pátek 29. března, 00:35 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Růže, královny zahrady 2

Datum: 11.09.2014 11:29
 

Stará diskuse už zlobí, tak používejte tuhle novou :-)

Rady od Věrky

Jj střihání růží, taky jsem v tom ze začátku měla bamboračku - přečetla jsem si o tom v různých knížkách, ale nakonec jsem z toho vyvodila selským rozumem a tak trocchu šestým smyslem tohle.

1. Popřemýšlím, které růže mi kvetou jednou a které opakují květení. Na ty co jen jednou, na jaře nesahám - maximálně oškubu zbylé listí, popřípadě zastřihnu trochu konečky nebo pomrzlé větvičky, ale to většinou nehrozí......jinak se jimi zabývám až v létě po odkvětu.

2. Ty ostatní si rozdělím na pnoucí a ostatní. Pnoucí, jak píše Kája taky nestřihám, jen sem tam, když jsou hnědé suché nebo namrzlé větvičky.

 

3. Ostatní si rozdělím na ty s velkými květy a na ty s menšími - mnohokvětky . Ty velké šmikám tak na 15 cm a ty mnohokvětky tak na 20 cm. Protože na zahradě nepěstuju žádné sadové velké keře, jen mám pár Angličanek, tak ty šmiknu asi na polovic. Pokud jsou růže pokryvné nebo ty skalkové, tak ošmikám šípečky a nechám být.

 

4. Samozřejmě, pokud je nějaká větvička suchá, hnědá, uvnitř není hezky zelená, ale má hnědý/namrzlý / prostředek, tak šmikám až do zdravého dřeva.

 

5. Stříhám až opravdu kvete zlatý déšť, i když jsou už některé růže pěkně napučené, třeba mají i lístečky a člověku je to líto. Nebojte ony to dohoní. Ty šmiklé klacíky, kdy je nechci vyhodit, tak některé prostě píchnu vedle "matky" a čekám, jestli zakoření - už je ničím nepřikrývám, když se povede, buď mám větší keřík nebo mám na rozdání pro přátele.

 

6. A hlavně se koukám na nebe nebo do kalendáře, šmikám jen když ubývá měsíc, to růžičkám nevadí. V opačném případě by nemusely růst nebo taky uhynout.......

 

No je to rada taková "nevědecká", ale na mojí zahradě to mám vyzkoušené a držím vám palce. Hlavně se střihat nebojte. Jeden můj kamarád, docela úspěšný růžař, vždycky říkal : "S růží je to jako se ženou, čím víc jí řežeš, tím je krásnější".... samozřejmě od nás za to dostal vždycky nějaký lepanec, ale u růží to platí drinking smiley drinking smiley flower smiley flower smiley flower smiley

Rady od Kaji
ahoj - tak která je která si musíte určit samy - čajovky (mají třeba větší listy) - tzn velkokvěté se stříhají nízko . na 3-5 oček . poslední horní očko musí koukat z keře ven , aby nerostlio dovnitř . jinak sadové to jsou ty veliké keře i třeba dva metry .- tak ty zkracuju tak na polovic a popínavé se nemusí stříhat vůbec - jen suché větve nebo když se kríží . u těch popínavých je dobré je tahat vodorovně aby lépe obrostly , polyantky jsou menší keříky .tak ty se stříhají taky tak o polovinu, až na třetinu . . no a kdy?? obecně se říká, že když kvete zlatý déšť . jak to bude letos se ještě uvidí . ale je čas .


Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil jaja99 (05.03.2015 20:51)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 22.06.2023 21:03
     
    p1030654.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže, královny zahrady 2

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 22.06.2023 21:20
     
    p1030628.jpg
    Další fotografie:

    Jestli nezaprší, bude za chvíli poparádě....

     
  • Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 22.06.2023 21:28
     
    20230621_180126651_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Chtělo by to vodu a chladnější počasí. Jinak bude parádaa brzy v háji.

    Gabco, Edenka je povedená thumbs down a ta cizí je určitě R.U. Má takový charakteristický odstín.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 22.06.2023 23:24
     
    dsc06184.jpg
    Další fotografie:

    Děvčata nádhera, tj. pokoukání. flower smiley Dnes tu dostaly na frak, v rozárku taky. Tak teď jsem musela natáhnout hadici a zalít, to určitě přivolám vodu. grinning smiley Ráno to ještě šlo, ale teď večer ....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 23.06.2023 08:29
     

    Tak to je nádherné pokoukání. love smiley flower smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 23.06.2023 14:04
     
    img_20230622_183715.jpg
    Další fotografie:

    Je samý drobný trn, kvete jen jednou a nádherně voní a teta Máňa .

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 23.06.2023 14:38
     

    všechny zdravím flower smiley - PC snad opravený .uvidím ,ale uvažuju o novém .

    růže kvetou jak blbé , ale nejde mi stáhnout z fo´táku do PC . snad to Martin ještě doopraví. momentálně jedou ráno se Zuzanou do středy do Maďarska

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 23.06.2023 15:46
     

    Kájo ahoooj thumbs down flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 23.06.2023 22:56
     
    p1030697.jpg
    Další fotografie:

    Holky, parádně kvetete. U nás už to taky vypuklo, přijde mi, že snad každou hodinu vykvete něco. grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 23.06.2023 22:58
     
    p1030780.jpg
    Další fotografie:

    flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 23.06.2023 22:59
     

    Kájo, ahoj, vítám doma love smiley flower smiley .

    Krááásně všechny kvetete eye popping smiley thumbs down . Mně příjde spíš, že než se ohlídnu, už je na odstřihnutí, rychle odkvétají.

    Nafoceno něco mám, jen zase - nějak se nedaří táhnou fotky, do psí boudy.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 23.06.2023 23:03
     
    p1030776.jpg
    Další fotografie:

    Bylo pod mrakem, tak se dalo dobře fotit. A hlavně nebylo takový dusno. I když nespadla ani kapka. tongue sticking out smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 24.06.2023 07:11
     

    díky za přivítání -od 13.7 nebudu délší dobu . jdu na operaci kolene- umělý kloub a pak rehabilitace v lázních . tak držte palce. please smiley

    růže nádherně kvetou , ale nejdou mi stáhnout fotky do PC . snad v zimě bude na co koukat -

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 24.06.2023 08:32
     
    Další fotografie:

    Děvčata, krásné růže u všch. Poslední foto je u jedné paní od nás z vesnice. Je to jednoduchý květ, ale každý

    rok je takto nádherná.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Růže, královny zahrady 2

    Datum: 25.06.2023 08:20
     
    img_20230625_070347.jpg
    Další fotografie:

    Budu muset víc stříhat některé historické. Asi. Se mi tu některé válí.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.