čtvrtek 28. března, 12:32 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: luci
Status:

Růže na terase

Datum: 07.03.2007 21:26
 

Co takhle téma růže v nádobách? Už mám za sebou několikátý pokus o popínavou růži na terase, ale zatím nějak prohrávám. Co vy?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Růže na terase

    Datum: 07.03.2007 22:34
     

    Já síce nemám ruže na terase,ale tvoja otázka ma zaujala,tak som mrkla do múdrych kníh a vyčítala som následovné:

    Ruže sa dajú pestovať v nádobách ale doležitá je dostatočná velkosť nádob a to pre miniatúrné ruže minimálne 30-35 cm hlbka,pre väčšie druhy aspoň 40-45 cm.Doležitý je aj výber odrody,lebo nie všetky sa na takéto pestovanie hodia.V knihe sú uvedené následovné druhy ,ako vhodné: Angela Rippon, Anna Ford, Cider Cup, Clarissa, Darling Flame, Gentle Touch, Golden Sunblaze, Hakuun, Peek aBoo, Pretty Polly, Red Ace,Trumpeter

     Ruže typu"rambler" a čajohybridy a floribundky v nádobách neprospievajú.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže na terase

     
     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Růže na terase

    Datum: 08.03.2007 10:03
     
    obr 006.jpg

    Anny... a nevíš, prosím tě, jestli je už teď mám něčím přihnojit? Od loňska mi přezimovaly dvě popínavé růže (růžová Lawinia a žlutobílá - jméno už nevím), teď docela bohatě raší, tak nevím, jestli je mám už teď hnojit a případně čím.

    Předevčírem jsem si udělala radost a koupila si miniaturní růži Sea Foam. Jestli to dopadne tak, jak si přestavuju, bude to nádhera.

    obr 006.jpg

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Růže na terase

    Datum: 08.03.2007 17:33
     
    Luci,kniha uvádza,že hnojiť sa má dvakrát ročne.Já by som s tým počkala,než sa úplne preberú,aby boli v plnej vegetačnej sile.
     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Růže na terase

    Datum: 10.03.2007 17:36
     
    Tak jsem právě zjistila, že mí dva největší favorité Rosai banksiae alata a R.b. alba jsou ramblery - tudíž nevhodné do nádob. sad smiley No koupila jsem je loni koncem léta, tak kdyby šly nějak do háje, daruji je s těžkým srdcem mámě. Ale loni tak nádherně kvetly. A nemají trny.
     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Růže na terase

    Datum: 27.03.2007 12:01
     
    Máte někdo zkušenost s černí u růží - nebo jak se ta bestie jmenuje. Už ty mladé lístečky u minirůže mají takové kulaté černé skvrny. Čím to mám postříkat?
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Růže na terase

    Datum: 28.03.2007 14:45
     
    Luci,nemože to byť toto: [webzin.floreus.net] ?
     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Růže na terase

    Datum: 28.03.2007 22:49
     
    Anny, to je ono. Díky moc, už jsem zakoupila Dithane a jdu na něj, na potvoru škaredou.
     
  • Autor: tannna
    Status: nováček

    Re: Růže na terase

    Datum: 07.04.2007 20:03
     
    luci, jak se máš????
     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Růže na terase

    Datum: 08.05.2007 10:38
     
    obr 231.jpg
    Mořská pěna začíná dělat čest svému jménu.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Růže na terase

    Datum: 08.05.2007 11:48
     
    Luci, nechci Tě strašit, ale mě stála černá skvrnitost všechny růže od Starkla. Musela jsem je zlikvidovat. Nepomohla mi žádná chemie a když jsem nechtěla přijít i o ostatní, šly do ohně. Stále se to vracelo a listy po té opadaly a byl to děs, běs. Někdy je to prý také tím, že jsou růže blízko u sebe nebo nemají dost "vzduchu" Taky se to přenáší z rybízu ( prý)thumbs up
     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Růže na terase

    Datum: 08.05.2007 11:51
     
    obr 235.jpg
    Toto je můj marod s černí. Zdá se, že se z toho dostala (ťuk ťuk ťuk do dřeva).
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.