pátek 29. března, 00:07 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Guillot-Massad

Datum: 08.03.2012 16:04
 

[www.roses-guillot.com]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil jaja99 (08.03.2012 19:30)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: Bonzo
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 10.07.2013 22:22
     



    quendery napsal(a):

    Lukáši, je fakt neobvyklá, moc se mi líbí, ale jsem zvědavá, jestli je opravdu jak denivky - květ jeden den a dost. No nevadí, za tu podívanou to stojí a poupat, i když je od podzimka, má nepočítaně. winking smiley


    Prosím, nebyla by fotka celého keříku? Je opravdu nádherná. Díky.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Guillot-Massad

     
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 11.07.2013 09:23
     

    Zkusím vyfotit, je nová od podzimka, ale docela narostla . Zatím moc nekvete......

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 11.07.2013 10:30
     
    dsc07933.jpg

    Tak jsem to zkusila. Snad je to poznat. Má pevné silné výhony, zatím tak 45 cm, vypadá velmi zdravě. flower smiley Omlouvám se, ale u mě se některé špatně fotí, málo místa stydlin smiley - je vpravo vedle Ninnety. Dneska zrovna žádný květ nevykvetl, jsou tam jen ty včerejší a předvčerejší. eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil quendery (11.07.2013 10:31)
     
  • Autor: Bonzo
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 11.07.2013 21:52
     

    Velmi děkuji. Na nováčka je opravdu velká. Slušný keřík. thumbs down

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 15.07.2013 10:49
     



    quendery napsal(a):

    Durance má taková temně vínová poupata - viz foto. Růže objednávala lanli - tuším u Petales.

    JInak jsem zjistila, že kvítek Zoic asi vydrží jen jeden den, druhý den ráno se z něho udělá takovýhle větrníček a rozkvetou další winking smiley

    grinning smiley - u Petales jsme loni objednávaly též. Ovšem do Česka bylo ukrutný poštovný.

    Durance - mám ji již více rozvitou. Mám dvě rostliny ( jednu 3letou, další loňskou - pojistné očkování ) . Jednu nechávám tak, jak příroda udělá, druhé částečně pomáhám s rozvitím poupat. Napršelo do nich když už ukazovaly barvu, někt. odpadávají ( neva, je jich na keříku hafo ), další jsou trochu poškozené, někt. úplně v poho. Jsem na ně zvědavá - jak se s tím vypořádá.

     

    ad Zoic - moc se mi líbí. On je velmi snadno rozpoznatelný, ptž. se květ liší od ostatních růží. Paráda.

    Z propagačních fotek na mne dělal dojem malého keříku, z tvých vypadá hodně živě, bujně... macík. Pěkný, opravdu.

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 15.07.2013 18:44
     
    dsc08185.jpg
    Další fotografie:

    Konečně rozkvetla poslední - Durance Ancien Rosa - od podzimka docela pěkný keřík. flower smiley Violko, ještě jednou dík.

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 26.07.2013 00:14
     

    Ta je krásná..... a jestli ještě voní......

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 26.07.2013 22:24
     

    Je krásná, trochu voní. Ale bohužel vykvetlo pár květů a teď v těch vedrech poupata jsou spálený, i když má sluníčko až odpoledne tak 3 hodiny. Asi bude háklivá. sad smiley

     
  • Autor: Eva.T
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 27.07.2013 20:46
     
    img_4468veronique b.jpg

    Veronique B winking smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 28.07.2013 14:03
     
    p1140744.jpg
    Další fotografie:

    Kirsten, to je právě ten klam fotek, kdy se ukazuje růže pouze v té nej fázi... ani na HMF ani u Rusů ( kteří Massadovky pěstují v poměrně hojném kultivarovém zastoupení, mají velkého dovozce Guillota i Petales ) negativa nevidíš, natož aby ses o nich dočetla. Kdysi byla zmínka na foru Filů o nerozvíjení poupat, bohužel dnes tam již není. Taky měli zřejmě atak hackerů a nepovedlo se jim nahodit zpět historii přispěvků.

