čtvrtek 28. března, 18:19 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Tantau

Datum: 05.03.2012 09:35
 

[www.rosen-tantau.com]

[fotki.yandex.ru]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (08.03.2012 16:06)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 13
  • Autor: Rhea
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 07.03.2012 08:23
     

    Z Lavender Ice jsem totálně hotovson, nádherné květy i barva thumbs down a sametová Blag Magic mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Tantau

     
     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 07.03.2012 12:03
     

    Leni, tak ta je thumbs down thumbs down thumbs down

    Rheuško, posílala jsem ti meilíka, došel ti???confused smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 07.03.2012 16:53
     
    15 035.jpg
    Další fotografie:

    pnoucí barock

     
  • Autor: lanli
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 07.03.2012 17:03
     

    barock uzasnaflower smiley porad se ji branim...ale uz asi nemam silu bojovat dal..grinning smiley winking smiley

     
  • Autor: Vladik
    Status:
    www.wix.com/vla..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 07.03.2012 17:51
     
    erotika.jpg
    Další fotografie:

    Také přispěji jednou.

    To je Erotika u mě na zahradě. Úžasná růže s jedinečnou vůní. Opravdu si své jméno zaslouží.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Růže Tantau

    Datum: 07.03.2012 17:55
     

    erotika je moc pěkná, Vládíku thumbs down

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Tantau

    Datum: 07.03.2012 18:29
     

    Krása thumbs downProč já mám na zahradě červenou jenom Sympathii eye rolling smileyBudu to muset změnit drinking smiley

     
  • Autor: Jevgenija
    Status: začátečník

    Re: Růže Tantau

    Datum: 16.03.2012 12:00
     

    Ahoj holky chci vám něco ukázat, to je loňska Heidi Klum jsou to tří stejně kvalitní sazenice, který jsem zasadila tak abych časem působily jako jeden velký keřík . A teď jarní fotka , jedna má 3 větvičky jedna 5 a jedna jenom jednu, to je divné co?.

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 16.03.2012 14:23
     

    Lidi, vy mě děsíte winking smiley , chystám se na podzim u nového domku založit růžovou zahradu, a tak vás sem chodím na růžová fóra "špízovat" ...a naprosto mě děsí, kolik těch krasavic mi připadá neodolatelných a chtěla bych je mít grinning smiley 

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Tantau

    Datum: 16.03.2012 19:45
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley Růžová zahrada je krásná, taky jsem jí začala loni dávat dohromady. smoking smiley No, chce to udělat seznámek a pak vylučovací metodou vybírat - tedy pokud nemáš u domečku tak aspoň půl hektaru - tak to by s tam vešly všechny flower smiley flower smiley flower smiley

    Ale idea je to krásná a bohulibá, růží není nikdy dost - držím palce love smiley love smiley

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 20.03.2012 14:43
     

    Díky za podporu thumbs down

    Mám v plánu si sem chodit pro rady, tedy pokud vy růžičkářky budete tak hodné a rady mi budete chtít dát grinning smiley Zatím má jen pár základních záležitostí - na růžičky budu mít tak 100-120 m2 plochy okrasných záhonů, na které zřejmě bude slunce svítit celý den, chci je lokovat na dvou místech přes osu naší rovinnaté zahrady (lokace v krajích, takže můžu jít do stupňů) - chci proti sobě postavit protiklady - na jednom místě růžičky v barvách chladných - od bílé po fialkovou (menší lokace) - druhá lokace v barvách ohně - od sytě žluté přes oranžovou po tmavě červenou až do černa. Záhony budu zakládat na podzim, takže substrát si tam lupnu dle rady smiling smiley (čímž netvrdím, že to finančně zvládnu osídlit hned na podzim vším, co bych tam chtěla mít winking smiley ) a co jsem tu brázdila vaše růžičkářská fóra na čumendě, tak vím, že mám slabost pro anglické a staroanglické "baculky", toť vše grinning smiley a předem díky za každou poskytnutou radu.

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Tantau

    Datum: 20.03.2012 17:33
     

    Ta tvoje zahrádka bude jednou určitě opravdu krásná, s těmi barvami to máš pěkně vymyšlené, jen bych tě chtěla upozornit, že červené růže a hlavně ty tmavé se na celodenním sluníčku dost pálí, někdy se stane, že ani poupata nerozkvetou a jakoby uschnou a zčernají. Asi by to chtělo rady od těch zkušenějších, které růže by byly vhodné. Já si na tu červenou moc nepotrpím, takže , bohužel, radit moc nemohu.

     
  • Autor: vyrkaz
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 20.03.2012 18:14
     

    Člověče, to je ťafka, já právě za stěžejní v té "ohňové" části považuji oranžovou a červenou eye rolling smiley Kurnik, to mi nedošlo, díky za to upozornění. Já mám doma v tuhle chvíli jen pět kultivarů - všechno Obi, Hornbach a babi :-)

    Mám tu tmavě červené záhonovo-popínavé, ale ty jsou přes poledne ve stínu, takže s kvetením neměly trable a pak ohnivou záhonovou zakrslici od babi, ta rozkvétá jako černo-červená se žlutým středem a pak už jenom žloutne a žloutne než zavadne, ta je zas v létě mírně přistíněná meduňkou grinning smiley ... no alternativy jsou dvě - a) prosím o radu, jestli nějaký ten tmavě červený až černý kultivar snese plné slunce ....a b) pokud takové kultivary nenajdeme, tak budu muset vymyslet těmhle krasavicím nějaké přistínění třeba obloukem s popínavkami. Jestli vás někoho napadne něco dalšího, budu moc ráda za každou radu i pomoc please smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 20.03.2012 19:18
     
    p9230248.jpg

    [www.tuincentrumlottum.nl]ˇ - Vyrkaz tady máš odkaz poměrně levných růží z Holandska . podívej se jestli je tam tmavá angličanka Mustead Wood- ta je odolná na slunce i na zimu . přitom je to krásná tmavá sametová , velmi voňavá růže .jiné tmavší má m na dopoledním slunku . růže potřebuje 5hodin slunce -- celý den - nevím - má sousedka . prosperují , ale taky záleží na půdě a vlhkosti ..

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 20.03.2012 19:22
     

    Jevgeni zajímavé eye popping smiley . moje růže jsou po zimě velmi špatné . u angličanek čekám jak se vyvrbí a taky popínavky .. čajovky jsem vztekle filkla všechny u země . která nevypučí tak jde ... mám nějaké nové růže nakoupeny - tak je nahradím , chce to ale vyměnit půdu .. smoking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (21.03.2012 06:19)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.