně půjde o to, jak umí tyhle holky v Čechách zimovat smiling smiley , takže vás budu, ženy, otravovat svými otázkami určitě až do léta grinning smiley smoking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vyrkaz (22.03.2012 15:45)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.