úterý 23. dubna, 13:41 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: rakave
Status: nováček

Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

Datum: 19.07.2011 19:49
 
Jsem v předč důchodu,mám 58 let a mám možná trošku blbou otázku,ale já si z tím nevím rady.Sice mám menší brigádku,ale to je jen pár směn v měsíci.Jinak dopoledne jsem v jednom kole. Uklizím, peru, vařím, nakupuji, jenže po obědě si zapnu počítač...jen na chvíli co vypiji kafe.A najednou je večer :-)Potřebuji najít nějakou činnost,koníček na odpoledne a nějak se nedaří,takže sedím u netu.Zahrádku nemám,bydlím ve městě a vnoučata prozatím taky ne.Manžel ještě pracuje a doma odpočívá nejraději u televize.Navíc mi situaci komplikuje to,že jsem ranní ptáče.Tudíž od rána překypuji energií,po obědě ji houfem ubývá a jsem i teď v létě schopna jít spát ze slepicemi.Pořád dumám do čeho bych se odpoledne pustila.Do klubu důchodců moc nechci,už jsem trošku nakukovala,ale jsou tam tak ve věku k 70.Ráda bych se něčím zabývala,v nějakém združení,spolku...jenže u nás jsem prozatím nic takového vhodného nenašla. Jak je to u Vás? Jaké máte v důchodu koníčky,čím se zabýváte?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 19.07.2011 21:00
     

    Jsem taky v předčasným důchodu, jsem na chalupě, dostala jsem pejsinku a teď mám dvě koťata během pár dní se mi má narodit 4 vnouče, nestíhám vůbec nic :-). Zrovna jsem si libovala kamarádkám jak se mi ta permanentní dovolená líbí thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (19.07.2011 21:00)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

     
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 19.07.2011 21:01
     

    jájo, ty opravdu nejsi prototyp nudícího se důchodce. winking smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 19.07.2011 21:06
     

    Já jsem důchodce nechutně si užívající, teď jsem přijela z oslavy narozenin naší Lucinky , zítra jí bude už rok love smiley. Nikdy jsem si neuměla představit, že budu stále doma a nakonec to dopadlo na předčasný důchod, tady práci nemají ani mladí, a jak je člověku po padesátce nikde ho nechtějí, tak jsem to vzala jako dar a užívám si :-)

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 19.07.2011 21:13
     

    no, dyť jen si užívej. Okolo baráku a kytek se určo nenudíš a vnoučata jsou příjemné rozptýlení. love smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 19.07.2011 21:29
     

    Já jsem už patnáct let v ID a taky nemám čas. Fotím, pejskařím, zahrada, tropické ibišky, vnučky, trochu i PC,,, strašně málo času mám.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 19.07.2011 22:08
     

    né nadarmo se říká, že každý se těší do důchodu, jak si odpočine a pak neví, kam dřív skočit grinning smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 19.07.2011 22:41
     

    No nazdar, to se tefda mám na co těšit ......... eye rolling smiley

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 19.07.2011 22:49
     

    nevím o jakém volném čase se tu píše...jsem v ID a už od května bych měla být ve starobním...horší je,že je doma od prosince taky muž,takže vařím a myju nádobí rozhodně častěji než dřív...koníčky mám furt stejný,zahradu a ruč.práce ale určitě toho nestíhám tolik co dřív a vo tom to je thumbs up

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 19.07.2011 22:56
     

    Skokanko, tak zapoj do domácích povinností i muže, přece nebudeš na všechno sama ?!? Kam bys za chvili dospěla? Jen ať se chlápec snaží, když už se nadlábl a sni slupky od brambor nevyhodil, měl by vyjádřit vděk třebas umytým nádobím winking smiley. A to jako chlap myslím skutečně vážně

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 19.07.2011 23:12
     

    Když já šla důchodu, těšila jsem se a plánovala, jak se pěkně v pohodě budu věnovat tomu, co mne bavilo, ale nebyl čas. Nejdřív jsem se pustila do zanedbané zahrádky a než se rok s rokem sešel, přišlo jedno vnouče, za další 1 a půl další . Teď mám vnoučata 3. A samozřejmě, doma byl a je i internet. Abych pravdu řekla, tahle kombinace mě sebere veškerý čas, který jsem chtěla původně věnovat knížkám, procházkám, cestování, ručním pracím a pod. Ale nestěžuju si. Už jen představa, že bych zase měla ráno vstávat a stresovat se, abych byla včas v práci, abych vyhověla nadřízeným, aby bylo v zaměstnání všechno v pořádku.... atd. spinning smiley sticking its tongue out

    Jen ten čas kdyby tolik neletěl a síly neubývaly. sad smiley

     
  • Autor: rakave
    Status: nováček

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 20.07.2011 08:02
     

    Holky díky za reakce.Jenže tady všechny píšete,že se staráte o zahrádku.Jenže tu nemám,bydlím ve městě-takže mám akorát kytičky v bytě a za oknem.Já chodím cvičit,do knihovny-ráda čtu.Také z mužem občas vyrazíme na výlet.Ale přesto toho volného času je strašně ještě moc.Tak přemýšlím co ve městě s ním?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 20.07.2011 08:36
     

    Rakave a co se zkusit aktivně připravovat na roli babičky? Myslím tím, že bys mohla nabídnout pomoc při hlídání dětí. Buď se poptej v okolí nebo přímo přes hlídací agenturu to dělat oficiálně. A máš určitě kamarádky, tak podnikej něco s nimi - cestování, procházky městem... Další možností jsou kurzy nějakých ručních prací, pokud k tomu máš vztah (podívej se tady do diskuzí, jsou tam zajímavé náměty - pletení z proutí nebo z papíru, dekupáž, pečení a zdobení perníčků, no je toho moc. Věra

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 20.07.2011 10:34
     

    Rakave a nějaké kurzy či aktivity pro důchodce nemáte? Něco jako univerzita 3tího věku.flower smiley

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 20.07.2011 23:32
     

    dnes jsem tady vyjímečně nebyla...Carlos mně radí,abych zapojila do dom.prací manžela...já jsem prodělala od 2006 12operací a ještě mě nejméně 2 čekají,takže jsem fyzicky dost chcípák...a tak muž dělá tu těžší práci...máme bohužel 2000metrů čtver. zahrady,to jsem se nepřepsala,to je jediný mínus tady a tak než to poseká,tak může začít znovu a jiné a v zimě tu klidně napadne 2 metry sněhu,to se musíme prohazovat,aby jsme mohli vůbec z domu,bydlíme totiž 700 m.n.m....jinak je tu nádherně,z každýho okna koukáme do "zelenýho" a lidi jsou tu moc pohodoví !!

     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.