středa 24. dubna, 23:26 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Györy a Ježovič

Datum: 05.03.2012 11:42
 

[rysroses.real-net.sk]

Na skoro domácího šlechtitele nesmíme zapomenout, to by byl hřích



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil jaja99 (12.07.2016 20:38)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 20
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 11:04
     

    Krásný, Jájo!

     

    Chtěla jsem se zeptat, jestli "györovky" opakují, a v případě, že ne, jak dlouhé je jejich kvetení? (bajwočko) Děkuji.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Györy

     
     
  • Status: expert

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 11:06
     

    Některé kvetou celou sezonu některé krátce pan Šíp to má dobře v nabídce popsané

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 11:06
     

    Některé opakují, některé ne. U některý se píše, že opakují a neopakují chi chi, někdy jsou mnohem rozpínavější, než se píše, ale to neva, jsou to krásná překvápka

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 11:10
     

    Děkuji Jájo a Dany! flower smiley Už se na ně moc těším..... A to jsem si myslela, že už jsem "růžově" ukojena a půjdu už jen po trvalkách, které tu krásu růží podtrhnou.... Hrozná nemoc, ta rosomania. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 11:12
     

    Nevyléčitelná love smiley, já začínala trvalkami a Dany mě nakazila:-) růžemi.

    Dany to popsala líp hiii Györyovky jsou krásné dobrodružství, takové neprozkoumané:-)

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 11:22
     

    smiling smiley smiling smiley smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 11:35
     
    p6120717.jpg
    Další fotografie:

    Vyšla jsem se kochat a rozkvetla Neti, a takhle je opoupatovaný F.X.Gruber škoda, že ho nemají na HMF

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 13:42
     

    nevím - možná se vás dotknu . mně ale Györovky neoslovily .jsou prťavé a některé vyloženě nevýrazné .. nepotrpím si na takové růže . .

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 13:44
     
    img_9428.jpg
    Další fotografie:

    Kirsten, ony jsou bezva jako podsada vysokých. Zkoumala jsem venku, které všechny mám, ještě Andikó 3. foto, suridahel s šíleným ištvánem na první fotce a ML Sitno na druhé, ta je vyšší keřová. Andikó zkusím blejsknout celou, ale nemám při focení prostor pro sebe winking smiley

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 13:47
     

    Kájo vůbec ne, v pohodě. Jsem zvyklá třeba u maminy, tu neoslovují žádné s menšími květy a už vůbec ne s jednoduššími.

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 14:55
     

    Mám zahradu ve venkovské přírodě pod lesem, mně se sem vyloženě do některých míst ty drobnokvěté a jednoduché vnucují. winking smiley Naopak pro spoustu těch krásných načančaných hledám obtížně místo, aby to nepůsobilo divně. Ale růže se mi líbí skoro všechny, jen u některých vím, že je budu obdivovat na jiné zahradě než své. flower smiley

     

    Jájo, Dano, nádhera, nádhera!!! Exotickou vílu "Suridahel" winking smiley jsem si objednala, ještě šíleného Ištvána, Györy mamu, Sedmikrásku a Beys..... Spousta dalších byla v okamžiku mé objednávky fuč. Ale stejně se musím krotit, pokud nechci mít fotku v novinách (takovou tu z profilu i z ánfasu grinning smiley)...

     

    Přemýšlím, jestli by se nějaká umírněná drobnější györovka spokojila s místem v menším kamenném korytu. Netuším, jaký mají kořenový systém. (A taky by bylo fajn, kdyby měla opakované kvetení, nebo nějaké delší. )

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 15:32
     

    Záleží, jak která. Řízkované G. růže mají kořenový systém hodně bohatý, věřím, že by se nádobě hezky přizpůsobil. Určo to zkus. měla by ta růže přepadat dolů? Romanticky?

    ještě jsem zapomněla připsat, že mám Zoru Lili, ještě nekvete, ale moc se na ni těším

    [www.helpmefind.com] a koukněte i na Photos love smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 17:13
     
    dsc02486.jpg
    Další fotografie:

    Jéje, tady se to rozjelo. Kirsten, další fanynka pana G. love smiley thumbs down Do koryta bych navrhla Samarii, Suridahel či Imolu. Zóra je u mně třeba docela velká , tak 50 čísel a trčí vzpřímeně nahoru. I Andikó a Noel, co měly být právě takové nižší do nádob, tak docela jsou to keřiska. grinning smiley Dneska mi rozkvetl Jájo první květ Jantausze - je krásný. mls smiley Ještě čekám na Dienýse eye rolling smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 17:29
     
    dsc02049.jpg
    Další fotografie:

    A teď vám sem ještě natapetuju Parník Liptov. Z toho jsem vedle, nádherný rambler, ale nefotitelný. Ta šeříková barva je kouzelná a tak se dají fotit jen shluky kvítků zblízka. Chtěla jsem ho vyfotit celého, ale protože je pomalu 4 metry vysoký a propletený v korunách zeravů, tak to prostě nešlo. Jen jsem večer za tmy při světle zkusila cvaknout pro představu eye rolling smiley Druhá fotka je focena z okna prvního patra. winking smiley I když právě kvete, tak za poslední týden stačil vyhnat další metrové výhony do všech stran - připadá mi jako ta růže, co servírovala čaj v Adéle. A jeho velká přednost - nevadí mu sucho - roste totiž pod stromy a tam opravdu velmi málo prší, většinou, co tam kape z větví a sem tam to zaliju.smoking smileyJo a je od podzimka 2012 nono smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Györy

    Datum: 12.06.2014 18:48
     

    Věrko, je fakt krásný, už jsi mi to říkala, ale já fakt nevím, kam bych ho nasadila. Ledažéééé bys mi nějaké místečko našla, až tu budeš winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.