čtvrtek 25. dubna, 11:04 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Růže Guillot-Massad

Datum: 08.03.2012 16:04
 

[www.roses-guillot.com]

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil jaja99 (08.03.2012 19:30)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Eva.T
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 22.06.2013 23:47
     
    img_3589.jpg

    Začíná rozkvétat Violko Eliane Gillet flower smiley , ještě mi kvete jedna od tebe, akorát nevím kterou si mi tenkrát dovezla stydlin smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Guillot-Massad

     
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 29.06.2013 16:12
     
    dsc06902.jpg
    Další fotografie:

    Violko, haló, vykvetla mi konečně šmudlinka Griselis. flower smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 29.06.2013 21:38
     

    Q, na Griselis bych se tě ráda optala..

     

    to má jeden květ ? nebo shluk květů ještě v poupatech ?

    jak ti přezimovala ?

    ( kopčilas, byla namrzlá... )

    je vitální ? jak ji máš ( teď ) vysokou ? větví ?

    Voní ?

    Vadí jí déšť ? horko ? trvanlivost květu ?

     

    případně bych se tě zeptala ještě na podzim, zda opakuje.

     

     

    Děkuji za odpověď.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (30.06.2013 01:51)
     
  • Autor: lanli
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 30.06.2013 09:50
     

    verko krasna, mam ji take moc rada, hlavne at se ji u tebe dari a hojne kvete flower smiley

    evi nevim, ktera byla ta druha, to uz si nepamatuji, ale zkus ji vyfotit a treba ji najdeme, myslim, ze vsechny ty ruze byly z jednoho ruzarstvi..ze by se to dalo podle obrazku dohledat smiling smiley

    eliane pusobi hezky sladce flower smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 01.07.2013 22:50
     

    Griselis mám od podzimka, nebyla zrovna nejkvalitnější, tři slabé výhony. Ale přikopčila jsem jí, zasypala lipovým listím jako všechny moje holky a čekala jsem do jara. Přežila, zatím má výhony slabé asi 30 cm, ale na každém květ tak 7 cm, takže zatím klopí. Myslím, že asi bude mít víc květů na výhonu. Zatím je zdravá, připadá mi, že květům nic moc nevadí - první květ kvete zatím 6 dní bez viditelné změny. Jestli voní, to nevím, mám jí v zapojeném záhoně a dostat se k ní, když je skoro na zemi, nemůžu. winking smiley Myslím, že bude chtít čas, aby zesílila. Podobnou zkušenost mám se St. Alban . Až druhý rok je co k čemu. Jo, trpělivost růže přináší. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Na podzim se klidně zeptej. smoking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil quendery (02.07.2013 09:24)
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 02.07.2013 09:25
     

    Tak dneska ráno ten první květ začal opadávat, šmikla jsem ho, no moc nevoní, taková slabá vůně čajovek. smoking smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 02.07.2013 22:01
     

    dík za popis.

    asi před dvěma lety jsem kupovala 2 ks Griselis. Jedna z nich byla pro Lanling, druhá pro kamarádku - a pomrzla.

    Loni též jednu rostlinu pro jinou kamarádku - roste, je OK.Jen říkala, že z těch Massadových růží sázených ve stejném termínu přirůstá nejmizerněji. Ostatní jí již kvetou a Griselis se mátoří. Jak říkáš, př. rok se ukáže..

     

    ani jedna z nich nebyla pro mne, jen ji sleduju grinning smiley . Na HMF se právě vyjadřují o opakování tak nějak vlažně a zatím jsem z nikoho info nevytáhla.

     

    --

    předloni ji nabízela jedna něm. školka, po té kruté zimě z nabídky zmizela - vydedukovala jsem, že jim možná pomrzla.

    ---

    dík za zprávu o délce trvání kvetení a netečnosti vůči počasí. To je dobrá zpráva.

    Většina mých Massadovek je též vůči horku odolná, většina pak i vůči dešti. Vyjímky se ale najdou winking smiley .

     
  • Autor: lanli
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 04.07.2013 13:49
     
    ap1230836.jpg
    Další fotografie:

    veronique b [www.helpmefind.com

    preju vsem ruzovym weekarum krasne leto flower smiley uzijte si prazdniny a vsechny ty krasne barvy a vune flower smiley

    ruzim zdar winking smiley

     
  • Autor: Rhea
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 04.07.2013 14:18
     

    Violko, je nádherná mls smiley thumbs down thumbs down thumbs down Také ti přeji báječné léto a hodně růžových radostí flower smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 09.07.2013 13:01
     
    dsc07652.jpg

    Dnes rozkvetl první kvítek Zoic - je nádhernej, ani foťák to nebere - krásně hnědočervená sametová mls smiley Violko diky, tak teď už čekám jenom na Durance Ancien Rosa - ale poupata už má a kolik love smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 09.07.2013 22:45
     

    Q, sice jsem říkala, že do vašich diskusí nebudu zasahovat, Massadovkám ale neodolám grinning smiley .

    Už ti ukazuje Durance barvu v poupatech ?

     

    Mám ji tři roky , poměrně zimovzdorná, bujná, krásná násada poupat ( v soukvětí jich mívám cca 40 - 50 )... ale..

    nesmí do ní napršet. Je enormně háklivá na déšť, poupata se slepí a nerozvinou.

    Kdysi jsem četla info o tom, že poprvé ( druhá možnost byla vždy v prvním kvetení - bylo to ve fránině a googl nesrozumitelně přeložil ) to dělá vždy.

     

    Zrovna s napětím pozoruji, jak to s květy nyní bude. Na některých je již poškození patrné.Zase - ten plánovaný týden léta by jí mohl jít k duhu..

     

    Kde jste kupovaly - že jsem tak smělá ? U Filů nebo u Petales ? či snad někde jinde ?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kveta (10.07.2013 01:44)
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 10.07.2013 19:24
     
    dsc07905.jpg
    Další fotografie:

    Durance má taková temně vínová poupata - viz foto. Růže objednávala lanli - tuším u Petales.

    JInak jsem zjistila, že kvítek Zoic asi vydrží jen jeden den, druhý den ráno se z něho udělá takovýhle větrníček a rozkvetou další winking smiley

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 10.07.2013 19:29
     

    eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley luxus

    quendery napsal(a):

    Dnes rozkvetl první kvítek Zoic - je nádhernej, ani foťák to nebere - krásně hnědočervená sametová mls smiley Violko diky, tak teď už čekám jenom na Durance Ancien Rosa - ale poupata už má a kolik love smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 10.07.2013 19:56
     

    Lukáši, je fakt neobvyklá, moc se mi líbí, ale jsem zvědavá, jestli je opravdu jak denivky - květ jeden den a dost. No nevadí, za tu podívanou to stojí a poupat, i když je od podzimka, má nepočítaně. winking smiley

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Růže Guillot-Massad

    Datum: 10.07.2013 20:04
     

    je naprosto super i ten jeden den květu thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.