pátek 19. dubna, 18:59 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Rudbeckie

Datum: 17.07.2009 20:10
 
lodsc01395 (3).jpg
Další fotografie:

Založila jsem tuhle diskuzi, protože si myslím, že si to tahle kytička zaslouží. Je vcelku nenáročná, přezimuje a hlavně : kvete celé léto. Kdyby takových bylo víc.flower smiley V podstatě mi na zahrádce teď kvetou hlavně ony.

Mám u nich jen jeden problém, občas má část trsu tendenci uvadat a některé listy žloutnou nebo schnou okraje. Nevíte čím to?

 

Vloni jsem si ze semínek vysadila Prairie Sun, byla krásná, zdravý zelený listy, letos mi tak pěkná nepřijde.

Možná to bude opravdu tím, že se udává jako letnička nebo krátkověká trvalka.

 

Jaké zkušenosti s nima máte vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 17
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Rudbeckie

    Datum: 08.07.2018 21:58
     

    Alčo, na jaře se přihlas o kousek Marmošky winking smiley. Gábi, tenhle kousek se snažím trošku držet, ale kdybys viděla zbytek, tak toje fakt džungle, když píšete, že posíláte džungli, tak si říkám, to neviděly moje "krakonošovo"....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rudbeckie

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 08.07.2018 22:32
     
    dsc00069.jpg

    Holky, nemohla by ta moje být tato? : Echinacea purpurea ‘Raspberry Truffle’

    [www.google.cz]:

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 08.07.2018 22:36
     



    JaninkaH napsal(a):

    Alčo, na jaře se přihlas o kousek Marmošky winking smiley. Gábi, tenhle kousek se snažím trošku držet, ale kdybys viděla zbytek, tak toje fakt džungle, když píšete, že posíláte džungli, tak si říkám, to neviděly moje "krakonošovo"....

    .......Gábi nevěř, má zahradu na 1+, Ty také flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 08.07.2018 22:45
     

    Však já jí nevěřím, viděla jsem na fotkách dost a samou krásu. winking smiley

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Rudbeckie

    Datum: 09.07.2018 00:23
     


    Gábi mohla, je moc moc pěkná thumbs down

    gabca napsal(a):

    Holky, nemohla by ta moje být tato? : Echinacea purpurea ‘Raspberry Truffle’

    [www.google.cz]:

     
  • Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 09.07.2018 09:27
     



    JaninkaH napsal(a):

    Gábi, tvoje fotogenické kyti nemá chybu thumbs down thumbs down thumbs down. Lusito, ta první růžová je nádherná!!!

    Holky, já letos z Butterfly kisses udělala " deset do školky " a ona to holka ani nepocítila, podívejte, jak má krásně nasazíno, je skvělá, nízká, neválí se, prostě super kousek smoking smiley.

    Jani, máš to nádherné. Ta má jediná darovaná kvete nádherně, je každý den hezčí, moc za ni děkuji winking smiley

     
  • Autor: JaninkaH
    Status:

    Re: Rudbeckie

    Datum: 09.07.2018 17:49
     

    Iviku nemáš zač smiling smiley. Mám od loňska novou echinaceu - fatal attraction, hodně kvete,ale čekám,až bude hezčí, zatím má kraťounké lístky...

     
  • Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 09.07.2018 17:59
     

    Mě v minulosti nijak nezajímaly, teď je ale tolik nových krásných, že je asi budu muset začat také vzít na milost winking smiley grinning smiley

    Ty a Gabča máte krásnou sbírku a krásně zakomponované do zahrady thumbs down

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Rudbeckie

    Datum: 10.07.2018 12:26
     
    img_20180627_074433_hdr.jpg
    Další fotografie:

    Gabčo Echinaceu Raspberry truffle mám a vypadá takto...z lehce oranžové přechází do růžova.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 10.07.2018 16:06
     
    img_20180710_112428.jpg
    Další fotografie:

    Papaya přežila přesazování v nedělním vedru winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 12.07.2018 09:08
     
    img_1630.jpg
    Další fotografie:

    Nemám skvosty, jako máte vy, ty mi nikdy nepřežily, jsou překrásné. Toto je můj první úspěch po X letech a jsem za ně šťastná

     
  • Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 12.07.2018 09:16
     

    Drahus, plně chápu. thumbs down Ještě jsem nefotila ale přežily mi poprvé asi tři kousky.Taky žádné skvosty. Skvost, neskvost. Radost velká.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 12.07.2018 09:22
     

    Jo a pro naštvání - loni mi Kordula přivezla žluté třapatky, prý nezmar. Letos mi nevyrostla ani jedna a včera jsem u plotu, u sousedky, mezi zaplevelením zlatobýlem viděla kvést ŽLUTOU RUDBEKII Mám teda zlost!!

    Ona je nemá, nikdy neměla, takže jí tam vítr nebo ptáci zaváli seminko.... v šíleném suchu se chytlo a kvete jí to tam angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 12.07.2018 09:49
     

    tak takové jedno semíno zaválo i ke mě a je to malá chudinka, která se snaží o jedno kvítko. A na jiném místě další chudinka, která má kvítka 3, ale velikost rostlinky tak 20 cm výška sad smiley. A to jsem četla, že má ráda sluníčko a skoro sucho s propustnou zeminou.To tu mám, tak co sakra chce víc? Nepřežijou mi tu zimu. Proč? Protože tu nemáme sníh?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Rudbeckie

    Datum: 12.07.2018 10:13
     

    Drahuš, jsou nádherné, co by jsi chtěla,..... ta žlutá se ztratila, to mě mrzí, fakt je nezmar

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.