středa 24. dubna, 22:54 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Tantau

Datum: 05.03.2012 09:35
 

[www.rosen-tantau.com]

[fotki.yandex.ru]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (08.03.2012 16:06)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 13
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 08.07.2013 18:04
     
    p6130070.jpg

    moje Rokoko se letos úžasně vydařila . vyrosla až nahoru na oblouk , propletená klematisem W.Niké . kvetla dost brzy - je už dávno ostříhaná a má výhon s kyticí poupat . pokvete podruhé flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Tantau

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 08.07.2013 20:09
     

    Kájo thumbs down , kolikpak máš celkem oblouků?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 08.07.2013 20:58
     

    oblouků mám prosím devět -ale ne všechny jsou obrostlé až nahoru .ještě to musím dotáhnout .. winking smiley .

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 08.07.2013 23:09
     



    kaaj napsal(a):

    oblouků mám prosím devět -ale ne všechny jsou obrostlé až nahoru .ještě to musím dotáhnout .. winking smiley .

    thumbs down Musí to být krása. love smiley

     
  • Autor: oluschka
    Status: nováček

    Re: Růže Tantau

    Datum: 24.07.2013 20:01
     
    dsc_0179.jpg

    Amulet. Neúnavně kvetoucí, sluncem vyšislá světlejší barva.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 24.07.2013 21:57
     
    dscn5780 ashram.jpg

    taky Tantau -

     
  • Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 24.07.2013 23:32
     

    Božský Ashram love smiley

     
  • Autor: tineli
    Status: nováček

    Re: Růže Tantau

    Datum: 05.09.2013 14:19
     
    fotografie0763.jpg

    Marie Theresie :-)

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 05.09.2013 17:52
     
    dscn4424 mariatheresia.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley Mariatheresia je nádherná růže ..jsem z ní překvapená .. mám ji druhý rok a byla překrásná . má teď znovu poupata .snad ještě stihne vykvést .. poprvé kvetla velmi dlouho a bohatě ..

    třetí f- při dokvétání .

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 05.09.2013 20:24
     

    Máte je holky nádherné! thumbs down

     
  • Autor: mismar
    Status: nováček

    Re: Růže Tantau

    Datum: 05.09.2013 21:49
     

    Holky, objednala jsem si z DE katalog Tantau, mate nekdo? Jak moc mam brat vazne oznacovanou mrazuvzdornost?

    Kaaj, ty mas tu Giardinu bozi, v katalogu ma jen 2* .... nevymrza?

    Jsem zacatecnik, tak proto mozna uplne blba otazka :-)

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Tantau

    Datum: 05.09.2013 23:07
     

    Mismar, katalog mám také. Asi bych se ještě podívala na zónu uvedenou u té které růže na Help me find a pak ještě na Rosebook.ru - leckdy je dobře porovnat. Nevím, jestli tohle nemáš, ale Havlis má docela názorně uvedené zóny u své nabídky. Tak je sem dám, jo ? flower smiley

    1. NAJDĚTE SI NA MAPĚ SVOU ZÓNU

    Nejdříve si najděte svou lokalitu a k ní patřičnou zónu. Následující tabulka nabízí některé příklady měst a jejich regionů. Pokud není vaše město uvedeno, stačí vzít si obyčejnou mapu pohoří a nížin a podívat se, čemu se vaše oblast nejvíce blíží. Zóna 6 je ještě rozdělená do dvou skupin, kde 6b jsou větší města s akumulovaným teplem, takže zásah i extrémního mrazu je velmi krátký a pro rostliny bývá neškodný.

     

    zóna

    Celsius

    místa u nás a na Slovensku

    5a

    -26.2 až -28.8
    °C

    Pelhřimov, Jihlava, Velké Meziříčí, Havlíčkův Brod, Polička, Dačice, Šumperk, Trutnov, Vimperk, Prachatice, Zakopane, Liptovský Hrádok, Poprad, Brezno

    5b

    -23.4 až -26.1
    °C

    6a

    -20.6 až -23.3
    °C

    Český Krumlov, Tábor, Písek, Třeboň, Jindřichův Hradec, Hradec Králové, Strakonice, Žamberk, Bruntál, Děčín, Karlovy Vary, Rožňava, Banská Bystrica, Prievidza, Spišská Nová Ves, Martin, Žilina, Bardejov

    6b

    -17.8 až -20.5
    °C

    České Budějovice, Plzeň, Beroun, Louny, Litoměřice, Česká Lípa, Kolín, Mladá Boleslav, Klatovy, Liberec, Jičín, Pardubice, Kutná Hora, Teplice, Most, Michalovce, Trebišov, Košice, Lučenec Ostrava, Opava, Olomouc, Brno - venkov

    7a

    -15.0 až -17.7
    °C

    Praha a okolí, Polabská nížina, Mělník a okolí, Brno město, jižní Morava, Bratislava a okolí až k jižní hranici, Dunajská Streda

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil quendery (05.09.2013 23:10)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Tantau

    Datum: 06.09.2013 06:58
     
    dscn4941 giardina.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley ahoj Mismar - růži Giardina mám 2x - jak je choulostivá ?- no já jsem asi v zoně 5-6 - tu krutou zimu tenkrát omrzla a musela jsem ji střihnout u země .. ale přežila .. ta co je jako keř ten rok kvetla slušně , ale ta co je na oblouku skoro vůbec a jen rostla nahoru ..květů jen pár u její paty . zato letos si to vynahradila .. bylo to něco úžasného . po celé výšce oblouku byla samý květ ..

    ale poslední zimu byla omotána až nahoru béžovou textilkou - vedvoje .. už jsem neriskovala . winking smiley taky ta keřová byla zabalena .- i když ne tak pečlivě .. kvetly teda obě a keřová už opakuje .. na oblouku ještě ne ..kvetla tam velmi dlouho a pak jsem ji po celé výšce ošmikala výhony nakrátko. teď obrazila a nevím jestli to ještě podruhé stihne .

    na poslední f. je ta keřová G .. - fotky jsou z prvního kvetení ..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (06.09.2013 07:00)
     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 06.09.2013 14:07
     

    Kájo, luxusní!!! Z Tantau by Ti měli platit za takovou propagaci. :-))

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Tantau

    Datum: 06.09.2013 14:10
     

    Věrko, díky za přehled zón, myslela jsem, že u nás je to vedeno jako 5b a ono 5a.... je fakt, že to víc odpovídá těm hodnotám, co tu naměříme.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.