     

    Durance je opravdu potížistka.

    Nikoliv namrzáním ( bez ztráty kytičky u mne tu blbou zimu 2011 ), nikoliv vzrůstností ( běžně cca 150 cm ), ale kvetením.

    Pozoruju ji tři roky. A opravdu zatím netuším kde je chyba.

    ( Q., tím, co napíšu dál nijak nepochybňuju tebou popisovené pálení poupat, může být tím, že ji máš zasazenou nově. U mne nováčci se s tropy vypořádávají též poměrně těžko ).

     

    U Filů byla zmínka o tom, že v prvním kvetení neotvírá poupata. Bylo to ve fránině, nerozuměla jsem, zda vždy, či pouze v prvním kvetení po zasazení. Mj., majitelka ( Diascia ) ji měla též jeden rok.

     

    Ani v jednom prvním kvetení nebyla po ty tři roky v pořádku.

    Přisuzovala jsem to netoleranci k dešti ( do jedné řady s Brotherem Cadfaelem, First Lady a mnohými dalšími ), ale... podle letošního pozorování si až tak jistá nejsem. Možná je s ní něco špatně a jde o to, zda se podaří z toho vybruslit.

    První květy měla na nízkých výhonech ( f.1 + 2, na každé jiný výhon. ), začaly se otevírat již v době těch povodňových dešťů. Výsledek sad smiley .

    Další poupata měla na výhonech vyšších - a byla v době dešťů úplně zelená, zavřená. ( na f. 3. je stav květů 8.7. ) Od doby, kdy začala poupata ukazovat barvu, u nás pršelo pouze 2x. Jednou dost silně, podruhé jen taková menší sprška. Výsledek opět tristní ( f. 4, 22.7 - fotka je trochu vyblajchovaná ). Otevřela jen několik květů a ještě některé z nich rychle vypadaly jakoby přepůlené ( rozpadaly se jakoby byly přeříznuty nožem ).

    Pod těmito květními shluky vyrostly větvičky s menším množstvím poupat. Ty kvetou nyní ( f.5, 26.7 ), v těchto vedrech.

    Mám ji na slunci od božího rána do 16. hod. odpolední, nepálí se ( resp. pálí se minimálně ), normálně se květy- nyní - otevřou.

    Druhou rostlinu mám na celodenním slunci, stav dtto včetně oněch pozdnějších OK květů.

    Nechci dělat předčasné závěry, uvidí se, jak na tom bude v kvetení druhém ( a jak ustojí počasní vlivy ). Zda otevře květy.

     

    ad vůně - přesto, že je "tváří" kosmetické řady, voňavka to moc není..

     

    Q., hodně jsem zvědavá jak se bude chovat dál u tebe.

     

    Trifonku, Veronique B. thumbs down .

    Maš ji zdravou ? bez ČS ?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (28.07.2013 14:07)
     
  • Autor: Eva.T
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 28.07.2013 15:42
     
    img_4471.jpg
    Další fotografie:

    Veronique B v kytici s floxem Laurou, bez ČS na nových listech. Druhá fotka více odpovídá, je bez blesku a tím je f. rozostřená (chtělo by to stativ)....

    Durance se chová stejně jako Cinderella, té stačí menší déšť a poupata se chovají stejně....

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Eva.T (28.07.2013 15:45)
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 28.07.2013 17:36
     
    dsc07394.jpg

    Nesmíme zapomenout na starého pana Guillota - La France. flower smiley

     
  • Autor: Eva.T
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 29.07.2013 21:45
     
    img_4585.jpg

    Veronique B to v kytici sluší...

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 29.07.2013 22:30
     

    Květo, njn, ale kochám se ráda. Fórum Filů - nic mi to neříká, i když nějaké déjà vu mi nabíhá, ale to může být i z radosti, že se konečně ochladilo a sprchlo. :-)

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 29.07.2013 22:33
     

    Evo, moc pěkné!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.